Najwygodniejsza fryzura roku – warkocz w 4 krokach

Są chwile, kiedy możesz pozwolić sobie na odrobinę ekstrawagancji i chodzić w rozpuszczonych włosach, ale doskonale, tak jak ty wiemy, że jest to naprawdę niewygodne, zwłaszcza zimą.

Pamiętasz jak włosy wchodzą pod suwak albo pod ramiączko od torby? Właśnie… Zatem nie warto się męczyć i niszczyć swoich pięknych, długich włosów. Lepiej od razu związać je w najwygodniejszy warkocz i zapomnieć o nich na cały dzień. Upięte z tyłu albo z boku wyglądają bardzo romantycznie i dziewczęco.

Jeśli chcesz wykonać ciekawy splot pamiętaj, aby przygotować włosy przed stylizacją i zadbać o to, by były odpowiednio sztywne i podatne na układanie. Na youtube znajdziesz ogrom tutoriali jak zaplatać warkocze samodzielnie. Po kilku próbach dojdziesz do takiej wprawy, że warkocze będziesz czesać codziennie.

1. Przygotuj włosy do zaplecenia warkocza

Włosy do warkocza nie mogą być superświeże, dlatego najlepiej umyj je wieczorem i wgnieć odrobinę bezalkoholowej pianki, która nada włosom teksturę i zapewni im sprężystość. Dzięki temu staną się one 'chwytliwe’ i łatwiej będzie je zapleść tak, by kosmyki nie wysuwały się ze splotu.

 

2. Weź odpowiednie narzędzia

Dobrze wykonany warkocz przetrwa cały dzień. Aby się trzymał musisz zadbać o odpowiednie sprzęty, które pomogą ci stworzyć trwały splot. Rozczesz włosy płaską szczotką i podziel je na części. Wszystkie podepnij spinkami. Kolejno rozpuszczaj i bardzo delikatnie podtapiruj cienkim grzebieniem. Dzięki temu pasma będą się trzymały perfekcyjnie.

1. Płaska szczotka 2. Spinki 3. Grzebień do tapirowania
1. Płaska szczotka 2. Spinki 3. Grzebień do tapirowania


3. Zaplataj ulubiony splot

Chcesz zaskoczyć nietypowym splotem? Przejrzyj Instagram i Pinterest, np. JOICO Polska, gdzie znajdziesz masę inspiracji. Jeśli potrzebujesz dokładnego tutoriala zajrzyj na YouTube, gdzie wpisz braid how to albo warkocz tutorial. 

Warkocze, Ig: joico_hungary i rae.hairstylist
Warkocze, Ig: joico_hungary i rae.hairstylist


4. Utrwal fryzurę

Kiedy warkocz będzie już gotowy musisz go utrwalić. Sprayskaj go lekką mgiełką tapirującą, która nada włosom teksturę. Włosy na górze, tuż nad czołem wyciągnij chwytając wąskie pasma w dwa palce. Rób to bardzo ostrożnie, ponieważ trudno będzie poprawić fryzurę, kiedy warkocz jest już gotowy. Włosy na górze spryskaj lekkim lakierem lub sprayem nadającym objętości i pozostawiającym matowy wygląd włosów.

warkocz, ig: issareveloution
warkocz, ig: issareveloution

Komentarze:

Najwygodniejsza fryzura roku – warkocz w 4 krokach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *