5 lekcji pielęgnacji włosów przez Francuzki

Ikony stylu i najczęściej kopiowane pod względem mody i urody. Francuzki, bo o nich mowa wiedzą wiele na temat tego, jak wyglądać świetnie przez cały dzień, ale wiedzą też wiele o tym, jak obchodzić się z włosami. Zobaczcie jak one to robią.

1. Farbowanie

Francuzki nie gonią za trendami, stawiają na klasykę koloru i dlatego najchętniej noszą „french brown”. Zbliżony do naturalnego koloru włosów, ale nie ton w ton, tylko cieplejsze refleksy wplecione nieregularnie pomiedzy pasma. To takie sombre, ale w ciemniejszym wydaniu. Wystarczy rozjaśnić wybrane pasma i nałożyć na nie kolor o 1-2 tony jaśniejszy od naturalnego, ale utrzymany w tej samej tonacji. To świetna możliwość do modelowania fryzury i nadawania jej efektu 3D, dzięki niej włosy wyglądają pełniej, nabierają objętości i sibtelnego ruchu.

Французский коричневый для очаровательной @lika_77a ??#inoa#frenchbrown#trend

Post udostępniony przez VIP CLUB Салон Красоты (@salon_vip_club)

2. Stylizacja

Panie znad Sekwany nie spędzają dużo czasu przed lustrem, one po prostu wpadają do łazienki i przeczesują włosy, nakładają serum czy olejek na końce, ewentualnie związują włosy w luźny kucyk czy koczek i pędzą do pracy albo na spotkanie z przyjaciółmi. Nie zaszkodzi, gdy będą lekko rozczochrane. Jeśli chcesz szybciej uzyskać taki look spryskaj włosy suchym pudrem albo solą morską.

3. Strzyżenia

Naturalna długość do łopatek to klasyk, ale Francuzki też świetnie czują się we fryzurach typu lob, czyli long bob, który jest przedłużonym bobem z prostym cięciem. Nieco starsze kobiety lubią też krótkie fryzury, ale również klasyczne, taki jak bob, prosta grzywka.

4. Mycie i suszenie

Szampony dodające objętości i lekkie odżywki w sprayu nawilżające włosy oraz obowiązkowo chorniące przed promieniowaniem słonecznym to absolutny must-have każdej Francuzki. Jak twierdzą, najlepiej umyć i dobrze ossuszyć włosy wieczorem, by rano obudzić się z perfekcyjną fryzurą. Wiele z nich chodzi do fryzjera na dzień przed galą czy ważnym spotkaniem.

5. Nakrycia głowy

Ochrona włosów to podstawa tego, aby były lśniące, zadbane i zdrowe. Paryżanki nie stronią od nakryć głowy latem, jak i zimą. W wakacje noszą słomkowe kapelusze jak na deptaku w St.Tropez, a zimą kaszkiety i filcowe kalepusze. Dzięki temu włosy są chronione i zabezpieczane przed nieprzyjaznymi temperaturami.

Komentarze:

5 lekcji pielęgnacji włosów przez Francuzki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *