Lodowy blond to zimowy hit 2021! Ice blonde w stylu Ariel Winter

Lodowy blond to kolor, który pokochała gwiazda serialu „Modern Family”, Ariel Winter. Zainspirowana chłodną i dostojną urodą Szwedek lub anielskobiałymi włosami Daenerys z „Gry o Tron”, aktorka długo dążyła do uzyskania takiego efektu. W końcu od naturalnych, kruczoczarnych włosów. Zobacz, czy ice blonde to kolor także dla Ciebie!

Ariel Winter i jej droga do ice blond

Kim jest Ariel Winter? Dokładnie Ariel Winter Workman dorastała na naszych oczach, a przynajmniej na oczach fanów nagrodzonego Emmy serialu „Modern Family”, którego ostatni klaps padł w 2020 roku. Mimo wielu sukcesów, jakie odnosiła Winter od najmłodszych lat, jej dzieciństwo nie było usłane różami. W wieku 15 lat, aktorka emancypowała się spod opieki swojej matki i stała się młodocianą dorosłą. Powodem tego było znęcanie się tzw. stage mom, a więc matki nastawionej na karierę swojego dziecka w showbiznesie.

Aktorka urodziła się w Stanach Zjednoczonych, a jej rodzice mają pochodzenie greckie (od strony matki) i niemieckie (od strony ojca). Jej etniczne korzenie nie są bez znaczenia w kontekście jej ostatniej fryzjerskiej metamorfozy. Winter przeszła bowiem od naturalnych, kruczoczarnych włosów do lodowatego blondu. To rozjaśnienie włosów o około 10 poziomów!

Wiele zagranicznych czasopism określa aktorkę jako kameleona, jeżeli chodzi o kolor i długość włosów. I porównanie to staje się oczywiste, kiedy porównasz zdjęcia aktorki z różnych okresów. Transformacja kolorystyczna często sprawiała, że Winter była absolutnie nie do rozpoznania (i nie była to zasługa skalpela chirurga plastycznego). Zmiana fryzury to niekiedy tylko dobrze dobrana peruka, czasem skrzętna praca kolorystów. Przez lata mogliśmy oglądać Winter w wiśniowo-mahoniowych włosach à la Arielka Mała Syrenka czy odcieniach miedzi, rudości i ulubionego truskawkowego blondu, do którego powróciła po zakończeniu zdjęć do serialu.

To właśnie rola Alex Dunphy wiązała aktorkę z ciemnymi włosami. Teraz, kiedy kontrakt przestał obowiązywać, a święta w świecie filmu zasada „kontynuacji” przestała obowiązywać, Ariel Winter może poeksperymentować z własnym wizerunkiem.

Tak też zrobiła, kiedy truskawkowy blond zamieniła w jasny lodowy blond. Rozjaśnianie włosów było więc procesem, nie zaś efektem zabiegu wykonanego w jeden dzień.

Lodowy blond pozwolił też aktorce na czasową zmianę koloru na słodki, różowy kolor. Rozjaśnione włosy są bowiem jak czyste płótno, na którym doskonale prezentują się mocne kolory.

Snow hair, czyli lodowy blond jak u Daenerys

Kiedy Ariel Winter pokazała to zdjęcie na Instagramie, internauci mieli tylko jedną reakcję: „Daenerys?”.

Skojarzenie z Matką Smoków podsunęła sama Winter, która dodała pod fotką opis: „Winter is coming”. Dla niewtajemniczonych, to jeden z najpopularniejszych cytatów kultowego serialu „Gra o tron”. Domeną Daenerys, graną przez Brytyjkę Emilię Clark, były lodowo białe (snow hair), długie włosy, często plecione w rozmaite formy warkoczy, oraz wielkie niebieskie oczy.

Z początku wiele osób podejrzewało, że Winter zaprezentowała się na instagramowym zdjęciu w peruce. A to dlatego, że na jej włosach nie było widać odrostu, a poziom rozjaśnienia był maksymalny. Plotkarskie media szybko doszły jednak do wniosku, że nowa fryzura aktorki jest prawdziwa, bo pozowała do zdjęć pod różnymi kątami, a do tego z czasem faktycznie pojawiły się na jej głowie czarne odrosty.

A skoro już o odrostach mowa. Pandemiczny trend na rozjaśnianie włosów przez gwiazdy jest bardzo specyficzny. Po latach mody na ombre hair, sombre hair (o różnicach poczytasz tutaj), money piece (trend zapoczątkowała Beyonce, koniecznie sprawdź ten artykuł), refleksach czy wielu formach baleyage’u, które związane były z połączeniem jasnych tonów z naturalnym ciemniejszych odrostem, lodowy blond w stylu Daenerys to jednolite rozjaśnienie włosów od cebulek aż po końce.

Sprawia to, że twarz staje się bardzo jasna, lodowa, eteryczna. Taką urodą mogą pochwalić się Szwedki i Norweżki, które dodatkowo często mają bardzo jasną oprawę oczu (blond brwi i rzęsy). Stąd możesz spotkać się z określeniem tego koloru jako szwedzki blond.

Lodowy blond − schładzanie koloru to konieczność!

Czym dokładnie są snow hair? Blond ten jest nie tylko niezwykle jasny, niemal biały, ale ma jeszcze specyficzny odcień. Jest chłodny, wpadający w tony szarości czy niebieskiego. Mroźny blond jest nie tylko trudny do uzyskania. Niełatwo jest także utrzymać właściwy ton blondu. Posłuchaj, co na ten temat mówi Joanna Werner, edukatorka JOICO, która wykonała niesamowitą koloryzację Martynie, znanej w sieci jako The Gam Devil.
Na jej Instagramie oraz YouTube możecie podziwiać piękne makijaże, testy produktów do malowania oraz pielęgnacji!

Niestety, takie rozjaśnienie może sprawić, że włosy będą żółkły, jeżeli nie będziesz regularnie wypłukiwać z nich miedzianych odcieni. Możesz to zrobić za pomocą specjalnej linii kosmetyków do pielęgnacji (szamponów, odżywek czy oianki z serii JOICO Blonde Life Violet), które zwierają fioletowy pigment i usuwają żółte tony.

Pamiętaj też, że potężne rozjaśnienie włosów wymaga doświadczenia fryzjerskiego oraz odpowiedniego produktu do zdejmowania pigmentu z włosów, który nie będzie niszczył pasm. Następnie kolorysta powinien dobrać właściwy toner, który maksymalnie schłodzi włosy, likwidując żółtą poświatę. Jeżeli chcesz mieć „zdrowe” i niespalone rozjaśniaczem włosy, nie wykonuj koloryzacji na własną rękę. Najlepiej odwiedź profesjonalny salon JOICO, który wykona usługę bezpieczną dla Twoich włosów. Podobną metamorfozę przeprowadziła ostatnio Joanna Werner. Poniżej zobaczysz fantastyczne efekty jej pracy!

Doskonałymi efektami mogą poszczycić się również inne edukatorki JOICO – Sandra Chiantis oraz Małgorzata Bartoszewicz.

Mroźny blond − kto jeszcze pokochał ten trend?

Ariel Winter nie była jedyną gwiazdą, która postanowiła dokonać całkowitej transformacji w czasie lockdownu. Na szwedzki blond zdecydowały się także Kylie Jenner, Kaia Gerber, Dua Lipa.

W czasie pandemii blondynką stała się także Emily Ratajkowski, choć modelka pozostawiła odrosty, a ton jej włosów jest nieco bardziej złoty.

Od lat chłodny odcień blondu mają Jennifer Lawrence, Devon Windsor oraz Gwen Stefani.

Ice blond z odrostem w swojej karierze zaliczyła także sama Kim Kardashian.

Mroźny, lodowy blond − czy jest dla Ciebie?

Chłodny, zimowy blond w stylu Daenerys to propozycja dla odważnych. Jeżeli nie chcesz rozjaśniać włosów od postawy, zostaw niewielki odrost, aby fryzura zyskała trójwymiaru. Pamiętaj, że kluczem do zachowania mroźnego blond jest odpowiednia pielęgnacja włosów linią kosmetyków z fioletowym pigmentem. Uważaj też na samodzielne eksperymenty z rozjaśnianiem włosów o kilka tonów. W tym przypadku szczególnie koloryzację lepiej powierzyć w ręce profesjonalistów. Znajdź salon najbliższy Twojemu miejscu zamieszkania!

Komentarze:

Lodowy blond to zimowy hit 2021! Ice blonde w stylu Ariel Winter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *