Farbowanie włosów u fryzjera – czy warto wydawać majątek?

Na co lepiej postawić w kwestii koloryzacji włosów: wizytę u fryzjera czy samodzielne farbowanie w domu? Oba te rozwiązania mają swoje mocne i słabsze strony, co może powodować trudność w podjęciu ostatecznej decyzji. Co wybrać? Dowiedz się, czytając poniższy artykuł!

Chciałabyś zafarbować włosy, ale wciąż zastanawiasz się, czy zrobić to u fryzjera, czy w domowym zaciszu? Jeżeli szukasz konkretnych wskazówek co do wyboru właściwego rozwiązania, znajdziesz je tutaj! Podpowiemy ci:

  • Co musisz wiedzieć, farbując włosy w domu
  • Co daje profesjonalne farbowanie włosów u fryzjera
  • Na czym polega pielęgnacja włosów przy koloryzacji w salonie fryzjerskim
  • Dlaczego warto mieć swojego stylistę

Poniższe wskazówki pomogą ci zdecydować czy przeprowadzać koloryzację w domu czy u fryzjera. Twoje włosy będą ci wdzięczne!

Farbowanie włosów u fryzjera vs. w domu. Co musisz wiedzieć?

Decydując się na koloryzację w warunkach domowych oszczędzasz pieniądze – to fakt. Jeśli nie masz doświadczenia, ryzykujesz jednak popełnieniem wielu błędów, które mogą zaprzepaścić wymarzoną stylizację. Oto kilka z nich:

  • Nieodpowiedni dobór farby – włosy to naturalna ozdoba każdej kobiety. Zgodzisz się więc, że powinny one raczej podkreślać twoje wrodzone piękno, niż się z nim kłócić. Samodzielnie wybierając farbę do włosów, narażasz się na niedopasowanie jej do twojego typu urody. Nawet jeśli wydaje ci się, że kolor na opakowaniu będzie dobry, nie wiesz, jak na włosach będzie prezentował się ostateczny efekt.
  • Nieumiejętność nakładania farby – samodzielna koloryzacja włosów w domu wiąże się z ryzykiem zepsucia fryzury. Zagrożeń jest wiele: spalone końcówki, nierównomiernie nałożony kolor, niewłaściwy odcień spowodowany przetrzymaniem farby odrobinę za długo.
  • Brak próby uczuleniowej – przeprowadzając koloryzację bez udziału fryzjera, narażasz się na wystąpienie niepożądanych objawów ze strony twojego organizmu. Jeżeli nie przeprowadzisz próby uczuleniowej, może dopaść cię świąd, wysypka, zaczerwienienie lub inne nieprzyjemne objawy.

Widzisz już, że farbowanie włosów u fryzjera pozwoli ci uniknąć powyższych zagrożeń. Profesjonalny stylista wie, jak dobrać kolor farby do twojej urody, ma doświadczenie w nakładaniu nawet najbardziej skomplikowanych mieszanek odcieni, a co najważniejsze – jeśli nigdy przedtem nie farbowałaś włosów, przeprowadzi z tobą wywiad na temat stanu twojej skóry, żeby zminimalizować ryzyko wystąpienia uczulenia.

Koloryzacja i fryzjer. Farbowanie włosów w salonie

Niezależnie od tego, ile kosztuje farbowanie włosów u fryzjera, pamiętaj, że decydujesz się na ten krok dla ich dobra. I nie ma w tym ani krzty przesady – profesjonalne produkty do koloryzacji różnią się od drogeryjnych pod względem składu.

JOICO Defy Damage

Koloryzacja w salonie nie zawsze musi wiązać się z poważnymi uszkodzeniami włosów, o czym zapewni cię każdy świadomy fryzjer. Farbowanie włosów produktami do koloryzacji JOICO pozwala zadbać o ich zdrowie i dobrą kondycję – a to ze względu na ograniczenie zawartości amoniaku. W Keratynowej Koloryzacji JOICO wypracowaliśmy dwie nowoczesne technologie, które to umożliwiły:

Koloryzacja w salonie nie musi ograniczać się jednak tylko do nałożenia farby – podczas wizyty często wykonywana jest także pielęgnacja włosów farbowanych. Wybierając te dwie usługi jednocześnie, jeszcze skuteczniej zadbasz o zdrowie swoich włosów!

Na czym polega pielęgnacja podczas koloryzacji? Najpierw trzeba zacząć od oceny kondycji włosów, której dokonuje fryzjer. Farbowanie włosów można uzupełnićinnowacyjnym zabiegiem Defy Damage, którego zadaniem jest ochrona i pielęgnacja włosów podczas koloryzacji. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu rewolucyjnej technologii Smart Release, zawierającej trzy składniki:

  • Keratyna – podstawowy budulec włosa. Dzięki zastosowaniu unikalnej technologii Quadramine Complex, proteiny o zróżnicowanych masach cząsteczkowych dostają się zarówno do najgłębszych, jak i do zewnętrznych warstw włosa, dając efekt kompleksowej odbudowy.
  • Arginina – to pierwszy składnik, którego ubywa we włosie podczas koloryzacji. Arginina zawarta w produktach Defy Damage natychmiast odbudowuje te ubytki, sprawiając, że włosy stają się silne i lśniące.
  • Olej z owocu dzikiej róży – bogaty w witaminy niezbędne dla zdrowia włosów, beta-karoten oraz oksydanty, chroni przed uszkodzeniami powodowanymi przez wolne rodniki. Przyczynia się do zmiękczania włosów, redukuje puszenie i zwiększa blask bez obciążania.

Pielęgnacja włosów farbowanych zaczyna się już w salonie fryzjerskim. Zabieg Defy Damage ProSeries u stylisty możesz uzupełnić także kosmetykami Defy Damage Home Care, które ochronią twoje włosy przed codziennymi uszkodzeniami.

Farbowanie włosów u fryzjera – pozostałe korzyści

Wiesz już, że decydując się na koloryzację u fryzjera unikniesz błędów i przyczynisz się do poprawy kondycji włosów. To jednak nie wszystkie zalety tego rozwiązania! Co jeszcze dają regularne wizyty u profesjonalnego stylisty?

Decyzja o zrobieniu koloryzacji w salonie nie opiera się wyłącznie na suchych informacjach o składnikach farb czy przestrogach o błędach, które możesz popełnić podczas farbowania w domu. Chęć zmiany swojego wyglądu podyktowana jest bowiem emocjami i to właśnie one pomagają wykonać ostatni krok. Jeśli wiesz, że będziesz mogła zaufać swojemu styliście, wizyty w salonie staną się twoim osobistym rytuałem przyjemności. Świadomość, że oddajesz swoje włosy w dobre ręce sprawi, że zapomnisz o tym, ile kosztuje farbowanie włosów u fryzjera – bo robisz to dla ich zdrowia i pięknego wyglądu!

Regularne wizyty w salonie przyczynią się do nawiązania relacji z twoim stylistą. Dzięki kolejnym koloryzacjom, fryzjer coraz lepiej pozna twoje włosy, co przełoży się na wzrost jakości jego usług. Nawet jeśli będziesz chciała tylko odświeżyć obecny kolor, fryzjer dobierze dla ciebie odpowiednią farbę i precyzyjnie wyrówna odcień na całej długości włosów. Bez nieestetycznych plam, bez palenia końcówek i z dbałością o ich zdrowie i piękno!

Teraz już wiesz, że farbowanie włosów u fryzjera niesie ze sobą wiele korzyści, które znacznie przewyższają samodzielną koloryzację w domu. Kiedy podejmiesz już decyzję o wizycie w salonie, pozostaje wybór właściwego miejsca. Na szczęście i tutaj możemy ci pomóc! Korzystając z listy  salonów pracujących na produktach JOICO z łatwością znajdziesz salon, do którego będziesz mieć najbliżej. W każdym z tych miejsc pracują doświadczeni styliści, którym możesz zaufać. Już teraz zadbaj o zdrowie swoich włosów!

Komentarze:

Farbowanie włosów u fryzjera – czy warto wydawać majątek?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *