Jak wykonać fryzurę Modern Mullet w 5 krokach

Modern Mullet - fryzura
Modern Mullet – fryzura

Nie pozwól, aby pojęcie modern mullet przestraszyło ciebie albo klientów twojego salonu! Moda na ten typ fryzury powraca i w tym roku będzie święcić tryumf… i oczywiście będzie różnić się znacząco od stylizacji Roda Stewarta z lat 80.

Modern mullet to fryzura, która inspiruje, otwiera na nowe możliwości i ma ogrom ukrytego piękna. Trzeba je tylko odpowiednio wyeksponować. Supernowoczesny, podkreślający urodę kolor i kształ perfekcyjnie dopasowany do oczekiwań klienta oraz wygodna długość to tajemnica sukcesu tej fryzury.

Richard Mannah, międzynarodowy edukator JOICO, stworzył listę najważniejszych elementów, o których należy pamiętać kreując tak odważną, ale i niezwykle modną fryzurę.

Modern Mullet - fryzura
Modern Mullet – fryzura

1. Bądź otwarty na zmiany

Zawsze pytam nowych klientów, którzy do mnie przychodzą, dlaczego zdecydowali się na zmianę. 10% odpowiedzi dotyczy zmiany miejsca zamieszkania, ale pozostałe 90% osób poszukuje czegoś nowego, inspiracji, odwagi, poprowadzenia w zupełnie inną drogę. Tego im zabrakło – tłumaczy Mannah.
Jaki jest morał? Miej odwagę, a nie dość, że zyskasz zaufanie obecnych klientów to jeszcze przyciągniesz nowych. Każdy potrzebuje zmian, ale często ograniczający lęk na to nie pozwala. Natomiast komplementy, które usłyszy kobieta (albo mężczyzna) kiedy odważy się np. na nową fryzurę, są bezcenne – dodaje.

Modern Mullet - fryzura
Modern Mullet – fryzura
Modern Mullet - fryzura
Modern Mullet – fryzura

2. Wielowymiarowy, oszałamiający kolor

Nawet najpiękniejsze strzyżenie nie podkreśli tego, co chcemy uwydatnić, gdy nie dobierzemy odpowiedniego koloru. To właśnie refleksy, odważne cieniowanie kolorem czy błyszczący w świetle słońca odcień sprawi, że wszystkie oczy zwrócą się na fryzurę. I o to chodzi.

Oto gotowa formuła podkreślająca strzyżenie modern mullet:

Formuła A (baza):
Joico LumiShine Demi-Permanent Liquid 3NA + 5NA + 5Vol Developer

Formuła B (rozjaśnienie):
Joico VeroLight Lightening Powder + 30Vol Developer

Formuła C (koloryzacja przy skórze głowy):
Joico Color Intensity Black Pearl

Formuła D (rozświetlający kolor):
3 części Joico Color Intensity True Blue + 1 część Color Intensity Mermaid Blue

Modern Mullet - fryzura
Modern Mullet – fryzura
Modern Mullet - fryzura
Modern Mullet – fryzura

3. Nowoczesna technika strzyżenia

Najważniejsze jest, aby w tej fryzurze pracować z długością włosów i nie skracać ich na samym początku. To pozwoli uniknąć stylizacji jak z lat 80. Na początku należy nadać formę, a z czasem ją modelować i uszlachetniać. Długość zależy od rodzaju włosów i tę należy określić na samym początku podczas analizy.

Modern Mullet - fryzura
Modern Mullet – fryzura

4. Stylizacja fryzury modern mullet

Żeby wystylizować fryzurę mullet należy nadać jej sporo tekstury, aby włosy nabrały szorstkości i były bardziej przystosowane do układania. Dzięki spryskaniu włosów sprejem Joico Body Shake dodającym objętości i unoszącym je od nasady fryzura nabierze lekkości i plastycznego wymiaru. To pozwoli na zarządzanie zwłaszcza górną częścią fryzury, gdzie włosy są krótsze. Suchy spray tekturyzujący pozwala także na budowanie objętości, dodawanie grubości włosom cienkim.

Jeśli włosy będą ci przeszkadzać, zawsze możesz zebrać górę i spiąć gumką lub spinkami. Będzie ci wygodnie, a hun czyli half bun to jedna z wciąz najmodniejszych fryzur tego roku.

Body Shake
Body Shake

5. Otoczenie fryzury modern mullet – jak się ubrać?

Fryzura modern mullet to powrót do lat 80, ale i uszanowanie obecnych czasów. To połączenie tredycji i nowoczesności. Jak podkreślić ten typ fryzury ubraniem? Na pewno nie warto powielać stylizacji sprzed 40 lat, ale stworzyć unikalne, wielobarwne zestawy nawiązujące do efektów koloryzacji. Ubranie musi być tłem dla fryzury, ale zawierać motyw przewodni. Jeśli na włosach zastosowane są chłodne odcienie błękitu i zieleni warto rozjaśnić twarz czystą bielą i wówczas włosy wysuną się na pierwszy plan, albo zastosować dodatki w mocnych, owocowych kolorach, króte dopełnią całości. Ograniczać może was tylko wyobraźnia.

Komentarze:

Jak wykonać fryzurę Modern Mullet w 5 krokach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *