Sezon 2020 − najmodniejsze fryzury z warkoczami. To będzie hit sezonu!

Fryzury z warkoczami są niezwykle dziewczęce i urokliwe. Z drugiej strony, zmyślnie plecione warkocze nosiły na swoich głowach wojowniczki i sportowe dusze. Upięcia z warkoczem nie wychodzą z mody i zdobią głowy modelek na wybiegach Nowego Jorku, Mediolanu czy Paryża. Zobacz najmodniejsze fryzury z warkoczami, którymi zabłyśniesz w 2020 roku! Przez przegląd najciekawszych stylizacji przeprowadzi Cię Magdalena Zagórska z Aesthetic Centre.

Upięcia włosów z warkoczem

Od kilku sezonów z radością obserwujemy, że fryzury z warkoczem zostają odczarowywane przez instagramowe influencerki, gwiazdy czerwonego dywanu i projektantów mody. Wielki szał na warkocze powrócił, kiedy oskarżone o niepoprawność kulturową siostry Kardashian zaczęły pleść długie (często doczepiane) warkocze w stylu duńskim (zwanym też czasem holenderskim ─ z angielskiego nazwa tego splotu brzmi dutch, co odnosi się do rejonu Niderlandów ─ stąd możliwa różnica w nazwie polskiej).

W Polsce zaplatanie warkoczy kojarzy się najczęściej z folklorem i zespołami pieśni i tańca ludowego. W zachodniej kulturze zaplatanie warkoczy na głowie od zawsze było domeną osób o etnicznych korzeniach. Można więc powiedzieć, że zachodnia moda na warkocze to z jednej strony nawiązanie do stylu etno, z drugiej do streetowego, hip-hopowego looku. 

Luźne upięcia z warkoczami i rozpuszczonymi włosami mają romantyczny charakter, z kolei gładki, ścisły spot warkoczy przylegających mocno do głowy daje wrażenie bardziej sportowego charakteru fryzurze – podpowiada Magdalena Zagórska, właścicielka salonu Aesthetic Centre. Romantyczne warkocze w stylu Ani z Avonlea czy remake’u Małych Kobietek pojawiły się na pokazie SS 2020 Diora. 

Styliści fryzur podkreślają, że zaplatanie warkoczy, w zależności od Twojego typu włosów, może pomóc utrzymać je w dobrej kondycji. Od lat poleca się kobietom z długimi lub półdługimi zaplatać rozczesane włosy w warkocz na noc, aby włosy nie niszczyły się w czasie snu ─ pocieranie włosów o poduszkę może mieć na nie zły wpływ

Warkocze to także doskonały komplement dla precyzyjnie wykonanej koloryzacji, tak tej klasycznej w stylu blond sombre czy cinnamon hair, jak i tych szalonych, różowo-niebieskich. 

Nas jednak interesują dzienne lub przynajmniej wieczorowe fryzury z warkoczami, które będą modne w 2020 roku. Oto 4 kategorie uczesań z warkoczem w roli głównej!

Warkocz do pracy − gustowne i wygodne uczesanie z warkoczem

Warkocz do pracy to nie tylko gustowna i kobieca urozmaicenia swojego wizerunku na co dzień, ale i wygoda. Podczas pracy, nawet za biurkiem, długie rozpuszczone włosy mogą przeszkadzać. Dlatego w biurach często można spostrzec kobiety ze „spontanicznie” zebranymi w kucyk lub kok włosami, często upiętymi tym, co właśnie było pod ręką.

A przecież w pracy warto zadbać o swój nienaganny wizerunek. Fryzura schludnie zebrana w warkoczową koroną czy dwa dobierane, francuskie warkocze zaplecione po głowie i spięte w kok u potylicy będą prezentować się bardzo profesjonalnie w zestawieniu z kobiecym garniturem czy koszulą z kołnierzem. 

Magdalena Zagórska, Aesthetic Centre

Taką delikatną fryzurę zaprezentowała np. Emily Blunt. 

Jeżeli nie radzisz sobie z pleceniem dobieranych warkoczy i masz wystarczająco długie włosy, możesz wykonać prostą koroną z warkocza splecionego w formie liny. Ten rodzaj warkocza wykonuje się tylko z dwóch pasm.

Zaczesz włosy na jedną stronę głowy. Podziel je na 2 pasma. Następnie przekładaj pasma jedno obok drugiego (trochę jak w warkoczu). W ten sposób powstanie lina. Pamiętaj, żeby końcówkę warkocza dobrze spiąć wsuwkami, żeby lina się nie rozwiązała. Na koniec fryzurę koniecznie zabezpiecz utrwalającym lakierem do włosów, np. lakierem średnioutrwalającym JOICO Joishape z serii Style & Finish.

Magdalena Zagórska, Aesthetic Centre

Żeby włosy lepiej się układały i pozostały zdyscyplinowane, a także nabrały nieco objętości w warkoczu, po umyciu włosów możesz nałożyć na nie suchy spray z linii JOICO Structure, Stylemaker. 

Do pracy możesz także zapleść prosty, klasyczny warkocz lub elegancki i gustowny francuski spot (warkocz dobierany). Będzie on dobrze komponował się z kobiecymi sukienkami biznesowymi

Fryzury z dobieranym warkoczem na siłownię ─ obudź ducha wojowniczki!

W 2020 wojownicze warkocze wciąż będą królowały na siłowniach i w sportowych stylizacjach. Na przykład gładko uplecione warkocze w stylu boxer braids. Najprostszą wersją boxer braids są dwa duńskie (czy holenderskie) warkocze plecione na włosach podzielonych na dwie sekcje równym, symetrycznym przedziałkiem.

Magdalena Zagórska, Aesthetic Centre

Warkocze zaczynają być plecione tuż przy samym czole. Nie wystają z nich żadne kosmyki, a włosy, aby nabrały ładnego połysku, stylizowane są dodatkowo woskiem lub żelem utrwalającym.

Bardziej zaawansowaną formą boxer braids są kombinacje gładko i ściśle plecionych warkoczy. Zasada jest jedna ─ fryzura ma przylegać go głowy do tego stopnia, żeby odsłaniała nawet odrobinę skóry pod włosami.

Dla urozmaicenia efektu bokserskie warkocze możesz spleść u podstawy czaszki w ciekawy kok. Aby dodać sobie dziewczęcości w tej sportowej fryzurze, możesz wyciągnąć kilka cienkich pasm włosów przy twarzy (przy czole i w okolicy ucha).

Inną wojowniczą i sportową fryzurą z warkoczem jest warkocz pleciony na kucyku. Jak go wykonać? Włosy zaczesz na gładko do tyłu. Do stylizacji możesz wykorzystać mocno utrwalający żel JOICO Power Gel z serii Style & Finish. Następnie zwiąż włosy z tyłu głowy, na wysokości górnej części ucha. Warkocz zaplataj na kucyku i na samym końcu zwiąż je niewidoczną, silikonową gumką.

Dla uzyskania efektu mokrych włosów możesz także zastosować na mokre włosy JOICO JoiLotion. To produkt utrwalający, który pomoże nadać Twoim włosom odpowiedniej struktury.  

Fryzury z warkoczem i rozpuszczonymi włosami ─ romantycznie na randkę

Rozpuszczone włosy z warkoczem to bardziej romantyczne rozwiązanie na wiosenny weekend czy walentynkową randkę. Dziś upięcia z warkoczami to prawdziwe pole do kreatywnego trenowania swojej wyobraźni. Rozpuszczone włosy z warkoczem to m.in. tzw. „wodospad” lub drabina. Sploty te polegają na opleceniu głowy wiankiem z włosów, gdzie część włosów swobodnie spływa na ramiona – mówi Magdalena Zagórska.

Romantycznym rozwiązaniem 2020 roku są także warkocze ozdabiane jedwabnymi apaszkami. Tu zobaczysz warkocz przekładany ─ zupełnie inny rodzaj plecenia włosów. Potrzebować będziesz tu wielu silikonowych minigumek. Ten rodzaj warkocza doda Twojej fryzurze objętości. 

W tym roku w trendach są także niesforne warkoczyki w stylu boho. Luźno zaplecione, małe warkoczyki nawiązujące do stylu hippie podkreślają niezależność i romantyczny charakter fryzury. Mile widziane są także wszelkiego rodzaju akcesoria wplatane w włosy, takie jak rzemyki czy kolorowe pasma sztucznych włosów. 

fryzura z warkoczami, rzemyki we włosach

Pielęgnacja włosów plecionych w warkocz

Pamiętaj, żeby dobrze przygotować włosy do stworzenia fryzury z warkoczem w roli głównej. Największym wyzwaniem jest utrzymanie splotu przez cały dzień. Co ważne, włosy bez odpowiedniego przygotowania, szczególnie śliskie, niskoporowate włosy, mogą mieć tendencję do rozplatania się

Dlatego zanim wykonasz uczesanie z warkoczem, pomyśl o nałożeniu odpowiedniego produktu stylizacyjnego. Możesz do tego wykorzystać JOICO Joifix Medium z serii Style & Finish. Produkt zapobiega przedostawaniu się wilgoci do włosów. Włosy łatwo się rozczesują, a sam kosmetyk nie tworzy na włosach sztywnej łuski. Włosy są też bardziej podatne na stylizację. 

Magdalena Zagórska, Aesthetic Centre

Wykończenie fryzury z warkoczami to przede wszystkim zabezpieczenie jej lakierem utrwalającym. Polecamy do tego JOICO Joishape, lakier średnio utrwalający. Zapewnia włosom dodatkową objętość, co sprawdzi się w szczególności, kiedy wybrałaś rozpuszczone włosy z warkoczem. 

Komentarze:

Sezon 2020 − najmodniejsze fryzury z warkoczami. To będzie hit sezonu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *