5 problemów z włosami, które spędzają wam sen z powiek

Zniszczone włosy
Zniszczone włosy

Im dłuższe, tym ładniejsze – mówiła mama kiedy byłaś małą dziewczynką. Teraz wiesz, że długie włosy są to ogrom pracy i wiele niechcianych problemów, z którymi zmagasz się każdego dnia. My też je doskonale znamy. Zobacz, które z nich cię dotyczą i jak z nimi walczyć.

1.PRZESUSZONE WŁOSY

Nie zawsze przesuszone włosy to włosy zniczone. Nie można mylić tych dwóch pojęć. Przesuszenie to problem, który może pojawić się nagle. Kiedy włosy są przesuszone to znak, że brakuje im podstawowych substancji nawilżających. Jak do tego w ogóle dochodzi? Powodem przesuszonych włosów są:

PRZYCZYNA #1: Zaburzona gospodarka gruczołów łojowych

RADA: Udaj się do dermatologa

PRZYCZYNA #2: Dieta uboga w tłuszcze (roślinne lub zwierzęce)

RADA: Wzbogać dietę w oleje, np. lniany, rzepakowy, oliwę z oliwek, awokado

PRZYCZYNA #3: Woda (kranowa, morska, chlorowana)

RADA: Na basenie pływaj w czepku, po kąpieli w morzu przepłucz włosy wodą mineralną, włosy myj rzadziej i odzwyczajaj je od częstego mycia

PRZYCZYNA #4: Słońce i promieniowanie UV

RADA: Latem chroń włosy kosmetykami z filtrami UV,  dni na plaży spędzaj pod parasolem, noś chusty słomkowe i lniane kapelusze – zobacz jak to robić w dobrym stylu

 

2. Rozdwajające się końce

Rozdwojone końcówki włosów są oznaką zniszczenia. Niestety, ale struktura włosów została nadszarpnięta. Jeśli już do tego doszło, warto podciąć włosy o kilka centymetrów i od razu zacząć odpowiednią pielęgnację.

RADA: Używaj odpowiednich odżywek, najlepiej wygłądzających, które zmieniszają tarcie powierzchniowe, co pomaga przy rozczesywaniu włosów. Podczas stylizacji zwracaj też szczególną uwagę na końcówki – wcieraj w nie olejki i zabezpieczaj produktami chroniącymi przed działaniem wysokich temperatur oraz promieniowania UV.

 

3. PUSZĄCE SIĘ WŁOSY

Fruwające wokół twarzy kosmyki, niesforne pasma, które lekko podskakują przy każdym ruchu głową, przyklapnięte przy skórze głowy i puszące na końcach włosy to zmora naprawdę wielu kobiet. Takie włosy są silnie przesuszone, brakuje im nawilżenia i dociążenia. Jak temu zaradzić?

RADA: Używaj silnie nawilżających kosmetyków zawierających ekstrakty z roślin morskich, ale aplikuj je na długości i końce omijając okolice skóry głowy. Wybieraj także kosmetyki przeznaczone dla włosów kręconych, które również odznaczają się wysokim stponiem przesuszenia i wymagają odpowiedniej pielęgnacji i precyzyjnego nawilżenia.

 

4. Przetłuszczające się włosy

To oznaka, że skóra głowy wydziela zbyt duże ilości sebum. Co prawda jest to naturalny emolient (substancja nawilżająca) dla włosów, ale zbyt duża ilość prowadzi właśnie do przetłuszczenia i oklapnięcia włosów.

RADA: Używaj kosmetyków dodających objetości, unoszących włosów od nasady oraz stosuj do mycia włosów, a zwłaszcza skóry głowy, delikatne szampony lekko osuszające, np. z ekstraktem z pokrzywy. Nie stosuj ich zbyt często (maksymalnie 2 razy w tygodniu), aby z kolei nadmiernie nie przesuszyć skóry i nie doprowadzić do łupieżu.  

 

5. Niepodatne na układanie proste włosy

Stoisz z suszarką i szczotką od godziny przed lustrem misternie stylizując włosy, a po godzinie cały efekt znika jak za dotknięciem czarodziejskiej różczki? To znak, że twoje włosy nie są podatne na układanie. 

RADA #1: Jeśli nie chcesz tracić dużo czasu na nietrwałą stylizację postaw na natrualne fryzury, które możesz stworzyć z łatwością, np. jeśli twoje włosy nie są podatne na kręcenie, nie rób tego i po prostu noś proste, lekko pogniecione fale w stylu plażowym, podkreśl ich strukturę ciekawą koloryzacją, która nada im trójwymiarowej głębi, związuj w warkocze albo luźne koczki. 


RADA #2: Jeśli bardzo zależy ci na zakręceniu włosów, przygotuj je dokładnie to tego celu – zastosuj termiczną, bezalkoholową piankę nadającą elastyczność, która nie obkleja włosów, dodaje objętość i zabezpiecza włosy przed wysokimi temperaturami i przede wszystkim pomaga w kształotwaniu loków i fal (np. K-PAK Thermal Design Foam). 

Beachyyblonde bRonde on this babe ???

Post udostępniony przez Sammi Smith (@beachyyblonde)

Komentarze:

5 problemów z włosami, które spędzają wam sen z powiek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *