Plażowe fale – jak je wykonać w domu (i na plaży)?

Plażowe fale
Plażowe fale

Beachy waves czyli plażowe fale to hit każdego lata. Nie ważne, czy urlop spędzasz nad wodą, w górach czy w mieście to ta fryzura będzie hitem. Nadaje dziewczęcego wyglądu i lekkości oraz wakacyjnego sznytu.

Lekkie, jakby połamane fale można wykonać na każdej długości włosów. Najlepiej prezentują się na długich włosach w kolorze blond, ale równie świetnie wyglądają w przypadku czekoladowego boba. Opcji jest wiele i warto szaleć, tworzyć nowe kombinacje i nabierać odwagi na nowe fryzury.

Będąc nad morzem uzyskanie plażowych fal będzie o wiele łatwiejsze. Właściwie to nie natrudzisz się zbyt mocno, a fryzura zrobi się sama. To rewelacyjne podczas wakacji, prawda? Co wystarczy zrobić? Jeśli woda (uwaga, musi być słona) nie jest bardzo zimna, zanurz się w niej cała aż po czubek głowy. Zadbaj, aby przepływała między kosmykami. Po takiej kąpieli możesz wziąć prysznic, ale nie spłukuj włosów. Zostaw na nich słoną wodę. Możesz jedynie odsączyć ją delikatnie ściskając pasmo po paśmie. Zrób nieregularny przedziałek po środku głowy i zbierz włosy po dwóch stronach głowy. Każde pasmo zwiń w luźno w ślimaka i podepnij nad karkiem wsuwką lub luźną frotką. Pobiegaj po plaży lub po prostu połóż się na ciepłym pisaku i odpocznij. Po godzinie rozpuść włosy i ciesz się wspaniałymi surferskimi falami. Jeśli chcesz utrwalić efekt do spryskiwacza wlej trochę wody morskiej i rozpylaj ją na włosy co jakiś czas.

Jeśli lato spędzasz w mieście lub z dala od słonej wody nie martw się. Mamy sposoby na uzyskanie letnich fal rodem z Miami. Wystarczy, że przygotujesz:

  1. prostownicę lub lokówkę elektryczną
  2. sól morską w sprayu
  3. lekki lakier utrwalający (suchy)
  4. mgiełkę do włosów kręconych lub kosmetyk dodający objętości (opcjonalnie)
Zakręcaj włosy na lokówkę, aby uzyskać fale
Zakręcaj włosy na lokówkę, aby uzyskać fale

Oto jak w 5 krokach wykonać fale w domu i zachwycać wakacyjną fryzurą przez całe lato w mieście.

  1. Umyj włosy delikatnym szamponem i nałóż odżywkę. Spłucz i osusz włosy ręcznikiem.
  2. Nałóż preparat dodający objętości lub mgiełkę do włosów kręconych. Delikatnie podsusz włosy zimnym strumieniem powietrza.
  3. Wybieraj dość grube pasma i nawijaj na lokówkę lub nakręcaj je na prostownicę formując grube fale.
  4. Po zakręceniu wszystkich włosów przeczesz je szczotką i następnie grzebieniem o szeroko rozstawionych ząbkach. Na koniec spryskaj solą morską w sprayu i ugniataj dłońmi zbierając pasma od spodu i podnosząc do góry.
  5. Delikatnie spryskaj włosy suchym lakierem. Spryskuj od spodu i z góry. Niech wszystkie pasma będą utrwalone. Potrząśnij dynamicznie głową pozwalając włosom naturalnie się ułożyć.

Taka fryzura jest bardzo plastyczna i na pewno będzie zmieniała się kilka razy w ciągu dnia. Jej trwałość zależy w dużym stopniu od naturalnej struktury włosów oraz ich podatności na układanie. Nie zalecamy jednak nakładania dużej ilości kosmetyków. Mogą obciążyć i w efekcie rozprostować włosy.
Stylizując plażowe fale najlepiej pozwolić sobie na odrobinę nonszalancji i bawić się włosami pamiętając, że one żyją własnym życiem. Oczywiście sól morska nada im pożądaną teksturę i utrwali skręt.

Jeśli chcesz urozmaicić taką fryzurę wykonaj kilka naprawdę drobnych warkoczyków i zwiąż je kolorową muliną. Niektóre możesz pomalować na szalone, letnie kolory. Jeśli naprawdę możesz poszaleć to obowiązkowo wykonaj hun czyli half bun – koczek na czubku głowy wykonany z włosów zebranych z korony przy rozpuszczonych włosach poniżej. To najgorętszy look sezonu wiosenno-letniego.

Komentarze:

Plażowe fale – jak je wykonać w domu (i na plaży)?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *