Oh là là! Fryzury w stylu francuskim − bob, lob i grzywka francuska, które kochają paryżanki!

Po wielu latach walki ze sztucznymi stereotypami piękna i modą na wymuszone, idealne fryzury, przyszedł czas na naturalność. Nikt nie reprezentuje tego trendu lepiej niż wiecznie modne paryżanki. Paryski styl ubierania się, a także fryzury w stylu francuskim to synonimy niewymuszonej i ponadczasowej klasyki. Zobacz, jak wygląda francuska grzywka w stylu Jeanne Damas czy french bob Apolline Thibault. Przez przegląd francuskich fryzur przeprowadzi Cię Anna Krajewska, właścicielka salonu Diamond Hair w Czarnocinie.

Fryzury w stylu francuskim − czym jest paryska klasyka i naturalność?

Francuzki od zawsze uznawane były za ikony stylu i klasy. Paryski styl to połączenie elegancji, niebanalnego stylu bycia, nuty nonszalancji i przede wszystkim naturalności. Mieszkanki francuskiej stolicy mody zawsze prezentują się nienagannie i olśniewająco, choć ich fryzury i makijaż wyglądają na zrobione nieco od niechcenia.

Paryżanki często noszą się tak, jakby 5 minut temu wstały z łóżka, choć oczywiście efekt taki jest skrupulatnie przemyślany i przygotowany, przez co wygląda zjawiskowo.

Zmierzwione wiatrem fale, lekko przydługawa grzywka, artystyczny nieład we włosach − to właśnie określenia, które pasują do paryskich fryzur. Paryżanki nie używają prostownic czy lokówek. Ich uczesania są proste i nie wymagają zbyt wielu przygotowań. Niewymuszone są także kolory ich włosów. Francuzki rzadko decydują się na mocne koloryzacje − wolą pozostać przy swoich włosach, ewentualnie wykonując lekkie refleksy, które wyglądają jak promienie słońca na poszczególnych pasmach.

Głównym założeniem fryzury w stylu francuskim jest podkreślenie naturalnych cech urody kobiety, a nie jej kompletna metamorfoza. 

fryzura w stylu francuskim

Skoro Francuzki, takie jak Jeanne Damas, Caroline de Maigret, Lou Doillon czy Annabelle Belmondo nie lubią poświęcać wiele czasu na stylizację włosów, to dlaczego zawsze wyglądają tak dobrze? Wszystko jest zasługą dobrego strzyżenia włosów. Damas czy Doillion stawiają na delikatne wycieniowanie włosów, które nadaje im lekkości, swobody i objętości.

Z kolei Apolline Thibault czy Taylor Lashae preferują francuskiego boba czy loba (long boba). Francuzki kochają także grzywki! Za długie, rozchodzące się na boki, o teoretycznie nieregularnych kształtach. Włosy paryżanek żyją własnym życiem niezależenie od pogody, okazji czy stylizacji. 

francuska grzywka

Francuska fryzura charakteryzuje się jeszcze jedną ważną cechą − bardzo dobrą kondycją włosów. Choć paryżanki wyglądają tak, jakby nie poświęcały na pielęgnację nawet minuty, w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Włosy Francuzek są błyszczące, lśniące i miękkie – mówi Anna Krajewska z salonu Diamond Hair.

Nie zobaczysz u nich rozdwojonych końcówek, efektu spuszenia czy matowych włosów. Są regularnymi klientkami salonów fryzjerskich, gdzie wykonują zabiegi pielęgnacyjne i podcinają włosy. Jak więc stać się posiadaczką fryzury w paryskim stylu?

uczesanie w stylu francuskim, francuzka

Francuskie cięcie włosów − frencz bob i lob

Choć klasyczny bob kojarzy się głównie z pewną Brytyjką (Victoria Beckham), to dziewczyny znad Sekwany oszalały na punkcie tego cięcia po ogromnym sukcesie filmu Amelia, gdzie w roli głównej wystąpiła Audrey Tautou. W obrazie tym aktorka zaprezentowała bardzo charakterystycznego, krótkiego boba sięgającego do linii ucha – mówi Anna Krajewska.

Co więcej, do boba dodano ciekawą, krótką i masywną grzywkę. Bob Tautou utrzymany jest w lekkim nieładzie, włosy są swobodne i nieuformowane. To właśnie przejaw francuskiej nonszalancji. 

Choć minęło ponad 20 lat od premiery filmu, kultowy krótki, francuski bob wciąż podbija serca influencerek. A z pewnością aktorki, modelki i instagramerki Taylor Lashae, Amerykanki francuskiego pochodzenia. 

View this post on Instagram

🌹💋

A post shared by Taylor LaShae (@taylorlashae) on

View this post on Instagram

between moments @tiongphoto x @mrselfportrait

A post shared by Taylor LaShae (@taylorlashae) on

Do fryzury we francuskim stylu przekonała się także modelka Kaia Gerber, która ze swoją fryzurą doskonale wpisała się na wybieg Prady podczas prezentacji kolekcji AW 2020/2021.

View this post on Instagram

@yslbeauty touche éclat 3D all over glow #iamthelight

A post shared by Kaia (@kaiagerber) on

View this post on Instagram

prada @prada #miucciaprada #olivierrizzo

A post shared by Kaia (@kaiagerber) on

Asymetryczny bob na naturalnie falowanych włosach to także charakterystyczny look dla najsłynniejszej Francuzki w Hollywood, zdobywczyni Oscara, Marion Cotillard.

Frencz bob – jak go wykonać?

Na co zwrócić uwagę, dopierając swojego boba? Tak naprawdę ten kształt fryzury może mieć różne długości i formy. Bobem nie nazywa się jedynie fryzury o przedłużanym przedzie i krótszym tyle. Zanim fryzjer zacznie wykonywać strzyżenie, ustal z nim, jaka forma fryzury pasuje właśnie do Ciebie. Czy chcesz, aby cięcie było proste, asymetryczne, z przedłużonym przodem, za linię uszu, a może nieco dłużej − za linię żuchwy.

Po ustaleniu kształtu frencz boba, fryzjer podzieli Twoje włosy na 3 sekcje: 2 po bokach i jedną z tyłu. Praca fryzjera zaczyna się na tylnej sekcji i polega na stopniowym skracaniu włosów do pożądanej długości. W ten sposób stylista tworzy warstwy, które będą pięknie i naturalnie układały się na co dzień, bez specjalnej ingerencji z Twojej strony.

Warstwy te sprawią też, że Twoja fryzura nabierze objętości i będzie wydawać się pełniejsza − to właśnie najbardziej charakterystyczna cecha boba. Po pracy na tylnej partii włosów, stylista dobierze długość boków i zacznie strzyżenie. 

Na sam koniec, już na suchych włosach, fryzjer sprawdzi, czy cięcie zostało wykonane równo i dokona ewentualnych poprawek. Sekretem udanego boba jest bowiem idealnie wyrównane strzyżenie i doskonale dobrany kształt – podpowiada Anna Krajewska.

Jak wyczarować loba, czyli long boba?

Long bob, czyli tzw. lob to nic innego jak dłuższa wersja klasycznego boba. Najbardziej popularną wersją tej fryzury jest lob do ramion. Tu także fryzura może mieć prostą formę lub przybrać asymetryczny kształt. Ta fryzura doskonale podkreśla naturalne fale, które tak kochają paryżanki.

Anna Krajewska, Diamond Hair

Właśnie w takiej fryzurze Jeanne Damas podbiła serca swoich fanów na Instagramie.

View this post on Instagram

🧡

A post shared by Jeanne (@jeannedamas) on

View this post on Instagram

#selfportrait 🌛

A post shared by Jeanne (@jeannedamas) on

Grzywka francuska − nonszalanckie cięcie i kwintesencja paryskiego stylu

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów paryskiego stylu jest francuska grzywka. Dla kogo stała się nieodłączną częścią wizerunku? Przede wszystkim najsłynniejszej francuskiej instagramerki Jeanne Damas. Choć nie sposób zapomnieć o it-girls z poprzednich epok, takich jak Jane Birkin, Caroline de Maigret czy Françoise Hardy – mówi Anna Krajewska.

Francuska grzywka jest delikatna, zazwyczaj prosta i zasłania całe czoło. Może rozchodzić się na boki, co nadaje jej lżejszego charakteru. Najważniejsza jest jednak długość grzywki − powinna ona być nieco dłuższa i zasłaniać linię brwi. To pomaga w stworzeniu niewymuszonej, lekko „zaniedbanej” francuskiej fryzury − wygląda tak, jakby w ogóle nie wymagała stylizacji.

Anna Krajewska, Diamond Hair

Tego typu grzywka w prostej wersji doskonale pasuje do krótkich włosów, nadając fryzurze prawdziwie francuski szyk. Choć modne paryżanki prostą grzywką dodają charakteru swoim długim włosom, jak Annabelle Belmondo czy Louise Follain.

View this post on Instagram

One click wonder 💫 @otograf

A post shared by Annabelle (@annabelle.belmondo) on

Jak wykonać francuską grzywkę rozchodzącą się na boki?

Strzyżenie rozpoczyna się od podziału włosów na sekcje od przodu, na 2 równe części. Szerokość pasm nie powinna przekraczać 2,5 cm, żeby końcowy efekt nie był zbyt przytłaczający.

W wykonaniu lekkiej i zgrabnej grzywki najważniejsze jest właściwe umiejscowienie nożyczek − powinny być ułożone prostopadle do wydzielonej sekcji, z zaostrzoną częścią skierowaną ku dołowi. Kluczem we właściwym strzyżeniu jest ukośne cięcie grzywki, zaczynając od czoła i kierując się w dół w kierunku żuchwy.

Anna Krajewska, Diamond Hair

Po skończonej pracy fryzjer wysuszy Twoje włosy, by sprawdzić, czy grzywka będzie się ładnie układała. To moment, żeby wprowadzić ewentualne poprawki: np. skorygować długość, delikatnie przerzedzić grzywkę bądź pozbyć się niesfornych pasm. 

Fryzura, że oh là là!

Włosy we francuskim stylu są kwintesencją nurtu naturalności w modzie. Są niewymuszone, lekkie i dziewczęce. Pamiętaj, że paryski szyk wymaga nienagannego strzyżenia włosów. Dzięki niemu będziesz mogła w kilka minut przygotować się do wyjścia i szybko zapomnisz o prostownicy, lokówce czy innych akcesoriach.

Wszystko, czego potrzebujesz do uzyskania delikatnego i lekkiego stylu francuskiej fryzury to odrobina produktu do stylizacji i oczywiście produkty pielęgnacyjne, które pomogą Ci zachować blask i zdrowy wygląd włosów.

Jeżeli chcesz zaprezentować się w perfekcyjnym strzyżeniu w stylu boba czy loba lub marzy Ci się francuska grzywka, powierz swoje włosy stylistom z wybranego salonu JOICO!

Komentarze:

Oh là là! Fryzury w stylu francuskim − bob, lob i grzywka francuska, które kochają paryżanki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *