Poznaj zieloną stronę JOICO!

Jak marka JOICO dba o ekologię?

Wszyscy staramy się brać odpowiedzialność za nasze działania i dokonywać wyborów zgodnych z wymogami dzisiejszego świata. JOICO zawsze patrzy w przyszłość, jeśli chodzi o środowisko naturalne. Marka od wielu lat stawia na ochronę środowiska poprzez wdrażanie jednego z największych programów zrównoważonego rozwoju i produkcji. Na całym świecie koncentrujemy się na zrównoważonym rozwoju, w tym wydajności zasobów i przyczynianiu się do ochrony klimatu. Od zawsze wykazujemy chęć tworzenia zrównoważonej wartości dla naszej firmy i planety.

Młoda kobieta z długimi zdrowymi włosami o kolorze brązu

Jak marka JOICO dba o ekologię – opakowania

Wszystkie opakowania JOICO produkowane są w zakładzie Beauty Care Hair Professional Manufacturing w Nowym Jorku. Naturalnie, powstają z myślą o recyklingu. Jesteśmy pierwszą w branży marką, która wprowadziła nowy rodzaj opakowań, które nie zanieczyszczają środowiska. Wykonane są z termoplastycznego tworzywa pochodzącego z recyklingu roślin. Co więcej, opakowania te ulegają biodegradacji. Oprócz tego, firma używa papieru i kartonów pochodzących z recyklingu oraz prowadzi proces nadrukowywania informacji na tych opakowaniach. Redukuje to wykorzystywanie dodatkowego papieru naklejanego na kartony. JOICO chce być firmą, której synonimem jest troska o środowisko, więc zobowiązała się do jeszcze większej redukcji emisji dwutlenku węgla. Dążymy do zmniejszenia śladu węglowego naszej działalności aż o 75% do 2030 roku. Jesteśmy w czołówce firm, które produkują opakowania przyjazne środowisku. Stale dążymy do znalezienia nowych sposobów na udoskonalenie tych procesów, bo troszczymy się o losy obecnych i przyszłych pokoleń.

Dziewczynka trzymająca w dłoniach roślinkę

Jak marka JOICO dba o ekologię – czyste powietrze

Energia wiatrowa jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin energii naturalnej niemal na całym świecie. Chcąc przyczynić się do widocznej poprawy stanu środowiska naturalnego, JOICO zaczęło korzystać z tych możliwości. Nasz zakład produkcyjny Beauty Care Hair w Nowym Jorku został wyposażony w energię wiatrową. Dzięki temu, każdego dnia walczymy o zdrowsze, czystsze powietrze. W 2020 roku wytworzyliśmy 1 800 000 kilowatogodzin (kWh) energii wiatrowej na miejscu, co pomogło w zasileniu naszej produkcji. Zrównoważyliśmy aż 19% naszego całkowitego zapotrzebowania na energię elektryczną w ciągu roku! Nieustannie udoskonalamy i rozwijamy naszą strategię. Staramy się zapewnić czystą i zrównoważoną produkcję naszych produktów, co przekłada się na nasz ślad węglowy!

Młoda kobieta z długimi brązowymi włosami odwrócona tyłem

Jak marka JOICO dba o ekologię – certyfikat PETA

Jesteśmy zaangażowani w tworzenie produktów do pielęgnacji, stylizacji oraz koloryzacji włosów z wykorzystaniem najnowszych technologii i składników, które w żaden sposób nie szkodzą zwierzętom. Z dumą informujemy, że nasze produkty posiadają certyfikat organizacji People for the Ethical Treatment of Animals – PETA. Konsumenci mogą być pewni, że produkty JOICO, które kupują z legalnych kanałów sprzedaży, nie ingerują w świat zwierząt. Weryfikacja PETA oznacza również, że każdy dostawca, z którym firma JOICO współpracuje, przestrzega tych samych standardów, a produkt został sprawdzony pod tym kątem.

Poprzez wspólną pracę oraz krok w przyszłość możemy zatroszczyć się o tych, którzy nie mają głosu i często cierpią najbardziej. Wykonywanie testów na zwierzętach jest bowiem okrucieństwem i w obecnych czasach, w których mamy tak ogromny dostęp do nowych technologii, powinno być zabronione.

Młoda kobieta odwrócona tyłem trzyma na ramionach małego szczeniaka

Prowadzisz salon fryzjerski i chcesz wprowadzić profesjonalne kosmetyki JOICO do swojego salonu? Skontaktuj się z naszym Doradcą Biznesowym.

Kupując produkt JOICO z hologramem masz pewność, że jest on ORYGINALNY i pochodzi z autoryzowanego źródła sprzedaży. Hologram oznacza, że produkt był przechowywany i transportowany w odpowiednich warunkach, jego skład jest bezpieczny, a termin ważności nie upłynął. 

Oficjalnym dystrybutorem kosmetyków JOICO w Polsce jest Perfect Salon Sp. z o.o.

Komentarze:

Poznaj zieloną stronę JOICO!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *