Bezpieczna koloryzacja włosów – jak przygotować włosy do farbowania?

Co tak naprawdę się liczy, kiedy farbujesz włosy – ładny kolor, miękkie fale, a może nieskończony blask? To wszystko jest ważne… ale tylko wtedy, kiedy włosy są wypielęgnowane już na wstępie. Zobacz, jak przygotować włosy do farbowania!

Dlaczego warto pielęgnować włosy przed koloryzacją? Czy farba sama w sobie nie poprawia już wystarczająco ich wyglądu? Niestety, nawet jeśli tak się zdarzy, to ten efekt jest zazwyczaj krótkotrwały. Ale spokojnie – podpowiadamy, jak przygotować włosy do rozjaśniania bądź koloryzacji. Nie zaszkodzi wizyta u doświadczonego fryzjera, który przeprowadzi odpowiedni zabieg oraz podpowie, jakich kosmetyków najlepiej używać. Przeczytaj artykuł, a dowiesz się, na co zwracać uwagę!

Czym jest bezpieczna koloryzacja włosów?

By włosy były przygotowane do farbowania, muszą być przede wszystkim zdrowe. W przeciwnym wypadku efekty koloryzacji okażą się mało satysfakcjonujące, a włosy, zamiast miękkich i błyszczących, staną się sianowate, trudne do rozczesania, puszące i ogólnie – niezbyt piękne. A przecież nie na takim efekcie ci zależy, prawda?

Bezpieczna koloryzacja
Bezpieczna koloryzacja

Z farbowaniem uszkodzonych włosów jest tak samo, jak z nakładaniem makijażu na suchą i zniszczoną cerę. Czy już masz ten obraz przed oczami? Podkład wyrówna kolor, ale nie przykryje suchych skórek, zmarszczek czy większych niedoskonałości. Na tej samej zasadzie działa farbowanie włosów – jeśli „baza wyjściowa” jest w złym stanie, efekt końcowy też nie będzie zadowalający.

Jak zabezpieczyć włosy przed farbowaniem? Najważniejsze, żeby przywrócić im równowagę – zawsze warto dążyć do tego, żeby włosy były tak zdrowe, jak zaplanowała to natura. Zdrowy włos jest odżywiony, bez ubytków keratyny, z zamkniętymi łuskami. Farba nałożona na zdrowe włosy będzie zupełnie inaczej się zachowywać, a efekty koloryzacji przejdą twoje oczekiwania. Ale jak to osiągnąć?

Jak przygotować włosy do farbowania? Wizyta u fryzjera

Świadoma pielęgnacja włosów powinna odbywać się z pomocą zaufanego stylisty. Jeżeli pominiesz ten krok, może się zdarzyć, że będziesz używać kosmetyków niedopasowanych do twojego rodzaju włosów. Lepiej więc umów się do fryzjera, który poprawi ich kondycję oraz wyposaży cię w najlepsze kosmetyki do pielęgnacji domowej.

Jak przygotować włosy do farbowania?
Jak przygotować włosy do farbowania

Zastanów się – wizyta u fryzjera kosztuje więcej, ale czy nie lepiej oszczędzić czas i energię, od razu wybierając taką pielęgnację i koloryzację, która będzie strzałem w dziesiątkę? Dobrze wiesz, że bez porady specjalisty, znalezienie dobrych kosmetyków trwa czasami miesiącami! Jak jednak ocenić, czy bezpieczna koloryzacja włosów u danego fryzjera będzie w ogóle możliwa? Jeśli nie jesteś pewna, czy masz do czynienia z profesjonalistą, zadaj mu kilka pytań pomocniczych:

  • Jakie farby są najbezpieczniejsze?
  • Czy są zabiegi, które chronią włosy przed negatywnymi skutkami koloryzacji?
  • Jakie są twoje włosy (np. cienkie, przesuszone, łamliwe, zdrowe) i jaki rodzaj pielęgnacji będzie dla nich najlepszy?

Dobry fryzjer z pewnością będzie umiał wyczerpująco odpowiedzieć na te pytania i wyjaśni ci, jak przygotować włosy do farbowania.

Prosty sposób na nieszkodliwe farbowanie włosów

Pielęgnacja i ochrona włosów przed farbowaniem to twój „must have”. Te czynności wcale nie muszą pochłaniać jednak dużo czasu i energii! Istnieje prosty zabieg, który da ci pożądane efekty od razu, w czasie kiedy wygodnie siedzisz na fotelu w salonie fryzjerskim. Kiedy poznasz jego właściwości, będziesz już wiedziała, jak przygotować włosy do rozjaśniania i koloryzacji. To rewolucyjne rozwiązanie nazywa się Defy Damage.

Defy Damage zestaw
Defy Damage zestaw

Nieszkodliwe farbowanie włosów z Defy Damage opiera się połączeniu technologii Quadramine Complex odbudowującej cząsteczki keratyny we włosach z technologią Smart Release. Ta ostatnia działa poprzez stałe uwalnianie do wnętrza włosów witalnych składników odżywczych: keratyny, argininy oraz olejku z owoców dzikiej róży. To tak, jakby schować we włosach maleńką kapsułkę, z której nieustannie spływa odżywczy nektar.

Defy Damage
Defy Damage

Z Defy Damage żadna farba nie będzie szkodliwa. Produkty pozwalają pigmentowi wniknąć, ale nie dopuszczają do uszkodzenia wewnętrznej struktury włosów. Zabieg jest krótki  i robi się go w czasie koloryzacji. Nawet nie zauważysz, kiedy fryzjer go wykona! A jeśli będziesz chciała dodatkowo podtrzymać efekty koloryzacji i uchronić włosy przed pozostałymi uszkodzeniami (spowodowanymi stylizacją, czesaniem, czynnikami środowiskowymi), sięgnij po serię Defy Damage Home Care do pielęgnacji domowej.

Teraz wiesz już, jak przygotować włosy do farbowania. By utrzymać je w dobrej kondycji, nie musisz regularnie chodzić na skomplikowane zabiegi ani wydawać fortuny na drogeryjne kosmetyki. Wystarczy jedna trafiona inwestycja u fryzjera. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji znacznie poprawisz efekty koloryzacji. Twoje włosy będą ci wdzięczne!

Defy Damage do salonu
Defy Damage do salonu

Komentarze:

Bezpieczna koloryzacja włosów – jak przygotować włosy do farbowania?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *