Joico dba o naszą planetę

Joico zdaje sobie sprawę, jak ważna jest troska o ekologię i dobro naszej planety. Wiemy, że zmiany należy zacząć od siebie – dlatego wdrażamy działania, które mają na celu opiekę nad środowiskiem. Jakie działania prowadzi Joico w walce o naszą planetę?

Recykling jest w modzie!

product-group-hero-shotPrzede wszystkim jesteśmy w czołówce firm stosujących materiały przyjazne środowisku. W roku 2011 rozpoczęliśmy produkcję opakowań z hybrydowego bio-plastiku, co czyni nas jedną z pierwszych firm kosmetycznych, która zaczęła używać tego delikatnego dla środowiska rozwiązania. W Joico używamy opakowań zrobionych z tworzyw po recyklingu oraz skrobi termoplatycznej pochodzenia roślinnego – ta innowacyjna hybryda jest bezpieczniejsza od innych odmian bioplastiku, ponieważ zmniejsza zanieczyszczenia powstające przy recyklingu. Dzięki temu emisja gazów cieplarnianych znacząco spada.

Oczywiście to nie wszystko – nasze butelki produkujemy z tworzyw pochodzących z recyklingu aż w 70 %, a kartony pochodzą z przetworzonych materiałów aż w 100%! W trosce o środowisko unikamy produkowania dodatkowych ulotek i wkładek, drukując przydatne informacje wewnątrz kartonowych opakowań.

Siła wiatru

Mamy świadomość tego, że odnawialne źródła energii to niezwykle ważna kwestia. Można czerpać z nich pełnymi garściami nie szkodząc środowisku, co czynimy korzystając z elektrowni wiatrowych. Inwestujemy w ich budowę i eksploatację – w USA energia wiatrowa to jedna z najszybciej rozwijających się form zasilania – pozwala ona wyeliminować uzależnienie od paliw kopalnych i pozwala korzystać z tych „czystych” metod dostarczania energii. Zyskujemy dzięki temu uznanie Amerykańskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej i wielu innych organizacji, które doceniają nasz wkład w opiekę nad planetą. Inwestycja przynosi aż 2,5 mln kilowatogodzin (kWh) czystej energii elektrycznej rocznie. Dla porównania, średnia amerykańska rezydencja o powierzchni 180 metrów kwadratowych zużywa rocznie 7000 kilowatogodzin. Oznacza to więc, że turbiny, w które zainwestowaliśmy, może rocznie zaopatrzyć w energię aż 355 gospodarstw domowych – a to jeszcze nie koniec 🙂

windmills-984137_960_720

Dwutlenek węgla – Joico mówi nie!

zotos-carbon-offset

Nadmierna emisja dwutlenku węgla, czyli jednego z gazów cieplarnianych, prowadzi do efektu cieplarnianego, czyli zwiększanie się temperatury na powierzchni. Staramy się, by w naszych zakładach obniżyć emisję CO2, a nawet całkowicie ją wyeliminować. Jesteśmy jedną z pierwszych firm, która zaczęła zwracać na to uwagę – już w 2011 zaczęliśmy nad tym pracę. Dzięki angażowaniu się w różne projekty, możemy zmniejszyć emisje dwutlenku węgla do atmosfery aż o 5,000 ton.

Joico bierze udział także w wielu innych projektach, które mają na celu opiekę nad Ziemią. Troszczymy się o lasy, chroniąc duże powierzchnie terenów zalesionych. Współpracujemy z organizacją Andhyodaya z Indii, która opiekuje się miejscowymi celem ograniczenia wytwarzania metanu, kolejnego groźnego gazu cieplarnianego.

Redukujemy także emisję odpadów – rok 2015 przyniósł sporo ograniczeń – zmniejszamy zużycie wody, generowanie ścieków i usprawniamy procedury czyszczenia. Ciągle staramy się wdrażać inne rozwiązania, które pozwolą nam zatroszczyć się o nasza planetę. Chcemy, by była ona piękna nie tylko dla nas, ale także dla innych pokoleń.

Dbamy o piękno i zdrowie naszych Klientów, współpracowników i całej planety 🙂

Komentarze:

Joico dba o naszą planetę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *