Kosmetyki ekologiczne JOICO – jak dbamy o środowisko każdego dnia?

Pochodząca z USA, ze słonecznej Kalifornii, marka JOICO już od ponad 50 lat dba o włosy kobiet i mężczyzn na całym świecie, a dla fryzjerów i stylistów stanowi obiekt pożądania i synonim luksusu. Przez cały czas marka sięga po najnowsze technologie i udoskonala rozwiązania stosowane w produkcji kosmetyków do pielęgnacji i produktów do koloryzacji włosów.

RADOŚĆ

Według nas nie ma na świecie nic piękniejszego niż zdrowe, zadbane włosy, co nieodłącznie wiąże się z intensywnym połyskiem, czystym kolorem i wspaniałą strukturą. Każdego dnia nasi styliści na całym świecie sprawiają radość kobietom i mężczyznom oraz ich włosom. My bowiem wiemy, że szczęśliwe włosy wpływają na dobre samopoczucie.

W JOICO od lat dbamy o to, aby każdy kosmetyk i produkt to koloryzacji włosów odpowiadał na określone potrzeby włosów i gwarantował im konkretne rezultaty.

Radość jest sednem naszej pracy, ponieważ wiemy, jak sprawiać radość, jak tę radość tworzyć i jak się nią dzielić.

WARTOŚCI JOICO

Misją naszej firmy jest dbanie o włosy, a jednocześnie dbanie o naszą planetę. Nasze kosmetyki nie są testowane na zwierzętach, a dzięki innowacyjnym rozwiązaniom przyczyniamy się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla, co czyni naszą planetę miejscem jeszcze bardziej przyjaznym do życia.

W naszych miejscach produkcyjnych korzystamy z odnawialnych źródeł energii, a opakowania kosmetyków produkujemy z materiałów pochodzących z recyklingu roślin.

Olejki JOICOEKSKLUZYWNE SKŁADNIKI

W JOICO korzystamy wyłącznie z ekskluzywnych, cenionych na całym świecie składników, takich jak masło Shea, afrykański olejek Manketti, azjatycki olejek z magnolii, olej Arganowy i wiele innych.

Dla nas żadne miejsce nie jest nieosiągalne, jeśli możemy w nim znaleźć odpowiednie dla nas składniki. Dlatego jesteśmy liderem w dziedzinie innowacji.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Nie składamy pustych obietnic bez pokrycia. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zarówno styliści w swoich salonach, jak i kobiety i mężczyźni w swoich domach korzystali z produktów do pielęgnacji, stylizacji i koloryzacji włosów najwyższej jakości. Zawsze oferujemy wsparcie i nie pozostawiamy pytań bez odpowiedzi.

EKOLOGIA

Świadomość ochrony środowiska jest na bardzo wysokim poziomie. Wszyscy staramy się brać odpowiedzialność za nasze działania i dokonywać wyborów zgodnych z wymogami dzisiejszego świata. JOICO także dokonało wyboru i od lat stawia na ochronę środowiska poprzez wdrażanie jednego z największych programów zrównoważonego rozwoju i produkcji.

EKO OPAKOWANIA

JOICO zawsze patrzy w przyszłość, jeśli chodzi o środowisko naturalne. JOICO to pierwsza w branży marka, która wprowadziła nowy rodzaj opakowań, które nie zanieczyszczają środowiska, ponieważ wykonane są z termoplastycznego tworzywa pochodzącego z recyklingu. Co więcej opakowania te w 100% ulegają biodegradacji. Wynikiem takich działań jest fakt, że firma JOICO przyczyniła się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych o ponad 75%.

Oprócz tego firma używa papieru i kartonów w 100% pochodzących z recyklingu oraz rozpoczęła proces nadrukowywania informacji na tych opakowaniach zamiast wykorzystywania dodatkowego papieru naklejanego na kartony.

JOICO to pierwsza w branży marka, która wprowadziła nowy rodzaj opakowań, które nie zanieczyszczają środowiska

Jesteśmy w czołówce firm, które produkują opakowania przyjazne środowisku. Stale dążymy do znalezienia nowych sposobów na udoskonalenie tych procesów, bo troszczymy się o losy obecnych i przyszłych pokoleń. Nasze opakowania zawierają do 70% surowców z odzysku, a druki realizujemy w 100% na papierze ekologicznym.

ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

Energia wiatrowa jest jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin energii naturalnej w Stanach Zjednoczonych. JOICO właśnie dlatego zaczęło korzystać z tych możliwości, aby przyczynić się do widocznej poprawy stanu środowiska naturalnego. Firma JOICO zainstalowała dwie turbiny wiatrowe w fabrykach w Genewie i Nowym Jorku, co zapewniło jej obecność na liście 20 firm najbardziej dbających o środowisko (EPA – Environmental Protection Agency).

Firma JOICO otrzymała duże uznanie dzięki przyczynianiu się do poprawy stanu środowiska naturalnego.
Co więcj obniżyła również ogólny poziom emisji CO2 o 50% w 2011 roku i w 2012 w 100% korzystała z energii pochodzącej z odnawialnych źródeł.

NIE TESTUJEMY NA ZWIERZĘTACH

Produkty JOICO nie są testowane na zwierzętach w celu potwierdzenia ich bezpieczeństwa. Laboratoria JOICO działają zgodnie z prawem i gwarantują bezpieczeństwo składników oraz procesów używanych podczas produkcji kosmetyków.
Dokładamy wszelkich starań, aby chronić zdrowie i życie zwierząt, dlatego nie przeprowadzamy testów z ich udziałem. Dla nas każde zwierzę to powód do radości i chcemy troszczyć się o nie jak tylko możemy.

Produkty JOICO nie są testowane na zwierzętach 

Komentarze:

Kosmetyki ekologiczne JOICO – jak dbamy o środowisko każdego dnia?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *