5 rad jak wyglądać stylowo w swoich włosach

 

Od lat nosisz grzywkę albo czeszesz się w kucyk, ale nagle, tak co kilka lat, nachodzi cię myśl, aby coś szybko i drastycznie zmienić. Idziesz do fryzjera i oddajesz się w jego ręce. Wow, wyglądasz zjawiskowo, ale po powrocie do domu zaczynają się schody? Zobacz co zrobić, aby mimo znużenia swoimi włosami wyglądać stylowo.

1.Wykonaj dla siebie test

Zarezerwuj dla siebie wolną godzinę na testy. Wykonaj staranny makijaż, dobierz odpowiednie oświetlenie, najlepiej światło dzienne albo zapal sztuczne, miękkie światło. Zacznij eksperymenty z włosami. Zwiąż w kucyk, jeśli zawsze chodzisz w rozpuszczonych, grzywkę zaczesz na bok albo do góry, długie włosy podepnij luźno w tyłu i wykonaj fake bob. Poznaj swoje oblicze w innej fryzurze i sama oceń czy dobrze się w niej czujesz. Jeśli tak, wiedz, że czas na zmiany.

2. Podążaj za stylem, nie za modą

Nie farbuj włosów na kolory, które nie współgrają z twoją cerą, np. jeśli masz ciepły odcień cery nie upieraj się na chłodne blondy. Niestety, musimy cię zmartwić, będziesz wyglądać niekorzystnie, takie połączenie uwypukli mankamenty urody, które tak chcesz ukryć. Chłoduj zasadzie, że lepsze wrogiem dobrego i wykonuj drobne korekty koloru zamiast ślepo podążać za modą.

3. Wady przekuj w zalety

Masz niesforne, kręcone włosy, które żyją własnym życiem, ale ty uparcie prostujesz je co rano, by były gładkie, ale modlisz się, by nie spadł deszcz i nie obrócił twojej pracy w niwecz? Odpuść sobie. Zacznij doceniać loczki i tylko skup się na ich odpowiedniej pielęgnacji i zaopatrz się w produkty do stylizacji włosów kręconych. Zadbaj o ich naturalne piękno i wyróżnij się z tłumu. Pozwól fryzjerowi dobrać odpowiednie cięcie. Będzie pięknie i oryginalnie.

4. Nie zamartwiaj się nudą

Masz wrażenie, że nic w sobie nie zmieniasz? Nie musisz. Zrób z tego swój atut. Nosisz od lat boba? Bezustannie wiążesz włosy w kucyk? Czemu nie? Rób to, niech fryzura będzie twoim znakiem rozpoznawczym, ale doprowadź ją do perfekcji. Dbaj o to, aby włosy były zawsze w świetnej kondycji i miały nieskazitelną formę. Nie dopuść do powstania odrostów albo tego, by forma cięcia się zatarła. Jeśli nie szalejesz ze zmianami postaw na perfekcyjną wersję swojej ulubionej fryzury. Staniesz sie autorytrtrm dla innych.

5. Stawiaj na jakość, a nie ilość

Zanim kupisz kosmetyki i narzędzia do pielęgnacji i stylizacji zrób porządny research. Poznaj swoje włosy i sprawdź, co lubią. Zainwestuj w jedną, ale porządną szczotkę z naturalnym włosiem, grzebień w dobrego materiału i elastyczne gumki oraz przyjazne dla włosów spinki. Wybierz też trzy lub cztery kosmetyki dostosowane do grubości i gęstości włosów. Dzięki temu utrzymasz porządek w łazience i na głowie.

Komentarze:

5 rad jak wyglądać stylowo w swoich włosach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *