Fryzury w stylu retro. 5 eleganckich upięć prosto z czerwonego dywanu

Fryzury w stylu retro bardzo często wybierane są przez gwiazdy na czerwony dywan. Dlaczego? Bo są po prostu piękne. Styl retro wpisuje się w wystawność i luksusowy styl gwiazd Hollywood. A czym tak naprawdę jest? Zobacz 5 fryzur w stylu retro, które pokochały gwiazdy!

Retro fryzury − czyli jakie?

„Retro” to bardzo popularne określenie na przedmioty, elementy mody czy właśnie fryzury, które pojawiają się w naszej współczesnej kulturze, ale stylem nawiązują do dawnych czasów. Jak dawnych? Wiele zależy od interpretacji. Określenia „retro” użyjemy do mody z uprzedniej  pochodzącej z lat 30., jak i mody lat 80. Samo słowo „retro” pochodzi z łaciny i jest przedrostkiem oznaczającym „wstecz”. Sformułowania tego nie stosuje się jednak do trendów lat 90. Być może jest na to jeszcze za wcześnie.

Jakie są więc fryzury „retro”? Dawne i staromodne, ale i takie, które są ponadczasowe, klasyczne, tradycyjne. Epitet „retro” często zastępowany jest innym kulowym słówkiem, a mianowicie „vintage”. Trzeba zrozumieć, że moda na retro nigdy nie przeminie. To stały element współczesnego stylu, który niezależnie od upływu czasu i panujących trendów będzie obecny w naszej kulturze.

Zobacz, co fryzury retro z czerwonego dywanu znaczą w praktyce!

Fryzury Hollywood w stylu retro

Gwiazdy czerwonego dywanu uwielbiają prezentować się we fryzurach nawiązujących do złotej epoki Hollywood z pierwszej połowy ubiegłego wieku. Hollywoodzkie fale, finger waves, niskie upięcia, a z drugiej strony obfite kucyki przenoszące nas w latach 60. lub podkręcenia alla pin-up girl często pojawiają się na czerwonym dywanie.

Przygotowaliśmy dla Ciebie 5 inspiracyjnych retro upięć, które przez lata prezentowały gwiazdy czerwonego dywanu.

1. Kate Winslet, Emma Watson, Amy Adams − podpięcie w stylu lat 40.

Jeżeli masz długie włosy, z łatwością możesz wykonać upięcie w stylu lat 40., tak jak zrobiły to Kate Winslet, Emma Watson czy Amy Adams. Niskie podpięcie włosów sięga do karku. Długie włosy, wcześniej zawinięte na wałkach podpięte są wsuwkami pod spód, dzięki czemu tworzą efekt krótkich pasm z podkręconymi końcówkami. Z przodu fryzura jest z jednej strony gładko zaczesana, a z drugiej ułożona została piękna fala spływająca do tyłu na wysokości ucha.

Fryzura vintage u Kate Winslet, która dobrała do niej karminową szminkę, wielkie diamentowe kolczyki i suknię z diamentowymi bufkami.

Podobne upięcie w stylu starego Hollywood wybrała Emma Watson podczas MET Gala w 2016 roku.

Rudowłosa piękność Amy Adams, zaprezentowała się w upięciu vintage w 2014 roku na Screen Actors Guild Awards w The Shrine Auditorium. U aktorki zastosowano jednak inną technikę upięcia. Niski kok jest zawinięty na zewnątrz, a nie pod spód. Hollywoodzka, asymetryczna fala koło ucha przywodzi na myśl fryzury z dawnych lat.

2. Zendaya, Demi Lovato − fingers waves

Czy pamiętasz fryzury lat 20.? To czas, kiedy emancypacja kobiet przejawiała się m.in. w krótko obciętych włosach. Bardzo często ozdobą takiej fryzury (choć nie tylko takiej) były tzw. finger waves, czyli fale formowane na żelu palcami.

Retro fryzurę skrupulatnie ułożoną za pomocą kosmetyków modelujących nie raz wybierała Zendaya. Czy to przy fryzurze pixie cut (przeczytasz o niej więcej w tym artykule), czy nieco dłuższych włosach, które ukryte zostały w postaci niewielkiego koczka upiętego nisko na potylicy.

Nieco luźniej ułożone, idealnie równe i zdyscyplinowane fale retro zaprezentowała na krótkiej fryzurze Demi Lovato podczas American Music Awards w 2017 roku.

3. Hollywood waves Reese Witherspoon, Blake Lively, Meghan Fox

Fryzury Hollywood to bardzo często glam fale, które również nawiązują do czasów wielkich gwiazd srebrnego ekranu z lat 20. Wykonać możesz je w dość prosty sposób. Wystarczy, że równomiernie zakręcisz loki na prostownicy lub lokówce, a następnie rozczeszesz je delikatnie szczotką, najlepiej z naturalnego włosia.

Hollywoodzkie fale uwielbia aktorka i zdobywczyni Oscara Reese Witherspoon.

Swoje piękne, długie pukle włosów układały w bajeczne retro fryzury także Blake Lively czy Meghan Fox.

Blake Lively w stylizacji na MET Gala w 2013 roku asymetrycznie upięła hollywoodzkie fale. Upięcie nawiązuje do zawijasów i rulonów z włosów charakterystycznych dla lat 40.

4. Big pony tail Anne Hathaway, Reese Witherspoon

Przenieśmy się w nieco inną epokę, a dokładnie do lat 60. Fryzury retro to także nawiązanie do tych czasów. Idealnym przykładem tego jest obfity kucyk z wywijanymi do zewnątrz końcówkami, który upięty jest na szczycie głowy. W upięciu w stylu baby doll zaprezentowały się Reese Witherspoon i Anne Hathaway.

5. Retro upięcie na krótkich włosach − Dita von Teese, Lily Collins, Taylor Swift

Masz wrażenie, że z Twoimi ściętymi na boba włosami niewiele możesz zrobić? To nieprawda! Sprawdź retro fryzury à la pin-up girl Dity von Teese (niemal przy każdej okazji − gwiazda burleski znana jest ze stylu retro), Lily Collins (Rome Film Festival 2014) czy Taylor Swift (MTV VMA 2013). Panie mają włosy obcięte do ramion.

Fryzury w stylu retro − prawdziwie ponadczasowe!

Retro upięcia wciąż są bardzo popularne wśród stylizacji z czerwonych dywanów. Dlaczego? To proste: są szykowne, efektowne, podkreślają kobiecość i wpisują się w dominujący w Hollywood trend glamour. Fryzury stylizowane na dawne czasy nie są trudne do wykonania − czasem potrzebna jest tylko odpowiednia inspiracja. Mamy nadzieję, że my takiej Ci dostarczyliśmy!

Komentarze:

Fryzury w stylu retro. 5 eleganckich upięć prosto z czerwonego dywanu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *