Keratynowa koloryzacja – dlaczego utrzymuje się na włosach o wiele dłużej – 4 fakty

Dłuższa trwałość Keratynowej koloryzacji

Znasz ten scenariusz, kiedy po profesjonalnej koloryzacji w salonie kolor zaczyna znikać z włosów już po kilku dniach? Wiemy o czym mowa. Jak zatem wybierać produkty do koloryzacji, by wymarzony efekt utrzymywał się bez zmian koloru nawet kilka tygodni, a włosy były nawilżone, wzmocnione i odżywione podpowiada Łukasz Urbański – stylista gwiazd, właściciel salonów Hair Team Łukasz Urbański w Warszawie i juror programu Druga Twarz.

Tak, jak ważny jest skład produktów do pielęgnacji ciała, tak bardzo ważne są też składniki farb do włosów. To, jak wygląda lista komponentów wpływa w ogromnym stopniu na działanie farby, jej trwałość oraz kondycję włosów. Zawartość amoniaku, rodzaj pigmentów, składników odżywczych i nawilżających to najważniejsze elementy, na które należy zwrócić uwagę.

#FAKT 1: Nie wymaga zmywania szamponem

Ogólna zasada mówi, aby nie myć włosów szamponem przez minimum 24 godziny po koloryzacji w celu ustabilizowania pigmentu we włosach. Keratynowe farby JOICO, ponieważ składają się wyłącznie z czystych pigmentów i składników odżywczych, jako jedyne pozwalają zachować tę zasadę i nie wymagają zmywania szamponem. To gwarantuje większą stabilizację pigmentu, trwały kolor i połysk włosów.

Inne farby, które zawierają tzw. wypełniacze, np. woski pszczele da się zmyć jedynie z użyciem szamponu, co wpływa na trwałość koloru – tłumaczy Łukasz Urbański, kolorysta gwiazd.

Farby, które można zmywać wodą


#FAKT 2: Posiada najniższą zawartość amoniaku

Każdy proces trwałej (permanentnej) koloryzacji rozpoczyna od rozchylenia łusek i stworzenia mikroprzestrzeni przez które do wnętrza włosa wnikają cząsteczki pigmentu. Odpowiedzialny za to jest amoniak. Mimo mało przyjemnego zapachu uważa się, że tego celu nie wypełnia lepiej żadna inna substancja. Amoniak po wykonaniu swojego zadania ulatnia się nie pozostawiając żadnego śladu we włosach.

Istnieją też pochodne amoniaku, np. monoetyloamina (MEA), która działa tak samo, jak amoniak, tj. rozchyla łuski ale jednocześnie osadza się we włosach na lata. Proces ten odbywa się podczas każdej kolejnej koloryzacji. Nawarstwienie się dużej ilości MEA we włosach powoduje ich ciągłe rozpulchnianie, a co za tym idzie zwiększenie porowatości i łamliwości.

W Keratynowej koloryzacji poziom amoniaku jest najniższy z możliwych i wynosi 1,2-1,9%. Jest on obniżony do minimum dzięki dodatkowym składnikom, które wspomagają cały proces koloryzacji. Ta zawartość amoniaku może być tak niska dzięki zaawansowanym technologiom – TCD (Trans Cuticle Delivery System) czyli systemowi przenikania pigmentu przez łuski włosów i Argiplex z argininą – wyjaśnia Łukasz Urbański, kolorysta gwiazd.

#FAKT 3: Zawiera pigmenty odblaskowe

Rodzaj pigmentów w farbie jest bardzo ważny i wpływa na trwałość koloru, jego nasycenie i połysk włosów po koloryzacji. Keratynowa koloryzacja Joico odznacza się największą koncentracją pigmentów odblaskowych. Pigmenty odblaskowe to najbardziej zaawansowany i najdroższy w produkcji rodzaj pigmentów, które odbijają światło i tworzą trójwymiarowe efekty koloryzacji.

Keratynowa koloryzacja - pigmenty odblaskowe
Keratynowa koloryzacja – pigmenty odblaskowe

Interesuje Cię zabieg, który stanowi uzupełnienie Keratynowej koloryzacji? Wybierz Defy Damage – rewolucyjną serię produktów do użytku profesjonalnego, które zabezpieczają włosy w czasie koloryzacji oraz wspierają równomierne rozprowadzenie koloru i głębokie nasycenie. Dowiedz się więcej, klikając poniżej!

Defy Damage do salonu
Defy Damage – zabieg ochronny i pielęgnujący włosy podczas koloryzacji

#FAKT 4: Jest bogata w składniki odżywcze i nawilżające

Keratynowa koloryzacja Joico pełna jest składników odpowiadających za odbudowę włosów, wzmacnianie i integralność ich struktury. Bazę farb stanowi keratyna, która jest podstawowym budulcem włosów, zatem farba podczas zabiegu od razu pracuje w strukturze włosa odbudowując ją i nadając jej jednolitą budowę.

Bazę farb stanowi keratyna
Bazę farb stanowi keratyna

Farby JOICO zawierają także ekskluzywne substancje nawilżające – olejek z orzechów kukui i olejek z nasion ogórecznika lekarskiego.

  • Olej z orzechów kukui

Superdelikatny, pochodzący z Hawajów olejek, który szybko wchłania się nie zostawiając tłustego filmu na powierzchni skóry, wygładza, zmiękcza przesuszone włosy, usprawnia warstwę lipidową naskórka, chroniąc tym samym przed nadmierną utratą wody i skutecznie łagodzi podrażnienia

  • Olej z nasion ogórecznika lekarskiego

Tworzy na powierzchni włosów odżywczy i ochronny film, wygładza, zmiękcza i wzmacnia włosy poprawiając ich sprężystość oraz nawilżenie. Likwiduje stany zapalne, łupież i wzmacnia cebulki włosów, a ponadto zawiera antyoksydanty, dzięki czemu chroni włosy przed starzeniem.

olejek z orzechów kukui i olejek z nasion ogórecznika lekarskiego.

Komentarze:

Keratynowa koloryzacja – dlaczego utrzymuje się na włosach o wiele dłużej – 4 fakty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *