Jak skutecznie zapobiegać uszkodzeniom? Pielęgnacja włosów w 4 krokach

Czy wiesz, że zdecydowana większość kobiet uważa, że ma zniszczone włosy? Jeśli sądzisz, że i Ty jesteś wśród nich, mamy dla Ciebie sposób na walkę z tym problemem! Przeczytaj poniższy poradnik i dowiedz się, jak zapobiegać uszkodzeniom, wykonując tylko 4 proste kroki.

Uszkodzenia – zmora dla włosów

Zniszczone, przesuszone albo łamliwe włosy to problem, który potrafi skutecznie zepsuć nawet najpiękniejszą fryzurę. Bez względu na to, czy nosisz długie, rozpuszczone fale, czy preferujesz uroczego boba, „nastroszone” włosy i połamane końcówki mogą zepsuć nawet najbardziej misterną fryzurę. Przede wszystkim jednak, zdrowe i piękne włosy mają pozytywny wpływ na Twoje samopoczucie!

No dobrze, przejdźmy zatem do konkretów. Jak w praktyce dbać o dobrą kondycję włosów? Czy trzeba zapomnieć o stylizacji prostownicą lub farbowaniu? Na szczęście nie! Istnieje bowiem sposób, żeby skutecznie przeciwdziałać uszkodzeniom, walcząc z nimi… jeszcze zanim zdążą się pojawić. Wystarczy, że będziesz regularnie postępować według 4 poniższych kroków!

Krok 1 – Protective Shampoo

Jeżeli zależy Ci na stałej poprawie kondycji włosów, powinnaś pomyśleć o właściwej pielęgnacji – nie tylko takiej, która pomoże Ci pozbyć się dotychczasowych uszkodzeń, ale przede wszystkim takiej, dzięki której będziesz mogła zapobiec ich powstawaniu!

Pomoże Ci w tym stosowanie kosmetyków z nowej serii JOICO Defy Damage Home Care – czyli 4 produktów do pielęgnacji domowej. Ich działanie opiera się na rewolucyjnej technologii Smart Release, która przyczynia się do naprawy struktury włosów. Składniki aktywne, czyli keratyna, arginina oraz olejek z nasion dzikiej róży, uwalniają się do wnętrza włosów stale, a nie tylko podczas aplikacji. Dzięki temu na włosach powstaje coś w rodzaju tarczy, która minimalizuje powstawanie uszkodzeń.

Pierwszym z serii kosmetyków Defy Damage Home Care jest szampon Protective Shampoo. Stosowanie produktu w codziennej pielęgnacji stanowi pierwszy krok ku zdrowym włosom wolnym od uszkodzeń. Łagodne oczyszczanie i wzmocnienie włosów to jednak nie wszystko, co potrafi Defy Damage Protective Shampoo! Szampon podtrzymuje także efekty farbowania, przedłużając żywotność koloru. Dzięki temu włosy stają się nie tylko zdrowsze, ale też zauważalnie piękniejsze!

Krok 2 – Protective Conditioner

Defy Damage Protective Conditioner to drugi krok w walce o zdrowe włosy. Tę odżywkę możesz stosować codziennie, zaraz po użyciu Protective Shampoo. Zadaniem kosmetyku jest poprawa nawilżenia włosów oraz nadanie im sprężystości, a także ochrona koloru – a to wszystko oczywiście bez obciążenia! W efekcie włosy dobrze się rozczesują, są miękkie i cudownie lśnią!

Krok 3 – Protective Masque

Defy Damage Protective Masque to maska ochronna do stosowania raz w tygodniu. Przedłużony czas wnikania we włosy (do 5 min.) pozwala je dogłębnie odbudować, uzyskać doskonałą ochronę przed stylizacją na gorąco oraz znacznie zminimalizować ich łamliwość. Po zastosowaniu maski włosy stają się cudownie miękkie w dotyku, a przede wszystkim zachwycają zniewalającym, zdrowym blaskiem!

Krok 4 – Protective Shield

Defy Damage Protective Shield to czwarty krok ku zdrowym włosom wolnym od uszkodzeń. Ta specjalna kuracja ochronna do codziennego stosowania  ma formę sprayu bez spłukiwania, dzięki czemu na włosach tworzy się specjalna tarcza (ang. shield) chroniąca je przed uszkodzeniami, takimi jak stylizowanie suszarką czy prostownicą, promieniowanie UV itd. Protective Shield to ukoronowanie całego procesu pielęgnacji w walce o zdrowe włosy!

Łącząc wszystkie cztery kosmetyki w całość, otrzymujesz kolekcję idealną do codziennego zapobiegania uszkodzeniom w Twoim domowym zaciszu. Pamiętaj jednak, że najlepsze efekty osiągniesz, wykonując pełny zabieg Defy Damage u Twojego fryzjera! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, przejdź tutaj.

Nie zapomnij również, że aby skutecznie przeciwdziałać uszkodzeniom, musisz najpierw dobrze poznać swego nieprzyjaciela 😉 Czekaj więc na nasz kolejny wpis, w którym opiszemy więcej codziennych „niebezpieczeństw”, na które narażone są Twoje włosy. Trzymaj rękę na pulsie i do przeczytania!

Komentarze:

Jak skutecznie zapobiegać uszkodzeniom? Pielęgnacja włosów w 4 krokach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *