Jak utrwalić kolor włosów rudych, blond, ciemnych? Poznaj różne techniki!

Jak utrwalić kolor włosów – nawet ten najbardziej intensywny? Musisz wiedzieć, że zarówno włosy blond, rude, jak i czarne zachowują się inaczej pod wpływem rozmaitych czynników. Dowiedz się, jak przedłużyć każdy kolor włosów i odpowiednio je pielęgnować.

Jak utrwalić kolor włosów

W zależności od tego, jaki masz kolor włosów, powinnaś stosować różne sposoby pielęgnacji. Jak utrwalić kolor włosów, by móc cieszyć się zarówno świetlistym blondem, jak i piękną rudością czy głęboką czernią? Zaglądając poniżej, dowiesz się, jak przedłużyć kolor włosów farbowanych. Niezależnie od tego, jakiego koloru są twoje włosy, znajdziesz tutaj odpowiedź na pytania dotyczące odpowiedniej pielęgnacji!

Jak utrwalić kolor włosów? Ogólne wskazówki

Mimo że każdy kolor włosów wymaga odmiennego traktowania, istnieją pewne uniwersalne zasady pielęgnacji, które zawsze warto stosować. Co zrobić, aby kolor się nie wypłukiwał i był zawsze tak samo nasycony, jak zaraz po wizycie u fryzjera? Skorzystaj z kilku poniższych wskazówek.

Joico Defy Damage produkty
  • U fryzjera: Wybierz się do fryzjera i wypróbuj specjalistyczny zabieg Defy Damage ProSeries przeciw uszkodzeniom włosów, który dodatkowo przedłuża trwałość koloru. Zabieg składa się tylko z dwóch błyskawicznych etapów – spray’u na suche włosy Defy Damage ProSeries 1 oraz maski po koloryzacji Defy Damage ProSeries 2, a stylista wykonuje go w czasie jednej wizyty razem z farbowaniem.
  • W domu: Jak utrwalić kolor włosów farbowanych? Po uprzednim zabezpieczeniu włosów oraz po wykonaniu koloryzacji, możesz zastosować Defy Damage Home Care – kolekcję kosmetyków z tej samej serii do pielęgnacji domowej. Znajdziesz w niej aż 4 produkty: szampon Defy Damage Protective Shampoo, odżywkę Defy Damage Protective Conditioner, maskę Defy Damage Protective Masque oraz kurację ochronną Defy Damage Protective Shield. Seria utrzymuje efekt koloryzacji oraz chroni włosy przed różnego rodzaju uszkodzeniami: mechanicznymi, termalnymi, środowiskowymi itd.
Defy Damage zabieg

Jak utrwalić kolor włosów blond? Przydatne porady

Włosy farbowane na blond, zwłaszcza chłodny, mają tendencję do ocieplania swoich tonów i żółknięcia. Do utrzymania odpowiedniego odcienia zdecydowanie nie wystarczy więc mycie zwykłym szamponem i odżywką! Jak przedłużyć kolor włosów farbowanych, aby zachowały pożądany chłodny odcień? Zastosuj poniższe wskazówki!

Jak utrwalić blond
Jak utrwalić blond

Pielęgnacja włosów rozjaśnianych powinna polegać przede wszystkim na likwidowaniu żółtych tonów oraz odpowiednim nawilżaniu – takie włosy mają bowiem tendencję do przesuszania. Jeśli chcesz, żeby twój blond był zawsze piękny, zastosuj kosmetyki z serii JOICO Blonde Life. W kolekcji znajduje się szampon, odżywka, maska, spray, olejek oraz pianka. Wypróbuj również produkty z serii JOICO Color Endure Violet, które przeciwdziałają płowieniu i zmianom tonacji blondu (w jej skład wchodzi szampon oraz odżywka). Jeżeli zależy ci na zachowaniu chłodnych odcieni blondu, te produkty są idealnym rozwiązaniem dla ciebie!

Joico Blonde Life produkty

Jak utrzymać rudy kolor włosów? Oto sprawdzone sposoby!

Rudy to kolor, który najtrudniej utrzymać w ryzach, choć wysiłki są tego zdecydowanie warte – czerwień i rudość to wyjątkowe, odważne barwy, które dodają charakteru. Niestety czerwone odcienie szybko blakną i się wypłukują, a włosy chcą wrócić do swoich naturalnych tonów. Dla chcącego jednak nic trudnego!

Jak utrwalić rudy kolor włosów?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak utrzymać rudy kolor, pamiętaj o kilku najważniejszych zasadach. Pierwsza to używanie produktów pielęgnacyjnych, które chronią włosy przed promieniowaniem UV. Najlepiej sprawdzi się tutaj wspomniana seria Defy Damage Home Care. Stosuj również produkty do pielęgnacji włosów farbowanych  -np. JOICO Color Endure z ekstraktem z zielonej herbaty i technologią Multi-Spectrum Defense Complex™, która chroni przed promieniowaniem UV i zanieczyszczeniami środowiska zewnętrznego. Dzięki temu twoja rudość będzie trwała, a włosy staną się miękkie i lśniące.

Produkty Joico do podtrzymania efektów koloryzacji

Jeżeli chciałabyś dodatkowo wzmocnić kolor przed kolejnym farbowaniem, możesz wypróbować także semi-permanentną koloryzację z czerwonym pigmentem. W ten sposób twój kolor przetrwa do następnego farbowania.

Jak zapobiec płowieniu koloru włosów ciemnych?

Pielęgnacja ciemnych włosów nie różni się zbytnio od dbania o czerwienie i rudości. W obu przypadkach chodzi bowiem o to, żeby zatrzymać pigment we włosach i nie dopuścić do jego blaknięcia oraz wypłukiwania. W przypadku czerni oraz ciemnych brązów szczególnie ważne jest jednak utrzymanie połysku – matowe i szorstkie włosy nigdy nie wyglądają ładnie, ale w przypadku czerni i jej pochodnych będzie to szczególnie widoczne.

Jak zapobiec płowieniu koloru włosów?

Jak utrwalić kolor włosów ciemnych? Koniecznością jest stosowanie produktów przedłużających trwałość koloru oraz zapobiegających uszkodzeniom – które na ciemnych włosach są bardzo widoczne i niestety psują efekt. Nic nie sprawdzi się więc tutaj lepiej, niż produkty z serii Defy Damage Home Care do pielęgnacji domowej. A jeśli farbujesz włosy u fryzjera i zależy ci na uzyskaniu jeszcze większej trwałości i połysku niż zwykle, poproś stylistę, żeby w czasie farbowania wykonał zabieg Defy Damage z użyciem produktów ProSeries. Ciesz się pięknymi ciemnymi włosami, które dodadzą ci niewymuszonej elegancji!

Defy Damage do salonu

Niezależnie od tego, na jaki kolor chcesz pofarbować włosy, pamiętaj, że kluczem do utrzymania koloru jest odpowiednia pielęgnacja – zarówno przed, jak i po koloryzacji! Jeżeli chciałabyś poprawić kondycję farbowanych włosów, koniecznie wybierz się do fryzjera na zabieg Defy Damage, a potem utrzymaj efekt, korzystając z kolekcji Defy Damage Home Care do pielęgnacji domowej lub innych produktów JOICO do włosów farbowanych. Utrzymanie koloru nie musi być trudne!

Komentarze:

Jak utrwalić kolor włosów rudych, blond, ciemnych? Poznaj różne techniki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *