Jak dbać o włosy na wakacjach – 5 najlepszych rad

Jak dbać o włosy na wakacjach?
Jak dbać o włosy na wakacjach?

Wakacje już za chwilkę. I znów położysz się na ciepłym piasku nad brzegiem morza, wyjdziesz na szerokie łąki, będziesz pływać w jeziorach i zwiedzać wypełnione słońcem miasta.

Jak dbać o siebie, by wrócić w świetnej kondycji z wakacji? Zobacz, co robić, aby włosy nie straciły blasku oraz były zdrowe i silne przez cały urlop.

1.Olejowanie włosów

Suche powietrze, wysoka temperatura, słońce, wiatr i słona woda to najwięksi wrogowie włosów. Aby je zabezpieczać przez szkodliwymi czynnikami wmasowuj w nie spore ilości olejków. Najlepiej rób to dwa razy dziennie. Rano, aby zabezpieczyć włosy na cały dzień i wieczorem, aby nawilżyć je i głęboko odżywić. Wybieraj olejki do pielęgnacji włosów lub np. olej kokosowy.

Jak chronić włosy latem

2.Nawilżanie włosów

Włosy na wakacjach stają się przesuszone i kruche. Zapobiegaj temu dając im pić. Nawilżaj je jak najczęściej, ale pamiętaj, że woda morska jednak nie jest odpowiednim nawilżaczem dla włosów. Ma zbyt wysokie pH (powyżej 7), przez co nie nadaje się do aplikacji na włosy w celu ich odżywienia. Najlepiej wybieraj kosmetyki, które mają odpowiednie dla włosów pH (4.5-5.5).

Możesz zastąpić je piwem albo herbatą (ich pH zamyka się w przedziale 4-5.5). Jak tylko będzie padał deszcz, szybko wychodź z domu. Deszczówka bowiem jest doskonała dla włosów (jej pH to ok. 4.5). Babcie wiedziały co robią zbierając wodę deszczową do ich mycia.

3. Ochrona przed słońcem

Chusta na włosy
Chusta na włosy

Ochraniaj włosy przed ostrymi promieniami słońca. Dzięki temu nie będą przesuszone i matowe, a kolor utrzyma się na dłużej. Możesz wykorzystać do tego celu modne w tym sezonie kolorowe chusty, bandany, czapki z daszkiem albo zwykły ręcznik. Wszystko zależy od tego, jaką stylizację na plażę wybierzesz i w jakim nakryciu głowy czujesz się najlepiej. Do kompletu załóż okulary.

4. Myj włosy częściej

Wiemy, że na wakacjach chcesz uciec od codziennej rutyny, ale po powrocie z plaży musisz dokładnie umyć włosy, aby usunąć z nich tłuste olejki, kurz, pył, sól, piasek. Koniecznie nałóż odżywkę, aby łatwo rozczesać włosy, a co 2-3 dni stosuj maskę silnie nawilżającą. Możesz zostawić ją na dłuższą chwilę i spłukać chłodną wodą.

5. Nie farbuj przed wyjazdem

Jeśli wybierasz się w słoneczne miejsce i sporo czasu będziesz spędzać na plaży odpuść sobie farbowanie przed wakacjami. Kolor wyblaknie szybciej, włosy będą bardziej wrażliwe na działanie negatywnych czynników. Lepiej przełóż wizytę na czas po powrocie i umów się dodatkowo na zabieg rekonstrukcji włosów. Będzie doskonały po kąpielach słonecznych, jak i morskich.

A jakie są wasze sposoby na ochronę włosów latem? Co się sprawdza najlepiej w waszym przypadku? Podzielcie się pomysłami w komentarzach.

 

 

 

Komentarze:

Jak dbać o włosy na wakacjach – 5 najlepszych rad

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *