Długodystansowy kolor włosów

Zdecydowałaś się na koloryzację włosów, ale kolor szybko płowieje i staje się matowy? Podpowiemy, co robić, aby ulubionym odcieniem i miękkimi, delikatnymi włosami cieszyć się o wiele dłużej.

Cały ciąg zabiegów, które zagwarantują trwały kolor włosów, rozpoczyna się już w chwili koloryzacji. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na charakterystykę farby. Bardzo ważne jest, żeby zawierała ona minimalną możliwą zawartość amoniaku (najlepsza to 1,4-1,9) w przypadku farb trwale koloryzujących oraz zupełny jego brak w przypadku farb półtrwałych. Niska zawartość amoniaku w farbach trwale koloryzujących oznacza mniej podrażnień skóry, bardziej przyjemny zapach i przede wszystkim żywy kolor włosów. Amoniak delikatnie odchyla łuski włosa, co pozwala na wniknięcie pigmentu do jego wnętrza. Jeśli łuski zostaną odchylone, po zakończonej koloryzacji należy je domknąć, żeby pigment „nie wypadł”. Dlatego warto sprawdzić, czy farba zawiera odpowiednie składniki, które to ułatwią.

UNISON-ANNA-4

Idealnie jest, gdy farba zawiera dodatkowo składniki, które zmiękczają zewnętrzną warstwę włosa i otwierają jego naturalne łuski. To pozwala na najbardziej efektywne wnikanie pigmentu przy minimalnym naruszeniu zewnętrznej warstwy włosa, a co za tym idzie, utrzymanie go w świetnej kondycji. Jeśli zależy nam na zdrowych włosach i trwałym kolorze dobrze wybrać farbę rozpuszczalną w wodzie, która nie zawiera wosków i nie wymaga mycia szamponem po farbowaniu. To znacząco poprawi trwałość koloru.

Joico-Brand-Category-SF-MR-CI-Model-Nidhi_Jpg_HR_Org

A jak obchodzić się z farbowanymi włosami w domu?

Oto kilka rad:

1. Nie myj włosów przez 48 godzin po koloryzacji – to pomoże utrwalić pigment we włosie.
2. Do blondów i szarości stosuj kosmetyki pielęgnacyjne, które podkreślą jasne odcienie i wyeliminują niechciane, żółte refleksy. Produkty powinny mieć fioletowy kolor.
3. Stosuj olejki do włosów farbowanych, które przedłużają nawet dwukrotnie trwałość i nasycenie ich koloru.
4. Stosuj szampon i odżywkę przeznaczone do włosów farbowanych, z uwzględnieniem ich koloru. Dla włosów blond wybieraj inne niż dla rudości, brązów i czerni.

video

Może macie jakieś sposoby na to, by utrwalić kolor na dłużej? Podzielcie się nimi w komentarzu!

Komentarze:

Długodystansowy kolor włosów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *