Pasja do odważnych kolorów – Wywiad z Martą Kaźmierczak

JOICO Intensity - Color Intensity
JOICO Intensity – Color Intensity

Marta Kaźmierczak, stylistka JOICO, której pasją jest kolor do kwadratu opowiada o tym, gdzie szukać inspiracji dla swojej fryzury oraz jakie będą trendy w najbliższym sezonie wiosna-lato. Marta jest już znana ze swojego zamiłowania do odważnych koloryzacji i niebanalnych połączeń odcieni na włosach swoich klientek.

Przeczytajcie, co mówi o swojej pasji i jak zaraża nią innych.

Farby semi-permanentne stają się coraz bardziej popularne. Dlaczego?

MK.: Myślę, że jest to spowodowane chęcią wyróżnienia się. Standardowe kolory przełamane odrobiną awangardy są intrygujące, a jak wiadomo, kobiety lubią kiedy ich włosy przyciągają uwagę kolorem oraz witalnością. Ja osobiście wychodzę z założenia, że przede wszystkim zdrowy włos to piękny włos, więc dbam o nie najlepiej, jak mogę. Na pewno nie zdecydowałabym się na położenie JOICO COLOR INTENSITY bez Zabiegu Rekonstrukcji Włosów JOICO K-PAK.

JOICO Intensity - Color Intensity
JOICO Intensity – Color Intensity

Jak długo utrzymują się na włosach takie kolory?

MK.: Jest to zależne głównie od tego jakich kosmetyków używamy na co dzień. Średnio kolor semi-permanentny utrzymuje się około 3 tygodnie, natomiast bywają przypadki, w których czas ten wydłuża się do około 6 tygodni. Ja zawsze dobieram kosmetyki do potrzeb włosa, często mieszam serie w zależności od potrzeb włosa. Nie mam konkretnego zestawu do pielęgnacji, który mogłabym polecić, ponieważ każdy włos jest inny oraz inne są potrzeby klientek.

Jaki będzie najgorętszy trend sezonu wiosna/lato 2016?

MK.: Dużą furorę robią spraye koloryzujące utrzymujące się na włosach do pierwszego mycia. Chętnie sięgają po nie kobiety, które nie mogą na co dzień pozwolić sobie na awangardę w koloryzacji. Ja staram się mieszać różne odcienie, tworzyć ciekawe połączenia. Ten sezon zapowiada się bardzo kolorowo, niesztampowo. W tym celu warto puścić wodze fantazji i zaszaleć chociaż latem.

W swojej codziennej pracy coraz częściej spotykam osoby, które decydują się już nie tylko na kolorowe ombré, ale na koloryzację na całej długości włosów. To jednak bardzo indywidualna sprawa i najważniejsze jest, aby dobrze czuć się w takich kolorach, dopasować je do swojego charakteru i wykonywanego zawodu.

JOICO Intensity - Color Intensity
JOICO Intensity – Color Intensity

Gdzie szukać kolorowych inspiracji dla swoich włosów?

MK.: W Atelier Urody oczywiście (śmiech)…A tak zupełnie poważnie mówiąc klientki, które widzą moje prace na fanpage’u salonu, często już siadając na fotelu mówią „rób co chcesz”. Ufają mi, a ja robię wszystko, aby zachwycić je efektami. Dotychczas mi się to udaje. Często klientki przynoszą zdjęcia znalezione w internecie, głównie na portalach społecznościowych. Pinterest, Instagram, Facebook to kopalnia takich inspiracji. W większości przypadków i tak kończy się na innym kolorze. Ja dbam nie tylko o to, aby spełnić marzenie klientki, ale aby dopasować perfekcyjnie kolor do jej karnacji, charakteru, stylu. To procentuje, zatem szukajcie inspiracji, ale przede wszystkim szukajcie kolorysty z pasją i wyobraźnią.

Dla kogo są polecane takie koloryzacje?

MK.: Jak już wspomniałam, polecam je odważnym kobietom w każdym wieku, które lubią się wyróżniać. Dla każdego znajdzie się coś, co będzie wyglądało estetycznie i z klasą. Tutaj nie ma ograniczeń. Można też śmiało szaleć z kontrolowaną siwizną podkręconą odważniejszymi kolorami, jak z serii Rock Candy.

Jak dbać o włosy farbowane z pomocą semi-permenentnej koloryzacji?

MK.: Podczas takiej koloryzacji przede wszystkim liczy się grunt, na jakim położony ma być pigment. Włos musi być odpowiednio przygotowany. Kobiety, które decydują się na taką koloryzację, muszą być świadome co to oznacza, że farba jest semi-permanentna. Każda z moich klientek jest informowana o cechach takiej koloryzacji, tj. wie, że nie jest to trwała koloryzacja, że kolor będzie z czasem znikał. Do pielęgnacji włosów po koloryzacji semi-permanentnej polecam kosmetyki z linii przeznaczonych do pielęgnacji włosów farbowanych.

JOICO Intensity - Color Intensity
JOICO Intensity – Color Intensity

Komentarze:

Pasja do odważnych kolorów – Wywiad z Martą Kaźmierczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *