Jak przedłużyć trwałość koloryzacji włosów – 7 rad od fryzjera

 

Jak przedłużyć trwałość koloryzacji włosów – 7 rad od fryzjera a

Marzysz o tym, aby maksymalnie przedłużyć żywotność koloru i zachować włosy w świetnej kondycji? To już nie problem. O tym na co zwracać uwagę podczas koloryzacji w salonie i jak pielęgnować włosy w domu mówi stylista gwiazd i marki JOICO Łukasz Urbański, właściciel salonów Hair Team Łukasz Urbański w Warszawie i juror programu Druga Twarz.

W SALONIE FRYZJERSKIM

Jeśli chcesz mieć naprawdę trwały kolor i nie martwić się płowiejącymi pasmami oraz nieestetycznymi przebarwieniami na włosach umawiaj się wyłącznie na profesjonalne zabiegi koloryzacji do salonów fryzjerskich. Pod żadnym pozorem nie eksperymentuj w domu i nie używaj farb z drogerii. Nawet, jeśli to robisz od dawna, pora zmienić nawyki i zacząć dbać o włosy odpowiedzialnie. Nie masz pewności na co zwracać uwagę podczas koloryzacji w salonie? Oto kilka ważnych zasad. Poznaj je wszystkie i zacznij świadomie dbać o włosy, także podczas koloryzacji.

 

1. Odpowiednie zakończenie procesu koloryzacji

Bardzo ważne jest, aby po zakończeniu koloryzacji łuski włosów zostały domknięte (zostały rozchylone na początku procesu koloryzacji tworząc drogę dla cząsteczek pigmentu). Ponowne domknięcie łusek zagwarantuje długotrwały kolor i pewność, że cząsteczki pigmentu nie wydostaną się na zewnątrz. Aby to zrobić wystarczy nałożyć na włosy produkt, który zneutralizuje składniki otwierające łuski.

 

Zakwaszenie włosów po koloryzacji
Zakwaszenie włosów po koloryzacji

Zakończenie procesu farbowania jest bardzo ważne dla żywotności koloru. Ja stosuję po każdej koloryzacji w swoim salonie produkt domykający łuski włosów K-PAK Professional Cuticle Sealer, który wyrównuje powierzchnię włosów i wygładza je oraz K-PAK Intense Hydrator, który nawilża i nadaje połysk tłumaczy kolorysta gwiazd, Łukasz Urbański.

 

2. Silny aktywator to nietrwały kolor

Koloryzacja JOICO umożliwia mi pracę z użyciem aktywatorów o niskim stężeniu wody utlenionej. Dzięki temu nie uwrażliwiam dodatkowo włosów i chronię je podczas koloryzacji. Zdecydowaną większość zabiegów koloryzacji i rozjaśniania wykonuję z użyciem maksymalnie wody 6% – mówi Łukasz Urbański.

Dodatkowa zawartość skwalenu w wodach utlenionych Joico, czyli silnego nawilżacza będącego składnikiem płaszcza lipidowego ludzkiej skóry, sprawia, że włosy nie są przesuszone ani uwrażliwione po zabiegu.

3. Wysoka temperatura to wróg trwałej koloryzacji

Stosowanie urządzeń typu klimazon czy infrazon, które emitują wysokie temperatury, nie jest obojętne dla trwałości koloru. Keratynowa koloryzacja Joico jest tak zaprojektowana, by nie stosować dodatkowo w trakcie zabiegu dodatkowych źródeł ciepła, które niekorzystnie wpływają na włos i uwrażliwiają go, a przede wszystkim nie są obojętne dla skóry głowy. Skóra głowy narażona na długotrwałe podgrzewanie reaguje wzmożonym wydzielaniem sebum, co z kolei przekłada się na częstsze mycie włosów i wypłukiwanie pigmentu.

Brzmi interesująco? Chcesz przetestować Keratynową koloryzację Joico? Jeśli jesteś fryzjerem zgłoś się i otrzymaj darmowe próbki farbNie jesteś fryzjerem, ale chcesz przekonać się o skuteczności farb? Nic straconego! Przekaż link zgłoszeniowy swojemu fryzjerowi, my prześlemy mu bezpłatną próbkę, a ty będziesz mogła poprawić kondycję swoich włosów bez kompromisów.

W domu należy unikać także robienia kompresów na włosy farbowane i zaplatania na nich turbanów na długi czas. Takie zabiegi to relikt dawnych czasów, kiedy tym sposobem można było wzmocnić działanie kosmetyku. Obecne technologie pozwalają na skuteczne działanie produktów na włosach bez ich podgrzewania – dodaje Łukasz Urbański.

 

W DOMU

 

1. Pielęgnuj włosy profesjonalnie

Aby kolor włosów utrzymywał się jeszcze dłużej, nie wystarczy tylko dobra farba i umiejętności stylisty. Bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja domowa – używanie perfekcyjnie dobranych profesjonalnych kosmetyków, które pozwolą na zatrzymywanie pigmentu wewnątrz oraz dogłębne nawilżanie włosów, by utrzymać je w świetnej kondycji. Dobry fryzjer doradzi ci jak pielęgnować włosy farbowane w domu.

 

Produkty do pielęgnacji po Keratynowej koloryzacji
Produkty do pielęgnacji po Keratynowej koloryzacji

Szampon, odżywka i maska powinny zostać dobrane przez fryzjera i być stosowane zgodnie z zaleceniami. W przypadku włosów w kolorach czerwony, miedziany, brąz polecam szampon i odżywkę z czystymi pigmentami JOICO Color Infuse – radzi Łukasz Urbański.

Szampony i odżywki stosowane do pielęgnacji domowej włosów farbowanych powinny mieć pH poniżej 5,5. To pomoże domykać łuski podczas pielęgnacji i zachować kolor na długo – dodaje.

Pamiętaj, że profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji wyróżniają się, w przeciwieństwie do drogeryjnych, bardzo szybkim działaniem. Odżywki wystarczy trzymać na włosach przez minutę, a maski przez 3-5 minut.

Warto też wspomnieć o tym, by starać się nie myć włosów codziennie – silne i częste oczyszczanie skóry głowy wzmaga produkcję sebum, a w efekcie szybsze przetłuszczanie się włosów, co motywuje do kolejnego mycia. Dobrym sposobem na zrobienie sobie urlopu od mycia jest stosowanie suchych szamponów i produktów do stylizacji np. z glinką absorbującą nadmiar sebum.

 

2. Nie myj włosów mydłem ani szamponami no more tears

Często na blogach i forach pojawiają się wpisy dotyczące alternatywnych sposobów mycia włosów, np. z użyciem mydła lub szamponów typu no more tears. Niestety, taka praktyka to najkrótsza droga do utraty koloru. Mydła i szampony typu no more tears mają pH nieodpowiednie do pielęgnacji włosów farbowanych. Powodują rozchylanie łusek i tym samym utratę pigmentu. Zapomnij o takich eksperymentach!

 

3. Chroń włosy przed wysokimi temperaturami podczas stylizacji

Wysoka temperatura rozchyla łuski, a to, jak już wiemy, powoduje utratę cząsteczek pigmentu. Aby tego uniknąć należy zabezpieczać włosy przed takim destrukcyjnym działaniem wysokiej temperatury stosując kosmetyki ochronne, np. spray osłaniający włosy przed narzędziami termicznymi emitującymi temperaturę do 230°C, np. Joico Ironclad.

Ironclad

Susząc włosy zmniejsz temperaturę powietrza i przejdź na tryb 'cool’. Chłodne powietrze nie jest tak szkodliwe dla włosów – wyjaśnia Łukasz Urbański.

Jeśli używasz prostownicy także nie ustawiaj najwyższej temperatury. Ja stosuję prostownicę parową z keratyną, która pozwala pracować na niskich temperaturach i dodatkowo pielęgnuje włosy – dodaje.

Keratynowa prostownica JOICO Styler
Keratynowa prostownica JOICO Styler

4. Stosuj ochronę przeciwsłoneczną

Włosy farbowane nie lubią się ze słońcem, dlatego trzeba o nie dbać szczególnie w sezonie wiosenno-letnim. Szczególnie podatne na uszkodzenia są włosy farbowane, które eksponowane na słońce szybciej płowieją i tracą kolor stając się matowe i szorstkie. Stosuj wówczas kapelusze, chusty, czapki i koniecznie kosmetyki z filtrami UV.

Świetne są wszelkie suche olejki do włosów, które pielęgnują kolor i nadają włosom piękny połysk. W przypadku włosów cienkich sprawdzają się olejki w spreju – lżejsze niż standardowe w płynie, np. niezawodny K-Pak Luster Lock Multiperfector – mówi Łukasz Urbański.

JOICO Keratynowa koloryzacja Łukasz Urbański

 

Komentarze:

Jak przedłużyć trwałość koloryzacji włosów – 7 rad od fryzjera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *