Dlaczego kosmetyki profesjonalne powinien dobierać fryzjer?

Dlaczego kosmetyki profesjonalne powinien dobierać fryzjer lub trycholog – zadajesz sobie to pytanie, gdy po raz kolejny widzisz post informujący o tym, żeby pytać fryzjera o rady dotyczące pielęgnacji włosów? Chcemy raz na zawsze odpowiedzieć Ci na to pytanie, abyś już nigdy nie miała wątpliwości.

„Kosmetyki JOICO wcale nie są tak dobre, u mnie nie zdziałały cudów…” – nieczęsto, ale zdarza się to słyszeć fryzjerom JOICO. Wówczas zawsze pytają czy produkty wybrał dla klientki profesjonalista czy dobrała kosmetyki na własną rękę po przeczytaniu opisu. Chyba domyślasz się już jaka zwykle pada odpowiedź z ust niezadowolonej klientki? Otóż okazuje się, że wybrała je sama na podstawie opisu, poleceń koleżanki albo koloru opakowania.

Kosmetyki profesjonalne – składy

Kosmetyki profesjonalne wyróżniają się przede wszystkim najlepszej jakości składem oraz wysokim stężeniem substancji aktywnych. Co za tym idzie? Produkt jest dużo bardziej wydajny, ponieważ, żeby uzyskać fantastyczny efekt wystarczy już jego niewielka ilość. W porównaniu z kosmetykami drogeryjnymi, profesjonalne kosmetyki JOICO wykorzystują zaawansowane technologie, które mają zbawienny wpływ na kondycję włosów. W każdym produkcie JOICO do pielęgnacji i stylizacji znajdziesz technologię SmartRelease, czyli jedyny w swoim rodzaju system dostarczania liposomów do całej struktury włosów. Technologia ta zapewnia stałe, stopniowe uwalnianie składników aktywnych: olejku z owocu dzikiej róży, argininy i keratyny.
W efekcie włosy stają się silne, błyszczące, niesamowicie zdrowe oraz odporne na uszkodzenia.

Kosmetyki profesjonalne JOICO

Kosmetyki profesjonalne – czym jest równowaga PEH?

PEH to skrót od P – proteiny, E – emolienty, H – humektanty. Są to trzy podstawowe grupy składników, które powinniśmy dostarczać naszym włosom. Niedobór protein sprawia, że włosy są oklapnięte i matowe, natomiast ich nadmiar prowadzi do puszenia się. Emolienty chronią włosy przed uszkodzeniami, dodają miękkości i gładkości. Ich niedobór powoduje nieprzyjemną szorstkość, a nadmiar obciąża fryzurę. Ostatnia grupa, czyli humektanty to tak zwane nawilżacze włosów. Ich niedobór objawia się oklapnięciem fryzury, a nadmiar puszeniem i plątaniem. Odpowiedni plan pielęgnacji włosów i skóry głowy jest niezwykle pracochłonnym zadaniem, gdy nie mamy profesjonalnej wiedzy. Dlatego warto wybrać się do fryzjera, aby to on dobrał dla nas produkty.

Kosmetyki profesjonalne – diagnoza włosów i skóry głowy

W trakcie wizyty u fryzjera wykona on diagnozę włosów i skóry głowy, aby dopasować dla Ciebie najlepszą pielęgnację, znając dobrze składy kosmetyków. Z wykorzystaniem swojej wiedzy, fryzjer lub trycholog sprawdzi jaki masz rodzaj włosów, określi porowatość pasm oraz jaką kurację należy zastosować. Co ważne fryzjer lub trycholog sprawdzi również zdrowie Twojej skóry głowy – czy przypadkiem dotychczasowa pielęgnacja nie uczula Cię, czy nie występuje podrażnienie lub stan zapalny. Diagnoza włosów i skóry głowy jest kluczowym elementem, gdy chcemy, aby profesjonalne kosmetyki przynosiły wymarzone rezultaty.

Kosmetyki profesjonalne - diagnoza włosów

Kosmetyki profesjonalne – wypowiedzi fryzjerów

Poprosiliśmy fryzjerów o wypowiedź, o tym, dlaczego dobór kosmetyków do włosów przez fryzjera jest tak ważny.

Pani Marta Jóźwik z Mobilnej Fabryka Piękna wspomina, że zdarzało się, że klientki narzekały np. na szorstkość włosów lub ich obciążenie, mówiąc, że marka jest zła. Po rozmowie z nimi okazywało się, że dobierały produkty niezgodnie do rodzaju swoich włosów:

Jedna z klientek w trakcie wywiadu mówiła, że używa kosmetyków do suchych włosów. Ja widziałam wyraźnie, że włosy nie są suche lecz zniszczone…

Pani Marta powiedziała nam również, że bardzo często miesza serie kosmetyków, aby zapewnić klientkom najlepsze efekty i 100% zadowolenie:

Gdy potrzebuję lekkiego szamponu, ale mocnej odżywki to wybieram JOICO Blonde Life Brightening Shampoo i JOICO Defy Damage Protective Condtioner. Marka JOICO daje ogrom możliwości doboru prawidłowej pielęgnacji.

Pani Joanna Ptaszek z Pracowni Fryzjerskiej w Rybnej dodaje:

Staram się każdej klientce dobrać odpowiednią pielęgnację, dokładnie wytłumaczyć, jak powinna dbać o swoje włosy. Panią, które po koloryzacji wychodzą z dobraną przeze mnie pielęgnacją gwarantuję, że kolor utrzyma się przez długi czas i będzie błyszczący. Każdy z nas jest inny, każdy ma inne potrzeby i odmienne wymagania wobec pielęgnacji. Udając się do specjalisty warto zaufać tej osobie i stosować polecony szampon, odżywkę lub inne kosmetyki pielęgnujące. One mają za zadanie dbać o naszą skórę głowy, włosy, piękny, długotrwały kolor, żebyśmy czuły się piękne każdego dnia!

Kosmetyki profesjonalne – gdzie kupić

Kosmetyki profesjonalne najlepiej jest kupić u fryzjera. Jeśli chcesz kupić produkty JOICO to koniecznie zwróć uwagę, aby miały one hologram. Jest to znak, że kosmetyk pochodzi z autoryzowanego źródła sprzedaży, nie jest podrobiony, był odpowiednio przechowywany, a jego termin ważności nie upłynął. O tym, co może się stać, gdy będziemy używać podrobione produkty pisaliśmy w artykule Nieoryginalne produkty – skutki uboczne.

Lista autoryzowanych miejsc sprzedaży kosmetyków JOICO.

Komentarze:

Dlaczego kosmetyki profesjonalne powinien dobierać fryzjer?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *