Krótkie fryzury ślubne – propozycje JOICO na sezon 2020

Krótkie fryzury ślubne wciąż stanowią niszę i nie są tak popularne, jak długie loki czy masywne, zaplatane warkocze. Wiele panien młodych na co dzień nosi jednak krótkie włosy, a my uważamy, że i takie fryzury mogą być kobiece, eteryczne i romantyczne. Czyli idealne na ten wielki dzień. Zobacz, jak ułożyć włosy na ślub.

Krótkie fryzury na wesele 

Przyjęło się, że panna młoda zaczyna zapuszczać włosy na swój ślub w momencie, kiedy włoży na palec pierścionek zaręczynowy. Jednak nie jest to wcale reguła. Wiele kobiet decyduje się na zdecydowane, krótkie cięcia. Ślub nie jest więc powodem do całkowitej zmiany swojego wizerunku. Wprost przeciwnie − w ten wyjątkowy dzień warto podkreślić swoje naturalne piękno i wydobyć Twoje prawdziwe „ja”. 

Żeby cieszyć się piękną fryzurą na własnym ślubie, nie musisz wcale zapuszczać włosów. Wystarczy odrobina pomysłowości i oczywiście mistrzowskie cięcie!

A ponieważ sezon ślubny w pełni, czas na odrobinę inspiracji. Jeżeli szukasz pomysłu na krótkie fryzury ślubne, to doskonale trafiłaś. Zebraliśmy dla Ciebie najpiękniejsze fryzury ślubne. Krótkie włosy to także szerokie pole do popisu w sezonie ślubnym 2020. Oto nasz lookbook!

Fryzury ślubne i krótkie włosy − inspiracje

1. Krótkie fryzury na wesele − welon, fascynator i opaski

Kiedy panna młoda ma bardzo krótko obcięte włosy, fryzura jest nieco mniej modalna niż w przypadku włosów długich. Jeżeli trzeba zapomnieć o skomplikowanych upięciach, włosy można ozdobić za pomocą modnych akcesoriów

Welon wpięty w krótką fryzurę doda pani młodej w ten szczególny dzień kobiecości − podkreśli jej ślubny charakter. Długi welon może imitować ruch długich włosów. Krótki będzie dobrze wkomponowywał się we fryzurę. 

Do łask powracają też salonowe fascynatory. To bogato zdobione opaski, np. z woalką. Fascynatory pięknie wyglądają przy upiętych włosach lub właśnie krótkich fryzurach. Fascynator z woalką na oczach może zastąpić welon w nowoczesnych i modnych stylizacjach ślubnych. 

Ślubny charakter fryzury krótkie w stylu Twiggy, dodadzą także tiary i zdobne opaski z diamencikami czy perełkami. Opaski dookoła głowy założone na krótkie włosy doskonale wpiszą się w klimat retro wesela. 

2. Upięcia krótkich włosów na wesele

Trzeba powiedzieć sobie otwarcie: upięcia można wykonać na włosach o odpowiedniej długości. Nie będą to także koki czy warkoczowe spoty. Upięcia te będą raczej półupięciami sięgających za ucho włosów

Żeby zyskać objętości, przed stylizacją fryzury ślubnej, można nałożyć na włosy spray strukturyzującego (doskonale sprawdzi się na przykład JOICO Hair Shake). Ten pomoże podnieść się Twoim włosom u nasady i sprawi, że włosy bardziej obiją się od głowy, a przez to będzie wydawać się, że jest ich więcej. Włosy można dodatkowo zakręcić na lokówce lub prostownicy, żeby dodać efekt plażowych fal. 

Popularnym „upięciem” krótkich włosów będzie asymetryczne spięcie włosów z jednej strony wsuwkami czy eleganckimi ozdobnymi spinkami i puszczenie całego ciężaru fryzury na drugą stronę. Fryzurę wykończ lakierem utrwalającym włosy JOICO Power Spray, który gwarantuje wielogodzinny, trwały efekt. 

Przy włosach do ucha można także wykonać półupięcie. Wystarczy podzielić włosy na dwie sekcje (w poziomie). Górną część włosów zebrać do tyłu i wykonać podpięcie. Jeżeli włosy obcięte są w kształcie boba, można także stworzyć romantyczne fryzury z warkoczami uplecionymi na grzywie. 

Jeżeli panna młoda życzy sobie mieć klasycznego koka upiętego na potylicy, fryzjer może spełnić jej marzenia. Wystarczy, jeżeli będzie mieć długość włosów do ramion, a sztuczne wypełnienie pomoże stworzyć pełne upięcie

3. Fryzury z krótkich włosów na wesele pełne kwiatów

Jeżeli motywem przewodnim Twojego ślubu jest zaczarowany ogród czy też chcesz, żeby wszystko pozostawało w rustykalnych klimatach, możesz wkomponować w swoją fryzurę ślubną kwiaty. Możesz asymetrycznie wpiąć kwiatek w podpięte za uchem włosy lub też założyć na głowę wianek przygotowany ze świeżych polnych pąków. Żeby kwiaty lepiej się trzymały, popularnym pomysłem jest przygotowanie kwietnej opaski, którą możesz przytrzymać długą grzywkę. 

4. Fryzury ślubne: krótkie włosy i beach wave bob

Jednym z najpopularniejszych krótkich cięć włosów jest bob. Fryzura sięga zazwyczaj od linii ucha do linii szczęki. Na takich włosach można wykonać idealne, plażowe spirale (więcej o takich fryzurach przeczytasz w tym artykule). Stylizację na ciepło poprzedź nałożeniem na włosy odpowiedniego sprayu teksturyzującego, który ułatwi skręt fal i zapewni im trwałość. Następnie za pomocą lokówki o większej średnicy lub prostownicy możesz wykonać na włosach fale

Tak przygotowaną fryzurę możesz utrwalić lakierem do włosów i pozostawić bez dalszych modyfikacji lub też wykonać półupięcie czy też wkomponować we włosy kwiaty lub inne akcesoria ślubne. 

5. Fryzury z krótkich włosów na wesele: mokra włoszka i zaczesane włosy do tyłu

Przy krótkich włosach możesz także postawić na fryzurę w stylu mokrej włoszki. Efekt taki możesz uzyskać stosując pasty do włosów, które pozostawią włosy „niby-mokre”. Najlepiej sprawdzi się tu fryzura zaczesana do tyłu

Jeżeli stylizacja panny młodej pozostaje w klimacie retro, na krótkich włosach można wykonać finger waves. Wykonuje je się za pomocą mocno utrwalającego żelu i misternej pracy rąk stylisty fryzur. 

6. Krótkie fryzury ślubne dla chłopczycy: irokez!

Odważne, z charyzmą i pazurem. Panny młode, które na co dzień upodobały sobie styl chłopczycy nie muszą chować swojego naturalnego image’u w tym szczególnym dniu. Wprost przeciwnie! Kiedy jesteś w centrum uwagi podkreśl swoją wyjątkowość. Nie bój się więc pójść do ślubu np. w kolorowym, motocyklowym irokezie!

Żeby dodać uczesaniu odświętnego charakteru ozdób włosy żelem z brokatem lub złotymi drobinkami. To zastąpić może spinki i inne akcesoria. 

Bonus! Fryzury na wesele włosy krótkie jako gość

Posiadaczki krótkich fryzur, które wybierają się na wesele jako gość, także mogą skorzystać z inspiracji dla panien młodych. Pomiń jednak tiary, wianki czy woalki − to elementy zarezerwowane dla panny młodej. Jako gość krótką fryzurę ozdobić możesz jednak eleganckim fascynatorem (to gustowna inspiracja z mody angielskich ślubów) czy też opaski z kwiatami. Staraj się jednak wybierać akcesoria w wyrazistych kolorach, raczej nie perłowych, białych czy pudrowo różowych − te kolory zarezerwowane są raczej dla panny młodej. 

Krótkie fryzury ślubne − piękne i kobiece

Jak widzisz, krótkie fryzury ślubne mogą być delikatne, kobiece i eteryczne. Nie musisz doczepiać sztucznych włosów, żeby poczuć się w tym dniu wyjątkowo! Podkreśl swoje piękno dobranymi do stylizacji akcesoriami, naturalnymi kwiatami i delikatnymi falami. Pamiętaj! Krótkie fryzury dodają twarzy charakteru, podkreślają Twoja wyjątkowość i mogą być ultrakobiece. Także w dniu ślubu!
Umów się na upięcie już dziś do najbliższego salonu!

Komentarze:

Krótkie fryzury ślubne – propozycje JOICO na sezon 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *