5 porad jak prawidłowo myć włosy

Jak poprawnie myć włosy
Jak poprawnie myć włosy

Włosy myjemy niemalże codziennie. W przypadku niektórych przetłuszczają się silniej, u innych to zjawisko nie występuje prawie wcale. Ale poprawne mycie włosów nie jest wcale takie proste, jak mogłoby się wydawać. Sprawdźcie 5 kroków, które sprawią, że włosy pozostaną lśniące i zdrowe.

1. Odpowiednia temperatura wody

Na początku dokładnie zamocz włosy. Wykorzystaj do tego ciepłą wodę, która pozwoli na rozchylenie łusek włosów, dzięki czemu cenne, odżywcze i odbudowujące składniki zawarte w kosmetykach wnikną głęboko w ich strukturę.

2. Nakładanie szamponu

Po dokładnym zamoczeniu włosów ciepłą wodą nałóż na nie oraz na skórę głowy roztarty w dłoniach szampon. Nie martw się, jeśli szampon się nie pieni, on i tak świetnie umyje. Za pienienie się kosmetyków odpowiadają zawarte w niewielkich ilościach składniki, które sprawiają, że produkt wytwarza pianę, będącą synonimem czystości. Myj włosy gładząc je w kierunku wzrostu. Nie ma potrzeby dwukrotnego mycia włosów za jednym razem.

3. Spłukiwanie i osuszanie

Po dokładnym umyciu włosów spłucz produkt za pomocą ciepłej wody. Delikatnie ściskaj włosy odsączając resztki wody zaczynając od nasady, aż po końce. Zawiń włosy w ręcznik i pozwól wchłonąć mu resztki wody. Nie trzymaj ręcznika długo na głowie i nie rób turbana. Po prostu osusz włosy ściskając je przez ręcznik.

4. Nakładanie odżywki

Na lekko osuszone włosy nałóż odżywkę. Nakładaj ją na same długości i końce omijając okolice skóry głowy. Rozprowadzaj odżywkę posuwistymi ruchami w kierunku wzrostu włosów i przeczesuj je palcami, aby upewnić się, że produkt dotrze do wszystkich pasm. Zostaw preparat na włosach na czas, jaki jest podany na opakowaniu (zwykle 2-3 minuty). Po tym czasie zacznij delikatnie rozczesywać włosy grzebieniem o szeroko rozstawionych ząbkach. Zaczynaj od nasady i delikatnie przeciągaj grzebień po pasmach.

5. Spłukiwanie i osuszanie włosów

Zmyj włosy chłodną wodą, aby domknąć łuski włosów i zatrzymać wewnątrz wszystkie cenne składniki. Spłukuj do momentu, w którym na włosach nie pozostanie już nawet najmniejsza ilość kosmetyku. Następnie znów delikatnie ściśnij włosy i usuń nadmiar wody. Wytrzyj delikatnie ręcznikiem, ale nie rób turbana (zbyt długie jego noszenie spowoduje szybsze przetłuszczanie się włosów, a dodatkowo włosy źle się ułożą). Na włosy nałóż olejek lub ulubiony produkt do stylizacji. Susz włosy i stylizuj jak zwykle. Tutaj znajdziesz mnóstwo inspiracji.

Obejrzyj film jak prawidłowo stylizować długie włosy.

 

 

Komentarze:

5 porad jak prawidłowo myć włosy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *