Jaka koloryzacja dla cienkich włosów jest najlepsza – rady fryzjera

Jaka koloryzacja dla cienkich włosów jest najlepsza - rady od fryzjera
Jaka koloryzacja dla cienkich włosów jest najlepsza – rady od fryzjera

Posiadasz cienkie, słowiańskie włosy i często rezygnujesz z koloryzacji z obawy przed obciążeniem włosów i widocznymi śladami koloryzacji? Już nie musisz. Jak zrobić to odpowiednio, by nie przeciążyć włosów i dobrać kolor do grubości włosów, podpowiada Łukasz Urbański – stylista gwiazd Łukasz Urbański, właściciel salonów Hair Team Łukasz Urbański w Warszawie i juror programu Druga Twarz.

Cienkie włosy – czym się charakteryzują?

Cienkie włosy łatwo ropoznać, ponieważ sprawiają wiele kłopotów ich właścicielkom. Są bardzo delikatne, łatwo się elektryzują i szybko przetłuszczają, ale mają też swoje plusy – łatwo nad nimi zapanować oraz można je szybko wysuszyć. Włosy cienkie wymagają odpowiedniej pielęnacji i stylizacji – nie lubią dużej ilości ciężkich kosmetyków, bo te łatwo je obciążają i sprawiają, że optycznie jest ich mniej. A przecież chodzi o odwrotny efekt!

Cienkie włosy – jak farbować?

Koloryzacja włosów cienkich jest bardzo trafionym rozwiązaniem, pod warunkiem, że jest przemyślana i odpowiednio zaplanowana przez kolorystę. Jeśli masz cienkie, delikatne włosy nie eksperymentuj w domu, koniecznie umów się na wizytę do fryzjera. Cienkie włosy są bardzo wymagające i nie wybaczają błędów w koloryzacji.
Jaka koloryzacja dla włosów cienkich jest najlepsza?

Ważne są różne aspekty – czy włosy są zazwyczaj rozpuszczone czy związane, na jakiej wysokości jest zwykle kucyk lub warkocz, jaki jest naturalny kolor włosów, na jak częste wizyty możesz sobie pozwolić w ciągu roku. Odpowiedź na te pytania pozwoli zaprojektować indywidualny kolor odpowiadający potrzebom włosów cienkich.

Koloryzacja dla włosów cienkich powinna być przede wszystkim delikatna, aby dodatkowo nie obciążać pasm. Najlepiej wybrać taką o niskiej zawartości amoniaku lub zupełnie bez jego zawartości – mówi Łukasz Urbański.

Keratynowa koloryzacja Joico - włosy cienkie
Keratynowa koloryzacja Joico – włosy cienkie


Nie obawiaj się, że cienkie włosy po farbowaniu będą osłabione. Pytaj swojego fryzjera o Keratynową koloryzację [pisaliśmy o niej tutaj], która wzmacnia włosy i nadaje im blask oraz trójwymiarowy kolor – zyskasz dodatkową, wizualną objętość
– dodaje Łukasz Urbański.

Techniki koloryzacji włosów cienkich

Włosów cienkich najlepiej nie farbować na kolory jednolite – przytłaczają i sprawiają, że włosów jest optycznie mniej. Włosy cienkie najlepiej farbować i rozjaśniać stosując technikę balayage, sombre, baby lights. Poznaj je wszystkie i wybierz tę, która podoba ci się najbardziej.

Keratynowa koloryzacja – co to jest i jak działa

  • Balayage

Balayage to technika koloryzacji mająca na celu rozświetlenie wybranych partii włosów, co dodaje im objętości, blasku i lekkości.

Balayage wykonuje się z użyciem farb o różnych odcieniach zbliżonych (1-3 tony) do naturalnego koloru włosów. Do stworzenia tej techniki używa się cieniowanego pędzla, najlepiej skośnego i pracuje się techniką z wolnej ręki lub stosując podkładki pozwalające kontrolować miejsca nakładania farby.

Do rozjaśniania pasm świetnie sprawdzają się pudry o konsystencji glinki, np. Free Play z dodatkiem kaolinu i aleosu, który silnie nawilża włosy podczas zabiegu oraz keratynowe farby do włosów, które odbudowują je i nadają integralność struktury oraz połysk i jedwabistą gładkość.

Balayage Joico - keratynowa koloryzacja
Balayage Joico – Keratynowa koloryzacja
  • Sombré

Sombré to koloryzacja nadająca naturalny look, w której włosy są rozjaśnione pasemkami od nasady i mają utrzymane subtelne przejścia kolorystyczne, a granica koloru znajduje się bliżej odrostu. Kobiety pokochały tę koloryzację, ponieważ nie dość, że kojarzy się z latem i wakacjami to jeszcze jest to idealna koloryzacja dla włosów cienkich – optycznie zwiększa ich objętość i nadaje trójwymiarowy charakter. Kolory przeplatają się i odbijają światło rozświetlając twarz i spojrzenie.

Sombré to znakomite rozwiązanie dla kobiet, które nie chcą drastycznej zmiany kolorystycznej, a jedynie odświeżenia i nadania lekkości fryzurze. Polecam ją też wszystkim zabieganym kobietom, bo nie wymaga częstych wizyt u fryzjera – mówi Łukasz Urbański.

Do stworzenia koloryzacji sombré sprawdzają się znakomicie płynne keratynowe farby do włosów, które odbudowują je i nadają integralność struktury oraz połysk i jedwabistą gładkość, np. Base Breaker bez amoniaku, w dwóch odcieniach – zimnym i ciepłym.

Keratynowa koloryzacja Sombre Joico

  • Baby Lights

Baby Lights to koloryzacja wręcz idealna na lato, która pozwala wydobć naturalne piękno włosów, nie zmienia ich naturalnego koloru, a jedynie dodaje rozświetlenie poprzez jaśniejsze o ton lub dwa wybrane kosmyki.

Baby Lights - keratynowa koloryzacja JOICO
źródło: Pinterest

Bardzo dobrze wyglądają rozjaśnione pasma wokół twarzy, które dodają cerze blasku i rozświetlają spojrzenie.

Baby Lights to bardzo delikatna koloryzacja, idealna dla włosów cienkich. Jest bezpieczna, ponieważ nie powoduje ostrych przejść kolorystycznych, co w przypadku cienkich włosów jest bardzo ważnemówi Łukasz Urbański.

Do stworzenia koloryzacji  baby lights sprawdzają się znakomicie demipermanentne keratynowe farby do włosów, które odbudowują je i nadają integralność struktury oraz połysk i jedwabistą gładkość, np. LUMISHINE Demi-Permanent Liquid, półtrwałe farby bez amoniaku w płynie.

Poznaj też rady naszego kolorysty jak uzyskać i utrzymać świetlisty blond – piszemy o tym w tym artykule.

Brzmi interesująco? Chcesz przetestować Keratynową koloryzację Joico? Jeśli jesteś fryzjerem zgłoś się i otrzymaj darmowe próbki farbNie jesteś fryzjerem, ale chcesz przekonać się o skuteczności farb? Nic straconego! Przekaż link zgłoszeniowy swojemu fryzjerowi, my prześlemy mu bezpłatną próbkę, a ty będziesz mogła poprawić kondycję swoich włosów bez kompromisów.

JOICO Keratynowa koloryzacja Łukasz Urbański

Chcesz zapisać się na Keratynową Koloryzację? Zapisz się do najbliższego salonu JOICO!

Komentarze:

Jaka koloryzacja dla cienkich włosów jest najlepsza – rady fryzjera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *