Farbowanie włosów – jak często? Radzi Max Höhn

Max Höhn JOICO

Max Höhn jest stylistą gwiazd i ambasadorem JOICO w Berlinie. Dziś podpowiada co nieco na temat zabiegu, jakim jest farbowanie włosów. Jak często wykonywać koloryzację włosów w salonie fryzjerskim?  Sprawdźcie.

„Cztery do ośmiu tygodni w zależności od koloru to świetny termin na powtórną koloryzację. Wśród klientów mojego salonu są jednak osoby, które przychodzą na koloryzację co 2-3 tygodnie, ponieważ nie chcą lub po prostu nie mogą mieć widocznego odrostu. Są to np. aktorki lub prezenterki telewizyjne. Ja polecam także pielęgnację włosów farbowanych w domu kosmetykami przeznaczonymi do włosów po koloryzacji.”

Koloryzacja włosów jak często

Zatem jeśli nie możesz czekać długo na kolejną koloryzację, umawiaj się na wizyty co 3 tygodnie. Najlepiej już podczas pobytu u fryzjera, wtedy łatwo dobierzesz dogodny dla siebie termin.

Od czego zależy częstotliwość farbowania włosów?

Jeśli twoja koloryzacja jest wykonana w taki sposób, że nie widać odrostu ani zmian kolorów, wizyty możesz planować w odstępach nawet ośmiotygodniowych. Będziesz mogła odświeżyć kolor i skorygować ewentualne zmiany będące konsekwencją np. strzyżenia.

Jeśli nie chcesz zobowiązywać się do wizyt co kilka tygodni, postaw na naturalne koloryzacje farbami półtrwałymi lub koloryzację ton w ton. Świetnym i modnym rozwiązaniem jest też koloryzacja ombre, która polega na farbowaniu długości i końców oraz delikatnym, niemalże niewidocznym przejściem w kierunku nasady włosów.

Pielęgnacja – ważna rzecz

Farbowanie włosów oznacza, że do ich pielęgnacji w domu musisz stosować odpowiednie kosmetyki, tj. takie, które są przeznaczone do włosów po koloryzacji. Jeśli farbujesz włosy na blond, używaj kosmetyków dedykowanych blondom – takich z fioletowym pigmentem, który pomoże neutralizować żółte, niechciane tony i zachowywać piękny, chłodny odcień blondu.

Jeśli twój kolor to miedź, rudość albo czerwień również dobieraj szampony i odżywki odpowiednie do tych odcieni. Będziesz mogła cieszyć się swoim ulubionym kolorem o wiele dłużej.

Komentarze:

Farbowanie włosów – jak często? Radzi Max Höhn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *