Baby bangs – najmodniejsza fryzura roku 2018

Bangs - JOICOKrzywka kończąca się w połowie czoła? To własnie baby bangs, której wielką fanką jest Nasty Girl czyli Sophia Amoruso, która nosi ją z dumą, ozdabiając swoimi ubraniami w stylu vintage. Rzeczywiście, do wizerunku Sophii ta stylizacja pasuje znakomicie, ale Beyonce zaszkodziła sobie taką fryzurą. Ale mimo najmniej popularnej w swoim kształcie grzywki ta wraca na salony w pełni blasku i chwały.

Nie bój się jej i noś z radością jak Emma Watson, Katy Perry, Bella Thorne, Rooney Mara czy Krysten Ritter. Wrzuć na instagram hashtag #babybangs i przeglądaj ponad 30 tysięcy zdjęć, na których odważne dziewczyny chwalą się swoimi mikrogrzywkami. Jeśli to wciąż za mało, przypomnijcie sbie pokazy Johna Galliano, na których lansował takie cięcia.

 

1. O czym należy pamiętać obcinając grzywkę?

Zanim zdecydujesz się na drastyczne cięcie pamiętaj o tym, że potem już nie będzie odwrotu. Taka stylizacja jest zobowiązująca i wymaga codziennej dyscypliny. To nie jest fryzura, która po przebudzeniu wygląda dobrze i trzeba o tym pamiętać. Musisz zarezerwować sobie kilka minut więcej na stylizację.

Najlepiej sprawdź też czy przy linii czoła nie masz wicherka – włosów układających się w przeciwnym do reszty kierunku. To z pewnością utrudni codzienną stylizację.

 

Joico balsam wygładzający2. Jak stylizować grzywkę w stylu baby bangs?

Jeśli masz proste włosy, baby bangs to znakomity pomysł! Włosy będą praktycznie same sie układały. Wystarczy, że nałożysz balsam wygłądzający z ekstraktem nabłyszczającym lub lotion nadający minimalnego usztywnienia. Wysusz na płaskiej szczotce lub przeczesując grzebykiem o gęsto rozstawionych ząbkach. Na koniec nałóż kropelkę olejku i wmasuj w grzywkę. Utrwal lekkim, suchym lakierem do włosów.

Jeśli twoje włosy są lekko kręcone albo mają niechcianą teksturę koniecznie pomóż sobie prostownicą keratynową, która wygładzi włosy już za jednym pociągnięciem i pozostawi je jedwabiście gładkie. Tak samo jak w przypadku prostych włosów zakończ stylizację spryskując grzywkę suchym lakierem.

 

3. Jak nawilżać włosy?

Taka króciutka grzywka sprawdzi się tylko wówczas, gdy twoje włosy są zdrowe i mocno nawilżone. W tym celu stosuj mocne maski nawilżające, najlepiej z wyciągami z roślin morskich i zabezpieczaj włosy sprayem chroniącym przed wysokimi temperaturami.

 

4. Jak dopasować grzywkę typu baby bangs do kształtu twarzy?

Takie ostre cięcia lubią regularne rysy twarzy. Jeśli masz twarz owalną to bez zastanowienia możesz sprawić sobie grzywkę, do takiego kształtu buzi pasuje idealnie.

Gdy nie masz pewności, najlepiej zapytaj swojego fryzjera o radę. Podpowie też jak stylizować włosy oraz jak utrzymać porządek w tej dość wymagającej fryzurce.

Baby bangs
Baby bangs

5. Jak czesać się mając baby bangs?

Możesz zostawiać rozpuszczone włosy, zakręcać loki albo drobne loczki, zaplatać warkocze albo upinać wysoko koki, niemalże na czubku głowy. Grzywki dają wiele możliwości, nie ograniczaj się!

 

 

 

 

Komentarze:

Baby bangs – najmodniejsza fryzura roku 2018

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *