JOICO – dbamy o planetę!

Sięgając po kosmetyki, wybierasz tylko ekologiczne marki, które dbają o środowisko naturalne? W takim razie dobrze trafiłeś! W JOICO wypracowaliśmy szereg ekologicznych metod produkcji i dystrybucji naszych kosmetyków. Dzięki temu masz pewność, że kupowane przez Ciebie produkty są w pełni bezpieczne dla środowiska. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co dobrego robimy dla naszej planety!

Sięgając po kosmetyki, wybierasz tylko ekologiczne marki, które dbają o środowisko naturalne? W takim razie dobrze trafiłeś! W JOICO wypracowaliśmy szereg ekologicznych metod produkcji i dystrybucji naszych kosmetyków. Dzięki temu masz pewność, że kupowane przez Ciebie produkty są w pełni bezpieczne dla środowiska. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co dobrego robimy dla naszej planety! 

Dlaczego postawiliśmy na ekologię? 

Od wielu lat z niepokojem obserwujemy negatywne zmiany w środowisku naturalnym. Szybko doszliśmy do wniosku, że największa odpowiedzialność za ratowanie planety spoczywa w rękach marek, które do produkcji używają materiałów ze sztucznych tworzyw oraz wykorzystują zasoby naturalne. Postanowiliśmy więc wziąć sprawy w swoje ręce! Jesteś ciekaw, jakie są nasze ekologiczne sposoby na produkcję kosmetyków? Czytaj dalej! 

Gdy liczy się to, co na zewnątrz. Recykling pudełek i opakowań 

Czy wiesz, że nasze produkty do koloryzacji z serii Vero K-PAK, Lumishine oraz Blonde Life pakowane są w kartonowe pudełka, które w całości pochodzą z materiałów z recyklingu? Co więcej, są w 100% zdatne do ponownego recyklingu, dzięki czemu nie musisz wyrzucać ich na śmietnik! 

A co z plastikowymi opakowaniami szamponów i sprayów? Również w ich przypadku zadbaliśmy o to, by zminimalizować zagrożenie dla środowiska. Opakowania te powstają w zakładzie produkcyjnym Beauty Care Hair Professional Manufacturing w Genevie (w stanie Nowy Jork). Aż do 25% materiałów na każdą sztukę opakowania pozyskiwane jest z tworzyw PCR (post-consumer recycled materials) pochodzących z recyklingu. 

Energia wiatrowa

W jaki sposób oszczędzamy energię podczas produkcji naszych kosmetyków? Odpowiedź to elektrownie wiatrowe, które założyliśmy w naszej fabryce w Genevie. Dzięki nim, tylko w 2018 roku wytworzyliśmy ponad 2,800,000 kWh energii wiatrowej, która w całości została wykorzystana na potrzeby produkcji. Fermy wiatrowe pozwoliły nam na znaczne ograniczenie śladu węglowego (czyli całkowitej sumy emisji gazów cieplarnianych). 

Filozofia pro-animals. Nie testujemy na zwierzętach! 

Produkty JOICO nie są testowane na zwierzętach. Bezpieczeństwo kosmetyków sprawdzamy za pomocą alternatywnych metod, nieszkodliwych dla zwierząt ani środowiska naturalnego – m.in. surowych materiałach czy (w niektórych przypadkach) za pomocą prób kontaktowych na osobach, które zgłosiły się jako wolontariusze. Tego rodzaju testy zawsze wykonywane są w ściśle kontrolowanych warunkach pod okiem specjalistów. 

Zaczerpnięte z natury. Ekskluzywne składniki

W niemal każdym z naszych kosmetyków znajdziesz drogocenne, wyselekcjonowane składniki pochodzenia naturalnego, takie jak m.in.: olej Moringa, olej Tamanu, olej arganowy, wiesiołek, aloes, masło Shea, olejek awokado itd. To właśnie połączenie ekskluzywnych składników i najnowocześniejszych technologii jest sekretem skuteczności produktów JOICO. 

Dumny partner EPA Green Power

Marka JOICO jest partnerem stowarzyszenia US Environmental Protection Agency. Program partnerski, objęty tytułem Green Power Partnership powstał, by wspierać firmy i organizacje w pozyskiwaniu energii odnawialnej. To właśnie dzięki tej współpracy mogliśmy założyć elektrownie wiatrowe, które umożliwiają ekologiczną produkcję naszych kosmetyków. 

Misja ekologia – plany na przyszłość

Mamy świadomość, że w walce o lepsze środowisko najważniejsza jest konsekwencja i stopniowe zwiększanie zakresu swoich działań. Dlatego postawiliśmy sobie konkretne cele, które planujemy osiągnąć w ciągu najbliższego dziesięciolecia. Jednym z nich jest obniżenie śladu węglowego aż o 75% do 2030 roku. Częścią naszej misji jest również pogłębianie świadomości ekologicznej wśród salonów fryzjerskich. Już dziś staramy się zachęcać je do przejścia na “zielony” tryb codziennej pracy. Wiemy, że w ratowaniu planety liczy się każdy krok! 

Komentarze:

JOICO – dbamy o planetę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *