Noc w Apollo Theater – niesamowita fryzura Lady Gagi! Technika koloryzacji krok po kroku

24 czerwca 2019 r. odbył się koncert Lady Gagi w nowojorskim Apollo Theater. Podczas występu najbardziej przyciągały wzrok nie tylko rozmaite stroje, ale także niesamowita fryzura Lady Gagi! Stylista Frederic Aspiras postanowił zdradzić nam tajniki tej stylizacji – poniżej opisujemy ją dla Was krok po kroku!

Miejsce koncertu było nieprzypadkowe – budynek Apollo Theater ma już bowiem ponad 100 lat i wpisany jest do rejestru zabytków Nowego Jorku. Tym, co najbardziej przyciągnęło jednak spojrzenia publiczności w tamtą noc, było nie tylko wyjątkowe miejsce. To właśnie niesamowita stylizacja włosów Lady Gagi zaskarbiła sobie uwagę widzów już od pierwszej minuty koncertu. Jak wykonać ją w salonie fryzjerskim? Przeczytaj nasz krótki poradnik!

Fryzura Lady Gagi – KOLORYZACJA

Formuły

Kolor:

  • Koloryzacja Platinium White Blonde (rozjaśnienie ¾ długości włosów do poziomu 11)

Przed farbowaniem:

  • Spray Defy Damage ProSeries 1

Formuła 1 – rozjaśnianie:

  •  Blonde Life Creme Lightener z oksydantem Lumishine Developer 20 Volume

Formuła 2 – tonowanie:

  • Lumishine Demi-Permanent Liquid Color ¼ oz 10SB + ¾ oz Clear oraz oksydant LumiShine Developer 2 oz 5 Volume

Po farbowaniu:

  • Maska Defy Damage ProSeries 2

Etap 1 – przygotowanie

By fryzura Lady Gagi wyszła ci tak, jak zrobił ją Frederic Aspiras, zacznij od rozjaśniania i tonowania włosów – najważniejsza jest bowiem odpowiednia baza, na którą potem nałożysz wyraziste odcienie.

Zacznij od nałożenia na mokre włosy maski Blonde Life Brightening Masque – produkt dokładnie oczyści pasma z nagromadzonych minerałów oraz toksyn i pozbędzie się z włosów niechcianych żółtych odcieni. Trzymaj maskę przez 5 minut, spłucz, po czym dokładnie wysusz włosy.

Etap 2 – podział na sekcje

Podziel włosy na 3 sekcje – 2 od frontu, podzielone na równe części, oraz 1 dużą z tyłu. Następnie spryskaj poszczególne pasma sprayem Defy Damage ProSeries 1. Pamiętaj, żeby rozpylać niewielką ilość produktu z odległości ok. 20 cm.

Etap 3 – aplikacja Formuły 1

Połącz rozjaśniacz Blonde Life Creme Lightener z oksydantem Lumishine Developer 20 Volume oraz aplikuj, zaczynając od sekcji z tyłu. Wydzielaj bardzo wąskie partie włosów o szerokości ok. 3 mm i nakładaj uzyskaną Formułę 1 w miejsce odrostu. Nasycaj kolorem każdą sekcję, ale uważaj, żeby nie przetrzymać mieszanki zbyt długo. Fryzura Lady Gagi powstawała z dbałością o szczegóły – jeśli przetrzymasz mieszankę, ostateczny efekt może być daleki od zamierzonego.

Etap 4 – aplikacja Formuły 1 c.d.

Kontynuuj nakładanie Formuły 1 w miejscu odrostu, pilnując, żeby pokrywane sekcje nie zachodziły na siebie nawzajem. Kiedy nałożysz farbę na wszystkie sekcje, pozostaw kolor do nasycenia. Powinien ci wyjść odcień o poziomie 11, czyli bladożółty.

Etap 5 – pielęgnacja pomiędzy nakładaniem Formuły 1 i 2

Spłucz farbę, a następnie umyj włosy szamponem Defy Damage Protective Shampoo. Delikatnie wyciśnij nadmiar wody w ręcznik. Przeczesz włosy grzebieniem o szeroko rozstawionych ząbkach, przygotowując je do procesu tonowania.

Etap 6 – tonowanie

Aplikuj Formułę tonującą, zaczynając od skóry głowy i stopniowo przechodząc na długości. Delikatnie rozprowadzaj mieszankę palcami lub grzebieniem z szeroko rozstawionymi ząbkami. Pozostaw na włosach przez 10-15 minut lub do osiągnięcia pożądanego tonu. Spłucz.

Etap 7 – intensywny kolor

Wysusz włosy. Po zakończonym rozjaśnianiu, przejdź do nałożenia pożądanego koloru – w tym celu użyj serii do koloryzacji semi-permanentnej JOICO Color Intensity. By odtworzyć taką kolorystykę, jaką miała fryzura Lady Gagi, nałóż odcień Light Purple na linię odrostu, zaś odcień Aqua Flow na długości. Pozostaw farbę na włosach do momentu nasycenia, a następnie przejdź do następnego kroku.

Etap 8 – bezpośrednio po koloryzacji

Umyj włosy szamponem Defy Damage Protective Shampoo. Następnie nałóż maskę Defy Damage ProSeries 2 na wilgotne, osuszone ręcznikiem włosy. Pozostaw na 5 minut. Spłucz. Ponownie osusz włosy ręcznikiem i wyciśnij na dłoń 2-3 pompki tarczy ochronnej Defy Damage Protective Shield. Nałóż produkt na włosy, a następnie przeczesz je grzebieniem.

Fryzura Lady Gagi – STYLIZACJA

Look 1: Potargane, niesforne loki

Etap 1

Użyj pianki JOICO K-PAK Thermal Design i wczesz ją we włosy dla uzyskania maksymalnej objętości i kontroli nad pasmami.

Etap 2

Zaczynając od góry głowy, susz włosy nakręcając pasma na szczotkę termalną (pamiętaj, żeby poszczególne pasma były szerokości ok. 2,5 cm). Użyj niewielkiego klipsa do podpięcia sekcji u szczytu głowy. Powtórz proces na wszystkich pasmach. Odczekaj, aż włosy „ostygną”, a następnie odepnij klipsy i delikatnie przeczesz fryzurę palcami.

Etap 3

Rozpyl na włosy spray teksturyzujący JOICO Body Shake. Przed użyciem, produkt mocno wstrząśnij, a następnie formuj palcami lekko potargane pasma.

Etap 4

Natapiruj włosy przy koronie oraz po bokach. Używając płaskiej szczotki z włosia dzika, przeczesz pasma, by wygładzić górną część fryzury.

Etap 5

Rozpyl na włosy spray JOICO Design Works dla uzyskania subtelnego utrwalenia.

Look 2: Oryginalny kok „ściągnięty do tyłu”

Etap 1

Ściągnij włosy do tyłu, a następnie wetrzyj w dłonie 2-3 pompki olejku JOICO Blonde Life Brilliant Glow Brightening Oil. Nałóż olejek na włosy, nadając im gładkość i blask.

Etap 2

Uformuj kok za pomocą 3-4 wsuwek.

Etap 3

Za pomocą palców, wyciągnij kilka wąskich pasm z okolic korony, by dodać fryzurze tekstury.

Etap 4

Na koniec użyj spray’u teksturyzującego JOICO Body Shake dla uzyskania odpowiedniej trwałości.

Chciałabyś odtworzyć fryzurę Lady Gagi na swoich włosach? Wybierz się do najbliższego salonu JOICO! Udanej metamorfozy 🙂

Komentarze:

Noc w Apollo Theater – niesamowita fryzura Lady Gagi! Technika koloryzacji krok po kroku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *