5 rad, które sprawią, że fryzjer będzie cię uwielbiał

Idealna wizyta u fryzjera
Idealna wizyta u fryzjera

Znasz ten scenariusz? Dzwonisz do salonu, umawiasz się na wizytę. Czekasz z niepokojem na termin i jest! Nareszcie jest ten dzień, kiedy znów będziesz mieć piękne włosy. Co robić jednak, aby twój fryzjer też cieszył się na taką wizytę? Wystarczy przestrzegać 5 zasad. Oto one.


1. Przestań farbować włosy w domu

Po prostu przestań to robić. Sądzisz, że to szybkie i tanie rozwiązanie. To tylko pozory. Niestety. W dłuższym rozrachunku włosy są zniszczone złej jakości produktami, a koszt ich ratowania jest niewspółmiernie wyższy do regularnych wizyt u fryzjera, który korzysta z produktów profesjonalnych wysokiej jakości (zwracaj uwagę na składy kosmetyków, na których pracują fryzjerzy). Przecież też dbasz o wysoką jakość kremu do twarzy i balsamu, prawda? Czemu więc z kosmetykami do koloryzacji i pielęgnacji włosów miałoby być inaczej?

2. Omawiaj z fryzjerem kwestie zdrowia i kondycji włosów

Rób to na samym początku wizyty. Konsultacja to czas, kiedy omawia się kolor i formę, ale to też znakomita okazja, aby zadawać pytania na temat pielęgnacji i rozwiać wątpliwości dotyczące stanu włosów. Dzięki temu fryzjer pozna twoje problemy, zrozumie obawy i dzięki temu będzie mógł też dobrać odpowiednie techniki koloryzacji oraz strzyżeń.

3. Staraj się zrozumieć decyzje fryzjera

Taki, który podejmuje je zdecydowanie i samodzielnie jest twoim najlepszym przyjacielem. Uwierz. Dzięki jego radom będziesz mieć piękne włosy. To ważniejsze niż wymarzony kolor na pierwszej wizycie. Jeśli fryzjer nie chce podjąć się drastycznych zmian i rzetelnie uzasadnia swoje decyzje, zaufaj mu. Może dojście do ulubionego blondu zajmie więcej wizyt, ale twoje włosy pozostaną w doskonałej kondycji.

Unikniesz dzięki temu przesuszonych, wręcz spalonych włosów lub ich utraty. Zatem cierpliwości i więcej zaufania. W pierwszej kolejności trzeba popracować nad stanem włosów, dopiero potem można szaleć. To tak, jak ze ścianami. Jeśli nie wygładzisz ich powierzchni, nawet najlepszy kolor nie będzie wyglądał na nich dobrze.

4. Pamiętaj o pielęgnacji w domu

Kiedy fryzjer zaleca kosmetyki do pielęgnacji włosów farbowanych w domu, stosuj się do tych rad. To nie trick handlowy. Po prosty fryzjer rozpoznaje w jakiej kondycji jest włos i jak długo utrzyma się wykonany przez niego kolor. Jeśli za korzystne uważa stosowanie szamponu wspierającego koloryzację to tylko dlatego, że chce zadbać o twój dobry humor. Może i wydasz kilka złotych więcej na kosmetyk, ale na wizytę wrócisz nieco później, bo kolor będzie trzymał się na włosach o wiele dłużej.

To samo tyczy się podtrzymania pięknego blondu. Aby nie pożółkł stosuj szampony z chłodnymi (niebieskie, fioletowe) pigmentami. Zobaczysz, jak prosto zatrzymać ukochany kolor.

5. Zaufaj fryzjerowi w kwestii doboru koloru

Ufaj jego ocenie i nie upieraj się na najmodniejszą obecnie siwiznę. Mimo, że twoja ulubiona gwiazda przefarbowała się na rudo, najpierw dowiedz się, czy i tobie pasują ciepłe tony. Fryzjer wykona analizę kolorystyczną i dopiero oceni, jakie kolory pasują do twojej cery. Dzięki temu dowiesz się też, jakie odcienie współgrają z tobą, co przyda ci się też na zakupach. Gwarantujemy, wtedy wybierzesz też najpiękniejszą sukienkę!

 

Jeśli prowadzisz salon fryzjerski i chcesz przekonać się o prawdziwej mocy odbudowy włosów PRZETESTUJ GRATIS!

Zabieg Rekonstrukcji Włosów JOICO K-PAK

 

Komentarze:

5 rad, które sprawią, że fryzjer będzie cię uwielbiał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *