Fryzury i triki dla mężczyzn zmagających się z wypadającymi włosami

Zakola u mężczyzn - jaką fryzurę nosić
Zakola u mężczyzn – jaką fryzurę nosić

Codziennie rano przeglądasz się w lustrze i doskonale to zauważasz – włosy są bezlitosne i wypadają bez końca, a zakola wciąż się powiększają? Wiemy, że to dla ciebie duży problem i chcesz, aby ten proces magnicznie się zahamował. Też bardzo tego byśmy chcieli, ale wiemy, że niestety, nie ma jeszcze odkrytego w pełni skutecznego sposobu na wypadanie włosów.

Mamy za to kilka rad jakie fryzury nosić i jak stylizować włosy oraz jak się z nimi obchodzić każdego dnia, aby czuć się pewnie i nie dać się pokonać złemu samopoczuciu spowodowanemu wypadaniem włosów. Jedno jest pewne, odpowiednia długość włosów i sprawdzone tricki sprawią, że problem przestanie istnieć, a ty będziesz wyglądał świetnie każdego dnia.

1. Najlepsza długość włosów wypadających

Jaśli masz widoczne zakola to pamiętaj, że nie musisz od razu pozbywać się włosów. Wystarczy, że dostosujesz długość włosów do ubytków nad czołem, a staną się niezauważalne, słowo!


Długie i półdługie włosy

Zapuść włosy i zaczesuj je do tyłu lub na boki. Im dłuższe będą, tym łatwiej możesz uzyskać efekt niesofornych włosów, a one przecież kojażą się z młodzieńczym wygladem. Nikt nawet nie zauważy, że brakuje kilku włosków.

Włosy średniej długości zaczesuj do tyłu stosując elastyczną pastę matującą, która sprawi, że fryzura będzie nienaganna i utrzyma się przez cały dzień.. i noc, jeśli zamierzasz imprezować. Musisz mieć przecież pewność, że wszystko jest na swoim miejscu, a włosy nie świecą się, tylko wyglądają stylowo i zadziornie.

Długie włosy i zakola, źródło: Instagram
Długie włosy i zakola, źródło: Instagram

 


Krótkie i bardzo krótkie włos

Jeśli nie chcesz zaprzątać sobie głowy długimi włosami oraz ich codzienną stylizacją, skróć je, a każdy dzień będziesz rozpoczynał z przyjemnością. Im krótsze, tym mniej zabawy. Jeśli jednak mimo pojawienia się zakoli nad łukami brwiowymi chcesz mieć modną fryzurę zapuść włosy i udaj się do fryzjera. On będzie wiedział co robić, ale pamiętaj, że mimo twoich wysiłków z zapuszczaniem będzie musiał je skrócić. Zapewne zostawi dłuższe włosy u góry i krósze po bokach, ale będziesz mógł swobodnie stylizować te u góry.

Jeśli zdecydujesz się na bardzo krótką fryzurę to będziesz miał spokój ze stylizowaniem. Wystarczy, że nałożysz kroplę olejku na włosy, np. JOICO K-PAK Color Therapy Restorative Styling Oil, by nadać im zdrowego połysku i nawilżenia.

 

Zakola - krótkie włosy
Zakola – krótkie włosy, źródło: Instagram

 

2. Retusz i nadawanie koloru włosom

Jeśli włosy są coraz bardziej rzadkie, cienkie i znacząco przerzedzają się, możesz zastosować szampon z pigmentami, który nada włosom intensywniejszy kolor i sprawi wrażenie, że jest ich więcej i są grubsze.

Jeśli natomiast problem wypadania dotyczy miejsca na czubku głowy możesz lekko spryskać włosy w tym miejscu sprayem z pigmentami. Ten trik sprawi, że włosy wizualnie się zagęszczą, a ty poczujesz się pewniej. Wystaczy kilka psiknięć z odległości ok. 20-30cm. Taki lekki retusz sprawi, że znikną przerzedzenia. O to chodzi! Do wyboru masz 4 kolory, na pewno znajdziesz odcień dla siebie.

Jest też opcja delikatnej, transparentnej koloryzacji, którą można wykonać szybko podczas jednej wizyty ze strzyżeniem. To farby demi-permanentne np. JOICO Lumishine z argininą, która wzmacnia włosy. Farby nie zostawiają efektu kasku, zupełnie nie będzie widać, że masz coś na włosach, jeśli wybierzesz zabieg retuszu ton w ton, co oznacza, że kolor jest taki sam, jak twój natrualny. Włosy naturalnie się zagęszczą, optycznie pogrubią, a problematyczne miejsca zostaną przytonowane.

Produkty do tuszowania: TintShot, Color Infuse Brown, JOICO Lumishine
Produkty do tuszowania: TintShot, Color Infuse Brown, JOICO Lumishine

5. Stylizacja dodająca objętości i tekstury

Włosy, które tracą objętość potrzebują wyjątkowej stylizacji, tj. lekkiej i pozostawiającej teksturę. W dotyku powinny być takie jak po wyjściu z morza, czyli matowe i lekko szorstkie. To pomoże układać je na wiele sposobów, a one staną się bardziej podatne i grubsze. Aby stworzyć taką strukturę na włosach można skorzystać z produktów pudrowych, np. spray-puder dodający grubości włosom JOICO HairShake, suchy puder JOICO Dust oraz bardzo lekki, elastyczny i co najważniejsze suchy lakier JOICO Joimist Firm.

Produkty do stylizacji
Produkty do stylizacji

 

4. Złote rady

Włosy nadal wypadają i ciężko już cokolwiek zrobić. Nadszedł czas, by obciąć włosy. Nie ma sensu przedłużać tego stanu i zapuszczać włosów, które są coraz słabsze i bardziej rzadkie.

Nie dopuść do tego, aby chodzić z miejscami, z których włosy już dawno wypadły (miejsce na czubku głowy) lub z bardzo głębokimi zakolami sięgajacymi prawie do tyłu głowy.

Wystrzegaj się też zaczesywania włosów z jednej strony na drugą,. To relikt przeszłości i nawet o tym nie myśl!

Jeśli bardzo chcesz zachować włosy spróbuj takiego triku, by zapuścić włosy spinać je w wysoki kucyk albo tzn. hun (half bun) czyli mały koczek na czubku głowy z części włosów rosnących na górze.

Możesz też chodzić w czapkach – zrób z tego swój atut i znak rozpoznawczy. Jeśli będziesz sie czuł dobrze to nadeszły czasy, gdy w czapkach można chodzić do pracy, barów i restauracji.

Włosy rzadkie - sposoby na ukrycie
Włosy rzadkie – sposoby na ukrycie

Komentarze:

Fryzury i triki dla mężczyzn zmagających się z wypadającymi włosami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *