Jak wrócić do swojej fryzury po wakacyjnych szaleństwach?

Włosy po wakacyjnych szaleństwach

Wakacje to czas gdy puszczamy wodze fantazji i eksperymentujemy ze swoim wyglądem, zwłaszcza z włosami. Farbujemy je na odważne kolory, obcinamy, tapirujemy i zaplatamy. Tworzymy plażowe i festiwalowe fryzury, a potem zastanawiamy się jak wrócić do swojego dawnego wyglądu. Podpowiadamy jak to zrobić, by nie wyrządzić szkody włosom.

Oto najczęstsze problemy po powrocie z urlopu. Zobacz jak sobie poradzić z włosami przed powrotem do szkoły i pracy.

 

1. Jak zmyć odważne kolory?

Zainspirowałaś się instagramowym stylem unicorn i włosy zafarbowałaś na pastelowe odcienie? A może pokochałaś festiwal kolorów i zapragnęłaś feerii barw na swojej głowie?

Jeśli chcesz szybko i skutecznie pozbyć się wakacyjnych kolorów, ale bardzo ważne jest dla ciebie zdrowie i kondycja twoich włosów, koniecznie umów się na wizytę u doświadczonego fryzjera. On będzie wiedział, jak usunąć niechciany pigment z włosów i jednocześnie pozostawić je w znakomitej kondycji.

Do zmywania Keratynowych farb Joico Intensity został stworzony wyjątkowy puder Joico Color Intensity Eraser, który w kilkanaście minut usuwa farbę z włosów pozostawiając je odżywione i miękkie oraz nawilżone.

Zmywanie farb z Joico Eraser
Zmywanie farb z Joico Eraser

Nie próbuj zmywać pozostałości farb w domu, bo jedynie zniszczysz włosy i nadmiernie je przesuszysz. Fryzjer oczyści włos, a jeśli zajdzie taka potrzeba nada im odpowiedni, naturalny odcień, np. korzystając z koloryzacji ton w ton – radzi Łukasz Urbański, kolorysta gwiazd.

 

W przypadku, gdy twoje włosy były rozjaśniane przed nałożeniem pigmentów, a chcesz wrócić do brązu, uprzedź o tym fryzjera podczas zapisu – będzie musiał zarezerwować więcej czasu, by przywrócić oryginalny kolor twoim włosom.

 

2. Jak odbudować włosy?

Często rezygnowałaś z nadprogramowej pielęgnacji w wakacje, maski i odżywki zostawiłaś w domu i jedynie stosowałaś szampon, po czym włosy stały się matowe i szorstkie? Nie martw się. Włosy można odbudować skutecznie korzystając z profesjonalnych zabiegów w salonie lub w domu serwując im zaawansowaną pielęgnację.

W SALONIE

Potrzebujesz chwili rozpieszczenia, a włosy spragnione są nawilżenia i wymagają dogłębnej odbudowy? Umów się na 4-etapowy keratynowy Zabieg Rekonstrukcji Włosów K-Pak, który w zaledwie 30 minut przywróci im dawny blask i strukturę. Zobacz, gdzie możesz wykonać Zabieg.

 

Zabieg Rekonstrukcji JOICO K-PAK
Zabieg Rekonstrukcji JOICO K-PAK

Zobacz film pokazujący jak przebiega Zabieg Rekonstrukcji i jakie efekty daje dla włosów zniszczonych i osłabionych.

W DOMU

Zastosuj tygodniową silną kurację odbudowującą z wykorzystaniem kosmetyków z keratyną identyczną jak ta obecna we włosie ludzkim. Osłabienie, kruchość włosów spowodowane są właśnie ubytkami cząsteczek keratyny w ich strukturze.

Po każdym myciu włosów szamponem z keratyną, np. Joico K-Pak, nakładaj odżywkę Joico K-Pak na długości i końce i trzymaj ją ok. 2-3 minut. Przy co drugim myciu włosów stosuj maskę Joico Deep-Penetrating Reconstructor z keratyną, którą nakładaj wyłącznie na długości i końce włosów. Trzymaj ok. 5-7 minut bez podgrzewania.

Te rytuały powtarzaj przez tydzień lub dwa, w zależności od stanu włosów.

 

3. Jak poradzić sobie z dziwnym cięciem?

W wakacje skusiła cię awangardowa kolekcja fryzur i zafundowałaś sobie jedną z nich, a teraz zupełnie nie wiesz jak wystylizować włosy? Koniecznie udaj się do fryzjera. Na pewno poprawi nieudane dzieło i wyrówna włosy tak, by fryzura wyglądała na zadbaną i estetyczną, nawet jeśli trzeba będzie je delikatnie skrócić. Warto jednak się na to zdecydować, by proces zapuszczania włosów był łatwiejszy i bardziej kontrolowany.

Jeśli do tego doszedł nietypowy kolor, fryzjer będzie mógł go delikatnie usunąć specjalnymi produktami i wyrównać odcień włosów. Z pewnością poczujesz się pewniej.

Gdy czeka cię zapuszczanie włosów zaopatrz się we wsuwki, małe spinki, opaski – często włosy przeszkadzają opadając na twarz, ale nie da się ich jeszcze związać w kucyk. Wówczas pomocne okażą się lekkie, niezobowiązujące podpięcia.

Krótkie włosy

Komentarze:

Jak wrócić do swojej fryzury po wakacyjnych szaleństwach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *