Rozdwojone końcówki? Jest na to sposób! Specjalista JOICO radzi, jak zmierzyć się z tym problemem

Czy ostre cięcie to jedyny sposób na rozdwojone końcówki? Oczywiście, że nie! Poznaj 5 skutecznych sposobów na rozdwojone końcówki i przywróć swoim włosom zdrowy wygląd. Przez wszystkie metody przeprowadzi Cię Patrycja Korzeniewska, właścicielka salonu Atelier Urody Dąbrowa Górnicza!

Rozdwojone końcówki włosów − skąd się biorą?

Suche, poniszczone, plączące się końcówki mają negatywny wpływ na wygląd fryzury. Zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego włosy się rozdwajają? Różne czynniki, zewnętrzne i wewnętrzne, sprawiają, że uszkadzana jest struktura Twojego włosa, który w efekcie po prostu rozszczepia się na końcach.

Czynników, które do tego prowadzą, jest całkiem sporo. Najczęściej winą za rozdwojone końce obarcza się gorące, suche powietrze suszarki oraz korzystanie z lokówki czy prostownicy. Czy oznacza to, że jeżeli chcesz mieć gładkie i lśniące włosy, nigdy już nie powinnaś stylizować włosów na gorąco? Oczywiście, że nie!

Stylizacja włosów na ciepło będzie bezpieczna, jeżeli zadbasz uprzednio o ochronę termiczną. Zapewnią Ci ją specjalne kosmetyki do nakładania na włosy przed stylizacją. Temperatura powyżej 180°C jest dla włosa dużym wyzwaniem, ale są środki, które potrafią temu sprostać. Warto wypróbować chociażby spray Ironclad − skutecznie ochroni przed temperaturą aż do 230°C! Innym sprzymierzeńcem Twoich włosów będzie ultralekki krem do włosów JOICO Defy Damage Protective Shield. Oprócz tego, że wzmacnia naturalną barierę włosów przez uszkodzeniami, sprawia też, że się nie puszą i nie elektryzują – podpowiada Patrycja Korzeniecka.

Przyczynami rozdwojonych końców są także uszkodzenia mechaniczne. Wywołują je chociażby: zbyt mocne wiązanie włosów gumkami, szczotkowanie włosów „na siłę”, a także tarcie włosów o czapki, szaliki czy swetry.

Struktura włosa może być też uszkodzona przez takie czynniki pogodowe, jak mocne słońce (promieniowanie UV), niska temperatura lub silny wiatr. Jak widzisz, w lecie Twoje włosy cierpią z powodu upałów, w zimie − przez mrozy.

Rozdwojone włosy na całej długości mogą pojawić się także w wyniku nieprofesjonalnej koloryzacji włosów. Zdarza się to najczęściej u kobiet, które rozjaśniają włosy samodzielnie w domu lub w salonach fryzjerskich, stosujących nieodpowiednie kosmetyki do rozjaśniania i koloryzacji. Kiedy zmieniasz kolor włosów, niezwykle ważne jest zabezpieczenie włosów przed uszkodzeniem ich struktury.

Inną przyczyną rozdwojonych końców jest nieprawidłowa pielęgnacja włosów. Żeby włosy na powrót były miękkie w dotyku, jedwabiście gładkie i lśniące, pamiętaj o ich regularnym odżywianiu i nawilżaniu.


Podoba Ci się efekt? Zapytaj swojego fryzjera o profesjonalny zabieg rekonstrukcji JOICO K-PAK Hair Repair System. Już dziś sprawdź, gdzie możesz go wykonać.

5 sposobów na rozdwojone końcówki

1. Delikatne mycie włosów i odsączanie

Nawet nieświadomie możesz uszkadzać strukturę włosa podczas tak prostej czynności, jaką jest mycie włosów. Mocne szorowanie włosów i plątanie ich podczas spieniania szamponu sprawia, że Twoje końce będą się rozdwajać – mówi Patrycja Korzeniewska.

Wystarczy, że na początku delikatnie zapienisz szampon, a następnie masując skalp opuszkami palców, delikatnie oczyścisz skórę głowy. Na koniec wypłucz włosy chłodną wodą, które pomoże domknąć łuski i wygładzić powierzchnię pasm.

Bardzo ważne jest także to, jak odsączasz włosy po ich umyciu. Nie trzyj głowy i włosów ręcznikiem! To właśnie uszkadza ich strukturę i powoduje pojawienie się rozdwojonych końcówek. Zamiast tego osusz włosy, nie trąc, ale tylko delikatnie odsączając je w ręcznik.

Patrycja Korzeniewska, Atelier Urody Dąbrowa Górnicza

2. Odżywianie włosów podczas mycia

zniszczone końcówki

Włosom, które często mają kontakt z prostownicą, lokówką czy gorącym strumieniem powietrza suszarki, potrzebna jest też skuteczna ochrona. Można im pomóc już na etapie mycia. Technologia liposomalna, na której oparta jest formuła szamponu i odżywki Defy Damage, działa jak pierwsza linia obrony przed zniszczeniami.

Co ważne, odżywka, choć bogata w składniki odżywcze, nie obciąża włosów, dlatego możesz stosować ją codziennie.

3. Maska na rozdwojone końcówki

Przy rozdwojonych końcówkach warto także zadbać o silniejszą regenerację włosów. Żeby wygładzić zniszczone końce, sięgnij raz w tygodniu po dobrą maskę. Dla uzupełnienia kuracji zniszczonych włosów sięgnij po maskę JOICO Defy Damage Home Care. Jest to trzeci krok w odbudowie zniszczonych włosów.

Maska nadaje się do każdego rodzaju włosów, a w szczególności do włosów farbowanych. Chroni kolor, zabezpiecza włosy przed dalszymi uszkodzeniami i rozdwajaniem się końców.

Maska ma zdecydowanie bardziej skoncentrowany skład niż odżywka do włosów. Dlatego wystarczy stosować ją raz w tygodniu.

Defy Damage do salonu

4. Dobre praktyki podczas suszenia włosów

Zanim przejdziesz do suszenia włosów, najlepiej nałóż na nie odpowiedni kosmetyk, który zapewni Ci termoochronę. Styliści fryzur podkreślają, że za rozdwojone końce może także odpowiadać nieprawidłowa technika suszenia włosów. Suszenie pod włos otwiera łuskę włosa i sprawia, że włosy dodatkowo się plączą, a w konsekwencji łamią i rozdwajają.

Jak więc prawidłowo suszyć włosy? Zawsze od nasady po końce. Rób to przy użyciu specjalnej nakładki do suszarki (koncentratora), która będzie prowadzić strumień ciepłego powietrza wzdłuż włosa. Suszenie włosów w kierunku od nasady po końce zamknie łuskę włosa i ją wygładzi. W ten sposób, unikniesz uszkodzeń struktury włosów, a Twoja fryzura od razu nabierze naturalnego blasku.

Podczas suszenia pamiętaj też o przełączeniu suszarki na tryb 'cool’ – co prawda cały proces zajmie minimalnie więcej czasu, ale łuski będą lepiej domknięte, a włosy wygładzone. Tutaj działa ta sama zasada, co w przypadku mycia chłodną wodą.

Patrycja Korzeniewska, Atelier Urody Hair

5. Keratynowa Koloryzacja

Jeżeli rozjaśniasz lub farbujesz włosy, rób to z głową! Aby zapobiec rozdwajającym się końcom i zadbać o zniszczone włosy, najlepiej udać się do salonu JOICO. Nasi koloryści przeprowadzą profesjonalną koloryzację z wykorzystaniem produktów, które odbudowują strukturę włosa podczas zabiegu koloryzacji – a wszystko dzięki cząsteczkom keratyny, które wnikają głęboko w strukturę włosów.

To jedyna na rynku koloryzacja włosów z keratyną, która nie tylko nie narusza ich struktury, ale je pielęgnuje. Znajdź najbliższy salon JOICO w Twoim mieście!

Po takim zabiegu Twoje włosy będą doskonale odżywione, miękkie, gładkie i lśniące. Produkty JOICO to najbezpieczniejszy sposób na ochronę włosów podczas ich rozjaśniania.

Keratynowa Koloryzacja Joico

Jesteś fryzjerem? Pamiętaj, że możesz podnieść poziom ochrony włosów podczas koloryzacji! Zastosuj dwuetapowy zabieg Defy Damage – Pro Series 1 i Pro Series 2. Zabieg rozpoczyna się przed koloryzacją. Pierwszym etapem jest nałożenie na włosy lekkiego, suchego sprayu Defy Damage Pro Series 1, który wykorzystuje technologię liposomalną. Zamienia się on w delikatny film, dzięki czemu chroni pasma podczas koloryzacji (i długo po niej) oraz pozwala na równomierne wnikanie pigmentu. Drugim etapem, tuż po koloryzacji, jest nałożenie maski Defy Damage Pro Series 2, która zapewnia ochronę włosa i przedłuża trwałość koloru.

Dzięki temu zabiegowi, włosy nie tylko dłużej utrzymują kolor i są ultrawygładzone, ale też zabezpieczone przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Sposób na rozdwojone końcówki? Porozmawiaj z ekspertem

Walka z rozdwojonymi końcówkami za każdym razem będzie wyglądać inaczej. Skuteczność sposób na wygładzenie rozdwojonych końcówek zależy od tego, w jakim stanie są Twoje włosy.

Żeby dobrze dobrać kosmetyki na rozdwojone końcówki włosów, najlepiej udać się do stylisty, który dobierze idealną metodę regeneracji Twoich włosów. Udaj się więc do najbliższego salonu JOICO, a nasz specjalista przeprowadzi profesjonalną regenerację włosów i poleci najlepsze produkty do kontynuowania kuracji w domu. 

Komentarze:

Rozdwojone końcówki? Jest na to sposób! Specjalista JOICO radzi, jak zmierzyć się z tym problemem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *