Frederic Aspiras – stylista fryzur gwiazd

Frederic Aspiras od 2009 roku zajmuje się stylizacją fryzur jednej z największych gwiazd muzyki pop, czyli Lady Gagi. Frederic odpowiedzialny był m.in. za jej charakteryzację w filmie „Dom Gucci”, co zapewniło mu walkę Oscara, najbardziej prestiżową nagrodę filmową. Poznaj historię tego utalentowanego stylisty gwiazd.

Mistrz perukarstwa i stylista fryzur Frederic Aspiras ma reputację jednego z czołowych artystów w branży. Aspiras, syn fryzjera, dorastał w salonach fryzjerskich, a naukę zawodu rozpoczął, mając zaledwie 13 lat. W 2004 roku przeprowadził się do Los Angeles, aby rozpocząć karierę jako stylista fryzur. Tam profesjonaliści z branży szybko zauważyli, że jego unikalne, modne stylizacje są stworzone po to, by inspirować innych. Pięć lat po przeprowadzce, Aspiras został przedstawiony Lady Gadze. Od razu zafascynowała ją jego niezrównana umiejętność przekształcania włosów w efektowne dzieła sztuki.

Wkrótce potem Gaga wiedziała, że nie może wyruszyć w trasę koncertową Monster Ball bez Aspirasa u swego boku. Tworząc równie unikalną i imponującą fryzurę na każdy występ, Aspiras od razu stał się dla Gagi partnerem we wszystkich sprawach związanych z włosami. Od listopada 2009 roku Aspiras współpracuje wyłącznie z Gagą, tworząc jedne z najbardziej pamiętnych fryzur. Koncepcja peruki wykonanej z połączenia ludzkich włosów i światłowodów, dzięki którym włosy rozświetlają się kolorem, to tylko jeden z przykładów eksperckich umiejętności Aspirasa. Prace Aspirasa były prezentowane w wielu ważnych publikacjach, takich jak Harper’s Bazaar, Elle, Allure, L’uomo Vogue, Billboard i Parade.

Frederic Aspiras i JOICO

W grudniu 2018 roku JOICO ogłosiło swoje roczne partnerstwo z Aspirasem – w ramach którego będzie on używał kosmetyki do koloryzacji, pielęgnacji i stylizacji przy występach i innych projektach Lady Gagi – rozpoczynając od pięknej okładki dla The Hollywood Reporter. Sezon 2019 na czerwonym dywanie był bardzo udany dzięki ogromnemu sukcesowi występu Lady Gagi w filmie „A Star Is Born” i towarzyszącej mu ścieżce dźwiękowej z głównymi nagrodami za „Shallow”, w tym wygranymi na Oscarach, Grammy Awards, Złotych Globach i Critic’s Choice.

Aspiras był wielokrotnie nominowany do nagród Emmy i otrzymał Guild Award w 2016 roku za pracę przy American Horror Story: Hotel. Aspiras został nominowany do nagrody Hollywood Beauty Awards „Lori McCoy-Bell Hairstyling Award” oraz zdobył nagrodę Fashion Los Angeles „Hairstylist of the Year Award”.

Frederic Aspiras – praca przy filmie „Dom Gucci”

W rozmowie z Variety Frederic przyznał, że tworzenie fryzur dla Lady Gagi w filmie „Dom Gucci” zajęło mu 5 miesięcy. Aspiras dokładnie analizował scenariusz i zapisywał pomysły na fryzury wraz z powodami jej użycia. W ten sposób powstał liczący 400 stron katalog ze wszystkimi fryzurami. Frederic wspomniał, że początkowo reżyser filmu Ridley Scott zażyczył sobie jedynie 2-3 peruki na cały film, jednak ten pomysł szybko poszedł w zapomnienie, ponieważ fryzury Patrizii Reggiani (bohaterki filmu „Dom Gucci”, w którą wciela się Lady Gaga), pokazywały jak bohaterka zmieniała się na przestrzeni lat. Na wygląd kobiecej fryzury wpływ ma wiele rzeczy: stan cywilny, wiek, a nawet posiadanie dzieci. Wszystkie te czynniki Aspiras wziął pod uwagę, aby fryzury Patrizii były jak najbardziej realne.

Inspiracje czerpał z archiwalnych zdjęć prawdziwej Patrizzi, włoskich filmów z lat 70., 80. i 90. Stworzenie tych fryzur z pewnością pomogły Lady Gadze wejść w postać i jeszcze bardziej zagłębić się w jej charakter.

Przy okazji promocji filmu Lady Gaga również zachwycała fryzurami, o czym również pisaliśmy.

Frederic Aspiras – nominacja do Oscara

8 lutego 2022 odbyło się oficjalne przedstawienie nominacji do nagród rozdawanych przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej. Ogromna i wyjątkowa praca Frederica Aspirasa przy tworzeniu fryzur Lady Gagi, została doceniona i przyniosła mu nominację do Oscara w kategorii „Najlepsza charakteryzacja i fryzury”.

Czy Frederic Aspiras zdobędzie Oscara? Tego dowiemy się już 24.03.2022 podczas gali wręczenia tej prestiżowej nagrody filmowej.

Komentarze:

Frederic Aspiras – stylista fryzur gwiazd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *