Metamorfoza włosów – szalone, fioletowo-różowe włosy Gosi

Metamorfoza włosów Joico

Co w sercu, to na… głowie. W duszy optymistycznej Gosi gra radosna muzyka, dlatego ta metamorfoza włosów nie mogła mieć innego finału. Róż i już! W zaledwie kilka godzin zniszczone rozjaśnianiem włosy Gosi zmieniły się w odżywione, różowo-fioletowe pasma. Spójrz, jak krok po kroku przebiegła ta metamorfoza.

Przejdź do następnych akapitów:

 1. Tuż przed zmianą
 2. Metamorfoza włosów z produktami marki JOICO
 3. Etap 1: Rozjaśnianie
 4. Wyrównywanie odcieni
 5. Etap 2: Wzmocnienie struktury włosa
 6. Etap 3: Podział włosów i keratynowa koloryzacja
 7. Szalone, fioletowo-różowe włosy Gosi

Tuż przed zmianą

Gosia przekroczyła próg krakowskiego salonu JOICO z bardzo długimi włosami oraz wstępnym pomysłem na ich nowy wygląd. Była zdecydowana na diametralną zmianę i mocne, intensywne kolory. Z racji tego, że lubi niebanalne metamorfozy fryzur, warunek był jeden. Główną rolę w tej przemianie miała odegrać różowa farba do włosów.

Nasza bohaterka trafiła w dobre ręce. Swoją wizję przedstawiła Sandrze Chiantis – stylistce i edukatorce w JOICO Polska, która od lat współpracuje z marką i jako jedna z kilku edukatorów prowadzi szkolenia z technik koloryzacji w całej Polsce. Stylistka podchwyciła pomysł i zaproponowała, by użyć nie jednolitego koloru, a różnych odcieni różu i urozmaicić je fioletową barwą. Ta koncepcja idealnie wpisała się w wizję bohaterki – metamorfozę można było rozpocząć!

Sandra Chiantis

Na początku pracy nad nową fryzurą, stylistka przyjrzała się dokładnie kondycji włosów Gosi. Te okazały się lejące od góry, przesuszone na końcach z powodu rozjaśnienia. Dodatkowo bardzo wyraźne były 3 stopnie odcieni włosów – pozostałość po wcześniejszych koloryzacjach.

Włosy przed koloryzacją

I na ten problem znajdzie się rozwiązanie w salonie JOICO. Finalnie, nim kosmyki na głowie bohaterki pokryje różowo – fioletowa farba do włosów, fryzjerka zadba jeszcze o ich odpowiednie wzmocnione i odżywienie.

Metamorfoza włosów z produktami marki JOICO

Metamorfoza fryzjerska – zarówno wzmocnienie struktury włosa, jak i zmiana koloru – wyszła spod ręki Sandry Chiantis. Powstała w całości przy użyciu kosmetyków marki JOICO. Które produkty wykorzystała stylistka i dlaczego właśnie te?

 • Spray z serii Defy Damage ProSeries 1 – Preparat ten stosuje się na początku procesu koloryzacji, by ochronić włosy przed niekorzystnymi skutkami zabiegów chemicznych. Spray nanosi się na suche włosy przed farbowaniem (jego działanie jest natychmiastowe). Kosmetyk wzmacnia pasma włosów, pomaga utrzymać nasycone kolory oraz odpowiada za uczucie miękkości. Produkt poprawia też wnikanie koloru.
 • Blonde Life™ Lightening Powder – Kosmetyk ten jest niezastąpiony podczas rozjaśniania włosów, bo działa w przyspieszonym tempie – kolor, o 9 stopni jaśniejszy, otrzymasz szybciej, niż stosując jakikolwiek inny preparat. Dodatkowo produkt ma silną formułę odżywczą, redukuje uszkodzenia i jest bezpieczny podczas wielokrotnej aplikacji.
Blond Life Lightening Powder
 • Szampon Defy Damage Protective Shampoo– Ten delikatny kosmetyk nadaje się do codziennego stosowania i jest odpowiedni dla wszystkich typów włosów. Przywraca właściwy poziom nawilżenia. Nadaje włosom jedwabistą miękkość i gładkość. Nie zawiera SLS i SLES.
 • Seria Blond Life Quick Tone – Zestaw tonerów pomaga nadać włosom wybrany odcień w zaledwie 5 minut. Dzięki składnikom odbudowującym i egzotycznym olejom, włosom nie zabraknie miękkości, blasku oraz jedwabistości.
Blond Life Quick Tone
 • Defy Damage ProSeries 2 – To jeden z najnowszych kosmetyków w serii. Maskę nakłada się na mokro po farbowaniu, by uzupełnić wiązanie w strukturze włosów oraz wzmocnić i nawilżyć pasma. Kosmetyk zapewnia ochronę przed uszkodzeniami, a także zdrowy wygląd już od pierwszej aplikacji.
Defy Demage Proseries 2

JOICO Vero K-Pak Color Intensity – Produkty z serii Vero K-Pak Color Intensity umożliwiają keratynową koloryzację, pełną unikalnych barw. Gama kolorystyczna jest naprawdę szeroka. Do uzyskania wymaganego koloru służy przede wszystkim gotowy preparat. Można też dowolnie mieszać farby, by znaleźć idealny odcień. Intensywne napigmentowanie gwarantuje długotrwały, czysty i wyrazisty kolor na włosach.

Color Intensity
 • Masło koloryzujące JOICO Intensity Color Butter – Kosmetyki z tej serii wzmacniają osłabione i rozjaśnione włosy. Dodają im wigoru oraz intensywnie nawilżają. Produkt występuje w sześciu kolorach, za sprawą których stworzysz pełną blasku koloryzację, odświeżysz dotychczasową barwę lub wykonasz metamorfozy fryzur na blond włosach. Trwałość tego kosmetyku to 9 myć.
Color Butter

Etap 1: Rozjaśnianie

Ochrona włosów z Defy Demage ProSeries 1

Metamorfoza fryzjerska Gosi rozpoczęła się od zabezpieczenia włosów przy pomocy sprayu z serii Defy Damage ProSeries 1. Preparat ten jest nieoceniony podczas koloryzacji. Chroni włosy przed szkodliwymi skutkami zabiegów chemicznych oraz optymalizuje proces zmiany koloru. Dodatkowo wzmacnia i odbudowuje pasma, jeszcze przed rozjaśnianiem czy zmianą barwy.

Po zastosowaniu odpowiedniej ochrony włosów, przyszła pora na pierwszy krok metamorfozy, czyli rozjaśnianie przejścia między odrostem a pozostałościami farby na włosach bohaterki. W tym celu stylistka zastosowała technikę Color Bloom. Przy użyciu szybko działającego pudru Blonde Life™ Lightening Powder rozjaśniła naturalne włosy. Zamierzony efekt został osiągnięty w ciągu 40 minut.

Wykorzystaliśmy do tego etapu:

Wyrównywanie odcieni

Rozjaśniacz zniknął z włosów bohaterki po zastosowaniu delikatnego szamponu Defy Damage Protective Shampoo. Produkt przywrócił włosom odpowiedni poziom nawilżenia i miękkość. Wzmocnił je od wnętrza i zadziałał również w strefie łuski.

By zmienić aktualny kolor na głowie Gosi i uzyskać w jego miejscu różowe i fioletowe odcienie, konieczne było rozjaśnienie produktami z serii Blond Life Quick Tone. Pożądany efekt – wyrównania odcieni przed nałożeniem farby – dało pomieszanie tonerów: Silver, Violet i Clear.

Wykorzystaliśmy do tego etapu:

Etap 2: Wzmocnienie struktury włosa

Po dwóch turach rozjaśniania włosów, kolejnym krokiem metamorfozy było wzmocnienie struktury poszczególnych pasm. Intensywną kurację zapewniła maska Defy Damage ProSeries 2.

Ten nowoczesny produkt nakłada się na mokre włosy. Następnie kosmetyk aktywuje się podczas kontaktu z ciepłem suszarki czy prostownicy. Już jedno użycie preparatu wystarczy, by zapewnić włosom zdrowy wygląd, a dodatkowo zwiększyć trwałość koloru.

Wykorzystaliśmy do tego etapu:

Etap 3: Podział włosów i keratynowa koloryzacja

Nim włosy bohaterki pokryła różowa i fioletowa farba do włosów, Sandra wykonała dokładny podział pasm. To bardzo ważny etap koloryzacji. Dlaczego?

Podziały włosów to bardzo ważny etap koloryzacji podczas naszej metamorfozy. Aby osiągnąć zamierzony efekt, praca nad zmianą barwy włosów musi być bardzo czysta – koloryzacja sąsiadujących pasm nie może nachodzić na siebie nawzajem.

– Sandra

Po odpowiednim wyznaczeniu podziałów, wykonaliśmy keratynową koloryzację semi-permanentną. Pasma na głowie Gosi pokryła upragniona, różowa farba do włosów. I to w kilku odcieniach. Do metamorfozy Sandra Chiantis wybrała intensywnie napigmentowane produkty w kolorach: orchidea, magenta i soft pink. Dodatkowo dwie ostatnie farby zmieszała ze sobą, aby uzyskać jeszcze jeden odcień różu.

By produkt się utrwalił, i tym samym na głowie Gosi pojawiły się zjawiskowe różowe i fioletowe włosy, potrzeba było zaledwie 20 minut. Po upływie wspomnianego czasu, pozostało spłukać nałożone produkty samą wodą i wymodelować fryzurę.

Wykorzystaliśmy do tego etapu:

Szalone, fioletowo-różowe włosy Gosi

Efekt metamorfozy

Kilkadziesiąt minut pracy, dobre kosmetyki, ręka profesjonalisty i oto są: różowe włosy z marzeń, które stały się rzeczywistością. Ta zjawiskowa zmiana przyciąga uwagę nie tylko kolorystyką, ale także pięknym wyglądem – zdrowych i odżywionych włosów.

Metamorfoza włosów Gosi jest naprawdę spektakularna. Jej zniszczone rozjaśnianiem pasma, o przesuszonych końcach, zamieniły się w pięknie połyskujące, mocne i odpowiednio nawilżone pasma. Teraz włosy mienią się różnymi odcieniami różu – od intensywnej magenty, po wpadający w fiolet odcień orchidei.

Wymodelowane fale

Piękno farbowania doskonale ukazuje modelowanie. Loki wykonane prostownicą i wyczesane na szerokiej szczotce, sprawiają, że włosy naturalnie falują, mieniąc się nowymi odcieniami. Całość stylizacji podkreśla pełen zadowolenia, nieschodzący z twarzy uśmiech bohaterki metamorfozy.

Włosy po metamorfozie

Jeśli i Tobie przypadła do gustu ta niebanalna stylizacja z użyciem intensywnych odcieni różu i fioletu, odwiedź jeden z salonów JOICO i umów się z naszym stylistą na swoją metamorfozę.

Zdjęcie główne i galeria – fot. Ewa Zaleska

Komentarze:

Metamorfoza włosów – szalone, fioletowo-różowe włosy Gosi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *