Pielęgnacja włosów kręconych – jaką wybrać i jak dbać o loki?

Włosy kręcone pielęgnacja

Masz kręcone włosy i dobrze znasz związane z nimi problemy – puszenie, przesuszenie, trudności w stylizacji. Ale nie martw się, mamy dla ciebie coś ekstra. O tym jak pielęgnować i stylizować włosy naturalnie kręcone, by ich dodatkowo nie przesuszać i nie obciążać podpowiada Łukasz Urbański – stylista gwiazd Łukasz Urbański, właściciel salonów Hair Team Łukasz Urbański w Warszawie i juror programu Druga Twarz.

 

Dlaczego włosy kręcone się puszą i co z tym zrobić?

Włosy kręcone mają największą tendencję do puszenia, ponieważ są bardzo silnie przesuszone. Włos kręcony, płaski z przekroju, w przeciwieństwie do włosa prostego, ma utrudnioną dystrybucję sebum, czyli naturalnego emolientu (nawilżacza), który nadaje mu elastyczność i miękkość. Aby pozbyć się puszenia włosów kręconych należy zadbać o ich bardzo silne i dogłębne nawilżenie, wzmocnienie i wygładzenie.

Włosy kręcone potrzebują:

• Nawilżenia
Kręcone włosy utrudniają ekspozycję naturalnego nawilżenia pochodzącego ze skóry głowy (sebum). Są one zwykle dość suche i puszące. Warto dodać, że włosów nie należy nawilżać zwykłą wodą (spray), ponieważ jej nieodpowiednie dla tego typu włosów pH znacząco wzmocni puszenie.

Należy wybierać kosmetyki z naturalnymi olejami i woskami, które zamykają we włosie cząsteczki nawilżające kontrolujące puszenie i gwarantujące utrwalenie fryzury na długi czas bez wysuszania i przetłuszczania – radzi Łukasz Urbański.

• Odpowiedniego osuszenia
Włosy kręcone najlepiej osuszać po myciu ręcznikiem z mikrofibry. Ta tkanina ma cieńsze włókna, przez co jest delikatniejsza dla włosów, a dodatkowo perfekcyjnie wchłania wodę, nie niszcząc przy tym powierzchni włosów.

• Wzmocnienia
Kręcone włosy mają płaską formę i niejednolitą wewnętrzną strukturę, co sprawia, że są one o wiele bardziej podatne na uszkodzenia i złamania.

• Wygładzenia
Kręcone włosy mają większą skłonność do absorbowania wilgoci i puszenia się, co często jest efektem źle dobranych kosmetyków.

Włosy kręcone JOICO pielęgnacja


Jak podkreślić skręt loków?

Aby podkreślić skręt włosów kręconych należy zadbać o ich odpowiednie przygotowanie do stylizacji – użycie elastycznego kremu lub wosku w piance JOICO do włosów kręconych, które separują loki i nadają im pełny skręt. W trakcie dnia warto spryskiwać włosy lekką mgiełką lub mleczkiem w sprayu i przeczesywać grzebieniem o szeroko rozstawionych ząbkach.

Aby podkreślić skręt można także zwijać pasma na palec i przypinać małymi klipsami do wyschnięcia. Ta metoda jest dość pracochłonna, ale sprawdzi się znakomicie na okazyjne spotkania – radzi Łukasz Urbański.

Zobacz film z techniką pielęgnacji i stylizacji włosów kręconych krok po kroku przestawiający kolejne etapy takiego przygotowania włosów kręconych. Jest to technika mocno precyzyjna, która pozwala na dokładne wystylizowanie loków na włosach naturalnie kręconych.

COWASH Curl JoicoJak myć i suszyć włosy kręcone?

Włosy kręcone należy myć dogłębnie nawilżającymi, delikatnymi kosmetykami. Najlepiej używać odżywek i kremów myjących w formie pianki 2w1 JOICO do włosów kręconych – szampon do włosów farbowanych i odżywka, np. Co+Wash Curl JOICO. Pozwolą one oczyścić skórę głowy oraz odżywić włosy bez zbędnego obciążenia, nawilżyć je i nadać im piękny skręt.

Włosy kręcone należy suszyć naturalnie bez użycia suszarki lub wykorzystując jej zimny nawiew. Świetnym rozwiązaniem jest też suszarka z dyfuzorem, który gwarantuje odbicie włosów od nasady i nadanie pięknego, pełnego skrętu lokom – mówi Łukasz Urbański.

Zobacz film z techniką mycia włosów kręconych krok po kroku przestawiający kolejne etapy takiej pielęgnacji włosów kręconych z pomocą Co+Wash Curl Creme Wash – odżywczej kąpieli bez siarczanów do włosów kręconych.

Komentarze:

Pielęgnacja włosów kręconych – jaką wybrać i jak dbać o loki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *