Oklapnięte włosy – częsty problem w chłodne miesiące. Jak mu zaradzić?

Jesień i zima to piękne miesiące, jednak związane z nimi chłody nie są sprzymierzeńcem włosów. Czapki, szaliki, częste zmiany temperatury – to wszystko może spowodować, że zazwyczaj pełna objętości fryzura zamieni się w nieestetycznie wyglądające, oklapnięte włosy. Co zrobić, by temu zaradzić? Poznaj nasze sposoby na przyklapnięte pasma i ciesz się objętością przez cały rok!

Oklapnięte włosy u nasady – poznaj przyczyny problemu!

Skąd biorą się oklapnięte włosy i dlaczego Twoja fryzura szybko przestaje wyglądać świeżo, zwłaszcza jesienią i zimą? Duży wpływ na to ma niestety noszenie czapki. Pod wpływem ciepła, gruczoły łojowe na skórze głowy zaczynają wydzielać więcej sebum, a co za tym idzie, włosy znacznie szybciej się przetłuszczają. Wówczas robią się cięższe i za sprawą grawitacji, kierują się ku dołowi.

Czy to oznacza, że zimową porą powinnaś zrezygnować z noszenia nakrycia głowy? Absolutnie nie! Niska temperatura także jest niekorzystna dla włosów – długotrwałe i częste odsłanianie głowy zimą spowoduje znaczne osłabienie pasm i może doprowadzić do ich wypadania, dlatego zawsze pamiętaj o czapce, gdy wychodzisz na zewnątrz.

Nie tylko nakrycia głowy mogą być przyczyną przyklapniętych włosów. Źle dobrane lub niedokładnie spłukane kosmetyki pielęgnacyjne także obciążają pasma. Warto więc postawić na odpowiednią pielęgnację i stosować ją zgodnie z zaleceniami producenta lub fryzjera.

Jak widzisz, jest wiele czynników, które mogą powodować przyklapnięte włosy. Na szczęście, wiemy jak sobie z nimi poradzić! Poznaj nasze sposoby na lekką i pełną objętości fryzurę przez cały rok!

Co zrobić, żeby włosy nie były oklapnięte? Poznaj sprawdzone sposoby!

Jeśli nie wiesz co zrobić, by włosy pod czapką nie stawały się oklapnięte, gdy tylko ją zdejmiesz, wypróbuj kilka naszych porad. Podpowiadamy jak najlepiej rozprawić się z przyklapniętymi włosami raz na zawsze – w zależności od przyczyny tego stanu.

1. Zadbaj o swoje zdrowie – uzupełnij witaminy i zapomnij, co to przyklapnięte włosy

Wizyta w gabinecie lekarskim to świetny sposób na oklapnięte włosy, a jednocześnie okazja, by skontrolować swoje zdrowie. Jeżeli Twoje pasma są pozbawione energii, blasku i ciągle wyglądają na przyklapnięte, warto udać się do dermatologa, najlepiej takiego, który dodatkowo jest trychologiem – specjalistą w dziedzinie włosów i skóry głowy. Po dokładnej analizie, lekarz oceni, czy problem braku objętości fryzury leży w cebulkach włosowych, łodydze, czy skórze głowy. Jeśli okaże się, że wszystko jest w porządku, może zlecić dodatkowe badania z krwi, by dowiedzieć się, czy Twojemu organizmowi niczego nie brakuje.

Czasami cienkie, oklapnięte włosy są efektem niedoboru niektórych witamin lub minerałów. Jeżeli tak się okaże, lekarz na pewno przepisze Ci odpowiednie preparaty, które uzupełnią niedobory. Twoje wyniki są prawidłowe? Gratulacje! Wówczas przyczyna leży gdzie indziej a rozwiązanie problemu jest dużo łatwiejsze.

2. Codzienna fryzura a oklapnięte włosy – rozwiąż problem u fryzjera

Co zrobić, żeby włosy nie były oklapnięte, jeśli Twoje pasma są imponującej długości? Niestety, cienkie włosy niezbyt dobrze się prezentują, gdy są bardzo długie, ponieważ brakuje im objętości, a nie są na tyle mocne, by utrzymać cały swój ciężar. To właśnie dlatego, szybko robią się oklapnięte.

Jeśli nie wiesz, w jakiej krótszej fryzurze będziesz dobrze wyglądać, skorzystaj z porady fryzjera. Podczas wizyty zbada stan Twoich włosów, podpowie, jaką pielęgnację powinnaś stosować i co najważniejsze – doradzi cięcie oraz uczesanie pasujące do Twojej twarzy i stylu. Jako fryzura pod czapkę, świetnie sprawdzi się bob w różnych odsłonach! Wcale nie wiąże się on z koniecznością ścięcia włosów na bardzo krótko. Więcej na temat rodzajów ponadczasowego boba, możesz przeczytać tutaj – zainspiruj się i podaruj sobie nowy, modny oraz lekki look!

3. Ciężkie, oklapnięte włosy – postaw na pielęgnację pełną lekkości!

Pielęgnacja włosów cienkich, pozbawionych objętości jest bardzo ważna. Przy tym rodzaju włosów nietrudno o obciążenie nieodpowiednimi kosmetykami, które tylko pogorszą sprawę. Jaki szampon na oklapnięte włosy rozwiąże ten problem? Do walki z brakiem objętości polecamy serię JOICO JoiFull. Szampon zawiera bogaty w krzemionkę, wyciąg z bambusa, który pogrubia, wzmacnia i dodaje włosom zdrowego blasku. To bardzo ważne przy budowaniu długotrwałej objętości. Z kolei proteiny ryżu działają już u nasady włosów, delikatnie je unosząc.

Podstawowym uzupełnieniem pielęgnacji jest odżywka JOICO JoiFull Volumizing, która nie obciąża włosów. Ułatwia ich rozczesywanie i chroni przed utratą objętości. Możesz rozpieścić swoje pasma stosując dodatkowo krem ochronny JOICO JoiFull Volumizing Styler. Zapewnia włosom ochronę przed wysoką temperaturą podczas stylizacji i nadaje im objętość, bez efektu sztucznego hełmu.

Taka pielęgnacja pozwoli Ci szybko pożegnać oklapnięte włosy, a w ich miejsce powitać pełną lekkości, nową fryzurę.

4. Akcja – suszenie. Pożegnaj oklapnięte włosy!

Chociaż naturalne suszenie włosów bez dodatkowych wspomagaczy jest najzdrowsze, to jednak fryzjerzy nie polecają tego sposobu dla cienkich pasm. Mokre, ciężkie włosy od razu będą skazane na oklapnięcie. Jak tego uniknąć? Spróbuj suszyć je suszarką tuż u nasady, gdy Twoja głowa opuszczona jest do dołu. Dzięki temu, uniesiesz włosy już podczas suszenia. Najlepiej, jeśli użyjesz suszarki z dyfuzorem – bardzo dobrze rozprowadza on ciepło oraz dodaje naturalnie wyglądającej objętości.

Żeby uniknąć elektryzowania się włosów (o którym więcej przeczytasz tutaj), zastosuj wspomniany wcześniej krem ochronny JOICO JoiFull lub aktywowany ciepłem balsam JOICO Body Luxe Volumizing Elixir. Zawiera specjalnie opracowany Oat Protein Complex, który dodaje pasmom objętości i unosi je u nasady. Balsam pogrubia włosy, ułatwia ich układanie oraz chroni przed elektryzowaniem po suszeniu.

5. Trwała stylizacja – świetny sposób na oklapnięte włosy!

To prawda, że spryskanie włosów u nasady lakierem zapewni im optyczną objętość – przynajmniej do momentu, gdy będzie trzeba znów założyć czapkę. Niestety po jej zdjęciu, włosy prawdopodobnie znów będą oklapnięte, a problem nasili się przez obciążenie ich lakierem. Lepiej zacząć stylizację od razu po zakończeniu etapu pielęgnacji.

Sięgnij po piankę JOICO PowerWhip i nałóż ją na wilgotne pasma tuż przy skórze głowy. Przeczesz je na całej długości, a następnie wysusz suszarką z dyfuzorem. Efekt lekkiej objętości gwarantowany!
Dzięki niej, Twoje pasma zyskają większą odporność na szybkie opadanie, także pod czapką.

Jeśli oprócz zyskania objętości, celem Twojej stylizacji jest utrwalenie fryzury, polecamy lakier do włosów JOICO Flip Turn. Nie tylko mocno utrwala, ale także wzmacnia efekt objętości włosów. Zapewnia im elastyczność i nie skleja ze sobą pasm. A co najważniejsze – nie obciąża, więc możesz cieszyć się lekką, pełną objętości fryzurą przez cały dzień!

Oklapnięte włosy – rozpraw się z nimi z pomocą profesjonalisty!

Jeżeli oklapnięte włosy są Twoim problemem, ale nie wiesz od czego zacząć walkę z grawitacją, poproś o pomoc specjalistę. Profesjonalny stylista podpowie, co jest niezbędne, by włosy były grube, mocne i zyskały pożądaną objętość.

Nie wiesz, gdzie szukać odpowiedniego fryzjera? Znajdź najbliższy salon JOICO i umów się na wizytę w wybranym miejscu jeszcze dziś. Specjalista JOICO odpowie na wszelkie nurtujące Cię pytania i rozwieje Twoje wątpliwości w kwestii pielęgnacji czy doboru właściwej fryzury. Profesjonalista doradzi, jak powinno wyglądać codzienne dbanie o włosy i jakich produktów używać do stylizacji, by zbędnie nie obciążać pasm. Dzięki temu masz szansę jeszcze lepiej zadbać o swoje włosy i pożegnać przyklapniętą fryzurę raz na zawsze!

Komentarze:

Oklapnięte włosy – częsty problem w chłodne miesiące. Jak mu zaradzić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *