Proste uczesania, które wykonasz w domu – efekt WOW gwarantowany!

Proste uczesania, a sprawiają, że Twoja stylizacja jest przemyślana i kompletna. Nie na każdą fryzurę musisz poświęcić kilka godzin swojego życia. Czasem proste upięcia dają efekt WOW! Dowiedz się, jak wykonać łatwe upięcia włosów w zależności od ich rodzaju. Wskazówki naszego Eksperta – Ewy Chowaniec z salonu Ogrody Urody pomogą Ci wybrać fryzurę idealną dla Ciebie.

Proste uczesania na cienkich włosach

Włosy cienkie są dość trudne do stylizacji. Najważniejszym zadaniem fryzury przy cienkich włosach jest dodanie jej objętości. Taki efekt możesz uzyskać na kilka sposobów. Po pierwsze, dodatkową objętość możesz uzyskać dzięki zastosowaniu odpowiednich kosmetyków do stylizacji. 

Przy cienkich włosach polecam zastosowanie sprayu teksturyzującego JOICO Body Shake, który nada im idealnej objętości, pogrubi włosy i odświeży fryzurę.

mówi Ewa Chowaniec z salonu Ogrody Urody

Po drugie, staraj się wybierać uczesania, które optycznie zamaskują to, że włosów jest mało. Łatwo możesz to zrobić, wykonując koki na czubku lub na dole głowy. Przydać mogą Ci się też wszelkiego rodzaju wypełnienia lub akcesoria, na przykład kolorowe apaszki. Objętości każdemu upięciu dodasz też swoim włosom tapirem. 

Kiedy wykorzystasz spray teksturyzujący, włosy będą dużo bardziej podatne na układanie i łatwiej stworzysz z nich upięcia. Nasza stylistka Ewa Chowaniec z salonu Ogrody Urody zaproponowała bardzo proste upięcie, które nada Twoim włosom totalnej objętości. To, czego będziesz potrzebować do jej wykończenia, to wsuwki, gumka do włosów i cienki grzebień do tapirowania. Nie zapomnij także o produktach do stylizacji.

Kok dodający objętości − krok po kroku według Ewy Chowaniec:

 1. Spryskuj włosy u nasady lakierem JOICO Body Shake
 2. Podziel włosy na sekcje i wydziel prostokąt z przodu głowy. Przytrzymaj go klipsem. 
 3. Resztę włosów lekko natapiruj od nasady i zepnij w kucyk na czubku głowy. 
 4. Wydzielony prostokąt również natapiruj i owiń tym pasmem kucyk. 
 5. Teraz kucyk podziel na dwie części i każdą z nich natapiruj. 
 6. Następnie owiń części końskiego ogona wokół siebie, tworząc efekt „śruby”. 
 7. Zwiąż je na dole gumką i opleć całość dookoła kucyka, a końcówkę przypnij wsuwką. 
 8. Na koniec spryskaj włosy lakierem JOICO Flip Turn dla utrwalenia fryzury.

Przy cienkich włosach dobrze wyglądać będą także dobierane warkocze przy głowie zakończone dwoma koczkami. Unikaj jednak kucyków czy długich, cienkich, symetrycznych warkoczyków − to pokaże tylko małą objętość fryzury. 

Łatwe upięcia z grubych włosów

Grube włosy, choć są marzeniem wielu kobiet, wcale nie są proste w stylizacji. Są dość odporne na tapirowanie, kręcenia czy upięcia. Grube włosy to bardzo często włosy niskoporowate, lśniące i śliskie. Dlatego wszelkie upięcia wymagają dużej ilości wsuwek czy gumek oraz kosmetyków utrwalających. A jaką fryzurę doradza nasza stylistka?

Najszybszym i najprostszym sposobem będzie elegancki kucyk. Do wykonania tej stylizacji można użyć lakieru bez zawartości alkoholu JOICO JoiShape, który gwarantuje wyjątkowy połysk i elastyczne utrwalenie fryzury, a przede wszystkim nie przesusza włosów. Pozwoli uzyskać kontrolę nad włosami i naturalny efekt upięcia.

radzi Ewa Chowaniec

Kucyk na grubych włosach − fryzura krok po kroku według Ewy Chowaniec

 1. Wyczesz wszystkie włosy wysoko do góry szczotką i spryskaj lakierem bez alkoholu JOICO JoiShape dla uzyskania gładkiej formy kucyka. 
 2. Zwiąż włosy gumką. 
 3. Oddziel pasemko włosów od spodu kucyka i spryskaj je lakierem JOICO JoiShape i dokładnie wygładź. Tym pasmem owiń kucyk, żeby zasłonić gumkę. 
 4. Końcówkę włosów przypnij wsuwką do kucyka. 
 5. Na koniec utrwal fryzurę lakierem JOICO JoiShape.

Koński ogon to fryzura wprost stworzona do grubych włosów. Nie potrzeba tu dodatkowego wypełnienia czy tapirowania. Włosy pięknie układają się w lśniący wodospad, a upięcie, choć niesamowicie proste, wygląda naprawdę efektownie. Przy tym spięciu możesz eksperymentować z pasmami przy twarzy. Możesz zaczesać włosy na gładko lub też wypuścić symetryczne kosmyki, które wysmuklą twarz. 

Łatwe fryzury z kręconych włosów

Żeby uzyskać ciekawe spięcie włosów kręconych, o ich pielęgnację warto zadbać tuż po ich umyciu. Pamiętaj, naturalnych loków nigdy nie czesze się na sucho. Przy naturalnych sprężynkach bardzo ważne jest odpowiednie nawilżenie włosów i ich wygładzenie. Przed upięciem warto dodatkowo nałożyć kosmetyk do stylizacji. 

Aby okiełznać włosy kręcone można użyć lakieru JOICO Humidity Blocker, który redukuje puszenie się włosów i chroni je przed wilgocią. Włosy staną się elastyczne i pełne życia.

poleca nasza stylistka

Do upięć na kręconych włosach z pewnością przydadzą Ci się wsuwki. Naturalne loki są wprost stworzone do ciekawych upięć w kok. Żeby jednak fryzura utrzymała się przez jakiś czas koniecznie ją utrwal. 

Tu świetnie sprawdzi się lakier JOICO Power Spray, który utrzyma kręcone, upięte włosy przez cały dzień w nienagannym wyglądzie i nada zdrowy połysk.

mówi Ewa Chowaniec

Przy kręconych włosach sprawdzi się upięcie w stylu włosów czesanych wiatrem. Jak więc wykonać tego typu łatwe upięcia włosów krok po kroku? 

Włosy czesane wiatrem − spięcie krok po kroku według Ewy Chowaniec

 1. Spryskaj całe włosy ochronnym sprejem JOICO Humidity Blocker, który okiełzna kręcone i puszące się włosy. Można od razu przejść do upinania włosów, bo lakier ten nie utrwala fryzury.
 2. Podziel włosy na dwie części, oddzielając warstwy od ucha do ucha. 
 3. Dolną partię włosów przypnij klipsem, a górną lekko przeczesz palcami i uformuj odpowiedni kształt kucyka. Zepnij go gumką na wysokości linii uszu i poluzuj go. 
 4. Podziel kucyk na dwie części i zrób przestrzeń między nasadą włosów a gumką. 
 5. Przeciągnij kucyk przez tą przestrzeń − może Ci w tym pomóc klips z dziurką. Po przeciągnięciu włosów fryzura podniesie się po bokach. 
 6. Resztę kucyka zawiń i schowaj końce, przypinając je kilkoma wsuwkami. 
 7. Dolną partię włosów podziel na trzy równe części i podepnij do góry, tworząc pełną formę na linii karku. 
 8. Na koniec utrwalamy fryzurę bezalkoholowym lakierem JOICO Power Spray, który utrzyma idealny wygląd przez cały dzień. 

Ciekawe fryzury i proste włosy

Kobiety o prostych włosach marzą o lokach czy plażowych falach. I na odwrót − osoby, które na co dzień mierzą się ze stylizacją loków − chcą mieć gładkie i proste włosy. Taka już jest natura człowieka − zawsze pożądamy tego, czego nie mamy. Tak naprawdę istnieją dwa typy prostych włosów: grube, ciężkie i lśniące lub cienkie i pozbawione objętości. 

Jeżeli pierwsze promienie słońca sprawiły, że marzysz o plażowych falach na swoich prostych włosach, pierwszym krokiem do ich wykonania będzie nadanie im odpowiedniej tekstury. 

Do takiego efektu będzie Ci potrzebny spray teksturyzujacy JOICO Beach Shake, który zapewni satynowe wykończenie i nada plażowy wygląd.

radzi stylistka z salonu Ogrody Urody

Plażowy look na prostych włosach możesz uzyskać upinając tzw. half-bun. Polega on na częściowym spięciu włosów na czubku głowy i pozostawieniu luźnych, rozwianych fal na dole. 

Plażowy half-bun − krok po kroku według Ewy Chowaniec

 1. Spryskaj włosy od nasady po końce sprayem. 
 2. Wydziel partię włosów na koronie głowy od lewej do prawej strony na wysokości skroni i oddziel ją od reszty. 
 3. Zepnij luźno kucyka na czubku głowy. 
 4. Spryskaj kucyk sprayem JOICO Beach Shake, zgniatając go rękami, aby nadać włosom struktury. 
 5. Owiń kucyk dookoła gumki i uformuj koka, przypinając go wsuwkami. 
 6. Dolne partie włosów spryskaj sprayem, zgniatając je tak samo jak kucyk i zostaw rozpuszczone. W ten sposób uzyskasz plażowy look z upiętą luźno górną partią włosów.

Proste uczesania na długich włosach

Długie włosy dają duże pole do popisu wyobraźni, jeżeli chodzi o upięcia. Czasem nawet eksperymenty ze spontanicznym podpinaniem pasm wsuwkami może dać naprawdę ciekawe efekty. Długie włosy są bardzo modalne i można je stylizować na wiele różnych sposobów. Dzięki temu masz szansę na całkowitą metamorfozę swojej fryzury w kilka minut. Bardzo wiele kobiet dla wygody na co dzień spina włosy w koński ogon. Możesz jednak go urozmaicić i stworzyć kokardkę na czubku głowy! 

Do takiej stylizacji sprawdzi się lakier JOICO Design Works, który nabłyszczy włosy oraz ułatwi pracę i lekko utrwali fryzurę.

poleca Ewa Chowaniec

Kokardka z kucyka − fryzura krok po kroku według Ewy Chowaniec

 1. Spryskaj lakierem włosy, wygładzając je i zwiąż wysoko na czubku głowy kucyka gumką. 
 2. Przy ostatnim owijaniu włosów nie przeciągaj całości włosów przez gumkę, tak aby zrobić z nich pętelkę, zostawiając końcówki włosów z przedniej strony koka. 
 3. Podziel koka na 2 równe części, następnie chwyć zostawione końcówki włosów i przełóż je nad kokiem do tyłu i przypnij wsuwką. 
 4. Kokarda z długich włosów gotowa!
 5. Utrwal całość lakierem JOICO Design Works. 

Łatwe upięcia z półdługich włosów

Włosy półdługie to między innymi fryzura do ramion. Klasyczne boby czy loby to często właśnie fryzury półdługie. Często takie strzyżenie nie pozwala na zbyt wymyślne upięcia. Nie oznacza to jednak, że nie możesz wykonać prostej i ciekawej fryzury przy pomocy zaledwie kilku wsuwek i dobrego kosmetyku do nadania włosom właściwej tekstury. 

W takiej sytuacji przyjdzie z pomocą tapirujący spray JOICO Structure Glamtex, który nada włosom tekstury i objętości oraz pozwoli łatwo je ułożyć.

radzi Ewa Chowaniec

Upięcie włosów półdługich − kok w stylu boho krok po kroku według stylistyki fryzur

 1. Zrób przedziałek z boku głowy z lewej strony. 
 2. Zgarnij włosy znad czoła i skręcaj wokół własnej osi, przesuwając się w stronę ucha i dobierając pasmo po paśmie. 
 3. Następnie przypnij wsuwką tuż przy uchu. To samo wykonaj z drugiej strony, przesuwając się do tyłu głowy. 
 4. Dolne partie włosów zwijaj w ten sam sposób co boki, przesuwając się od lewej do prawej strony. 
 5. Uzyskasz niewielkiego jednostronnego koczka w stylu boho.

Proste uczesania − do każdego rodzaju włosów

Każdą fryzurę da się wystylizować! Co więcej, jeżeli posiadasz dobrze dobrane kosmetyki do stylizacji i odrobinę inwencji twórczej, możesz wyczarować piękne upięcie w zaledwie kilka minut. Włosy proste, kręcone, długie krótkie, cienkie czy grube… Ciekawe koczki i klasyczne końskie ogony – to tylko początek z zabawą włosami. Pamiętaj, że nawet siedząc w domu, zasługujesz na nienagannie wykonane upięcie włosów!

Komentarze:

Proste uczesania, które wykonasz w domu – efekt WOW gwarantowany!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *