Nieoryginalne produkty – skutki uboczne

Czy zdarzyło Ci się kupić nieoryginalne produkty? Jesteśmy przekonani, że tak, ponieważ rynek podróbek jest ogromny. Możesz nawet nie wiedzieć, że masz w swoim domu nieoryginalne produkty i o ile przy niektórych artykułach po prostu przepłaciłeś, to niestety inne, takie jak kosmetyki, mogą nieść za sobą szersze konsekwencje. Poznaj historie zaledwie kilku fryzjerów, którzy mieli styczność z podróbkami w swoich salonach i dowiedz się, jakie mogą być skutki uboczne kupowania nieoryginalnych produktów.

Wyobraź sobie, że w trakcie wizyty w salonie fryzjerskim Twój fryzjer polecił Ci najlepsze kosmetyki dla Twoich włosów. Sam jesteś zachwycony efektami, dlatego postanawiasz je kupić, ale taniej. W wyszukiwarce widzisz dwa niemal identyczne szampony. Różnica jest jednak taka, że jeden pochodzi z autoryzowanego źródła sprzedaży, a drugi jest nieco tańszy. Jaki jest Twój wybór? No i jeszcze zapomnieliśmy dodać, że w drugim może być rakotwórczy azbest i fekalia zwierzęce. A teraz, co wybierasz?

Przemysł podróbek kosmetycznych jest ogromny, szczególnie w czasach e-commerce, o czym pisaliśmy w naszym artykule Podróbki kosmetyków – czym grożą. Dzisiaj skupimy się jednak na samych efektach ubocznych kupowania nieoryginalnych produktów. O doświadczenia z podróbkami zapytaliśmy fryzjerów, którzy na co dzień pracują na kosmetykach JOICO. TAK, niestety i my walczymy z problemem fałszywek, które pojawiają się na rynku. Jest to walka z wiatrakami, dlatego zależy nam przede wszystkim na EDUKACJI naszych klientów w tym temacie, ponieważ podróbki są zmorą właściwie każdej branży.

Nieoryginalne produkty – Anna Jastrząb-Paluch

Anna Jastrząb-Paluch Edukator Marki JOICO zapytana o swoje doświadczenie z podróbkami wspomniała o historii z przeszłości, gdy zdarzało się, że klientki chciały kupić kosmetyki JOICO taniej i wracały do niej ze sklejonymi, obciążonymi włosami. Szybko okazywało się, że kupiły nieoryginalne produkty bez hologramów i ze zmienionym składem.

Paradoksalnie chęć oszczędzenia pieniędzy przynosiła odwrotny rezultat, ponieważ produkty nie nadawały się do użytku. Na szczęście teraz klientki Anny Jastrząb-Paluch wiedzą, że produkty JOICO muszą zawierać hologram i są bardzo wyczulone w tym temacie, kupując kosmetyki wyłącznie z autoryzowanych źródeł sprzedaży.

Nieoryginalne produkty – Angelika Paluch

Właścicielka salonu Studio Fryzur pani Angelika Paluch wspomina, że jej klientki nie wiedząc o zakupie podróbek, pytały ją czy JOICO zmienił składy kosmetyków, ponieważ szampony były rozrzedzone, a odżywki nie nawilżały jak wcześniej.

Widząc i dotykając ich włosy pani Angelika od razu wiedziała, że coś jest nie tak, ponieważ pasma nie były już witalne, błyszczące, a kolor się zmienił. Klientki szybko przyznawały się, że kiedy produkty kupione w salonie się skończyły, to kupiły z pozoru takie same przez Internet w odrobine tańszej cenie. Same widziały, że włosy się zmieniły na gorsze. Oczywiście okazywało się, że padły ofiarą piratów, sprzedających podróbki. Na szczęście, gdy powróciły do kosmetyków z salonu Studio Fryzur, włosy odzyskiwały swój dawny blask.

Nieoryginalne produkty – Julita Niezgoda

Edukator Marki Julita Niezgoda powiedziała, że w jej salonie również zdarzało się, że klientki przychodziły ze skutkami używania podróbek. Zdarzało się nawet, że część klientek przynosiła zakupione kosmetyki do Julity, aby mogły porównać z tymi, które są w salonie.

Pierwszą rzeczą, na którą zwracałam uwagę był oczywiście brak hologramów. Różnił się także zapach kosmetyków, co świadczy o zmienionym składzie. Z autopsji wiem, że podróbki mogą zaszkodzić włosom. Kosmetyki JOICO oparte są na zaawansowanych technologiach, a w podróbkach znajdują się najtańsze silikony, które mają bardzo negatywny wpływ na włosy.

Julita Niezgoda zwraca również uwagę, aby zawsze sprawdzać autoryzowane źródła sprzedaży na stronie oficjalnej stronie marki.

Nieoryginalne produkty – Joanna Ptaszek

Swoją historią z podróbkami kosmetyków, podzieliła się również właścicielka salonu Pracownia Fryzjerska Rybna:

Kiedyś miałam klientkę, której dobrałam kosmetyki JOICO Defy Damage. Ona je sfotografowała, a następnie kupiła taniej w sklepie internetowym. Przy kolejnej wizycie klientka skarżyła się, że te produkty są beznadziejne, maska jest lejąca się. W związku z tym, że dobrze znam kosmetyki JOICO, to nie mogłam uwierzyć w jej słowa. Poprosiłam więc klientkę, aby przyniosła produkty do mojego salonu do porównania. Okazało się, że nawet zapach się nie zgadzał. Za podróbki klientka zapłaciła 50 złotych mniej niż w moim salonie. Nie nadawały się one jednak do użycia, ponieważ szkodziły włosom.

Nieoryginalne produkty – na co zwracać uwagę?

Jeśli chcesz być świadomym konsumentem, który nie wspiera nieetycznych zachowań, dba o swoje zdrowie oraz zdrowie bliskich, to bądź czujny i nie daj się oszukać. Staraj się zwracać  uwagę na poniższe rzeczy, które pomogą Ci kupować wyłącznie oryginalne produkty:

  1. Autoryzowane sklepy. Sprawdź na oficjalnej stronie marki, gdzie możesz kupić oryginalne produkty. W przypadku JOICO jest do tego dedykowana specjalna zakładka AUTORYZOWANA SPRZEDAŻ. Jeśli masz wątpliwości, to zawsze możesz napisać np. na Instagramie lub mailowo do dystrybucji z polski. Autoryzowane sklepy online to: Miasto Włosów, Douglas, Estyl.pl. Friser i LadySi.
  2. Cena. Jeśli cena produktu, który chcesz zakupić znacząco różni się od pozostałych to powinna zapalić Ci się czerwona lampka. Koszt produkcji oryginalnych, dobrej jakości produktów, utrzymania pracowników i firmy jest kosztowny, dlatego oryginalne produkty muszą mieć określoną wartość. Natomiast koszt produkcji podróbki jest niewielki więc fałszerze mogą zmniejszyć cenę produktu bez strat.
  3. Opakowanie. Tutaj musisz się bardzo skupić, ponieważ coraz ciężej jest odróżnić podróbkę opakowania od oryginału. Kosmetyki JOICO w Polsce zawierają na opakowaniu hologram, który świadczy o autentyczności produktu.
  4. Zapach. W związku z różnicami w składach, podróbki również mogą inaczej pachnieć. Przy podróbkach kosmetyków JOICO jest to akurat bardzo częste zjawisko, dlatego bądź czujny!
Jak rozpoznać nieoryginalne produkty JOICO

WAŻNE! W sklepach internetowych piraci zaczęli korzystać ze zdjęć produktów z hologramami. Dlatego przed zakupem kosmetyków JOICO sprawdź koniecznie listę autoryzowanych miejsc sprzedaży!

Pamiętaj, że zgodnie zart. 27 Ustawy o prawach konsumenta masz prawo zwrócić zakupiony w Internecie produkt w ciągu 14 dni od zakupu bez podawania przyczyny. Jeśli ten termin upłynął lub zrealizowałeś kupno stacjonarnie, możesz złożyć reklamację na podstawie rękojmi.

Komentarze:

Nieoryginalne produkty – skutki uboczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *