Stylizacja à la Lady Gaga w 4 krokach

Podobał Ci się look Lady Gagi podczas tegorocznego rozdania Grammy? Nad fryzurą gwiazdy pracował niezastąpiony Frederic Aspiras – stylista gwiazd i kolorysta JOICO z USA, tworząc stylizację, która zachwyciła wszystkich. Chciałabyś ją odtworzyć? Z naszą pomocą to nic trudnego!

Aspiras przyznał, że pracując nad stylizacją wokalistki, chciał uzyskać look, który pasuje do jej rockowej charakteryzacji w „A Star Is Born”, gdzie grała główną bohaterkę o imieniu Ally. Włosy miały uzyskać więcej tekstury, a zamierzony efekt to żywa, odrobinę „nieujarzmiona” stylizacja.

Wszystko to oczywiście z dbałością o zdrowie i blask włosów w kolorze platynowego blondu. By osiągnąć jeszcze lepszy efekt, bardziej pasujący do osobowości Lady Gagi, Aspiras zastosował dwie różne techniki wykonania fal na włosach.

Czy można samodzielnie zrobić stylizację à la Lady Gaga? Oczywiście – nie jest to wcale skomplikowane! Postępuj według poniższych instrukcji, a już za moment uzyskasz burzę lśniących fal.

Krok 1 – pamiętaj o ochronie włosów!

Występy sceniczne to dla włosów Lady Gagi prawdziwe wyzwanie – chemiczne zabiegi i stylizacja na gorąco z pewnością nie poprawiają ich kondycji. Jeśli i Twoje włosy są narażone na uszkodzenia, pamiętaj, żeby przed każdym zabiegiem czy stylizacją zadbać o ich ochronę. Pomoże Ci w tym seria kosmetyków z nowej linii Defy Damage (premiera już w marcu!) do pielęgnacji domowej.

Użyj szamponu oraz odżywki Defy Damage Shampoo & Conditioner. Dzięki kosmetykom włosy odzyskają utracone nawilżenie oraz miękkość. Teraz możesz nałożyć Defy Damage Protective Shield – ta specjalna kuracja w postaci maski stworzy na włosach niewidzialną tarczę, która zapobiegnie powstawaniu uszkodzeń w dalszej części procesu. Nakładaj kosmetyk równomiernie, rozprowadzając od nasady głowy aż po końcówki włosów. Możesz pomóc sobie grzebieniem o szerokim rozstawieniu ząbków.

Krok 2 – ujarzmij swój blond!

Jeśli masz rozjaśniane włosy, na pewno wiesz, ile wysiłku kosztuje utrzymanie pięknego koloru. Żółknięcie czy blaknięcie blondu to duża przeszkoda na drodze ku fryzurze idealnej. Na szczęście Frederic Aspiras wyjawił nam, co robi, żeby utrzymać piękny blond u swoich klientek! W przypadku Lady Gagi, ten światowej sławy stylista użył pianki JOICO Blond Life Violet Smoothing Foam, dzięki której wzmocnił efekt rozjaśniania i utrwalił na włosach przepiękny blond.

I Ty możesz to zrobić! Wystarczy, że nałożysz piankę Blond Life Violet Smoothing Foam na osuszone ręcznikiem włosy, dzieląc je wcześniej na sekcje. Teraz możesz wysuszyć włosy, kierując dyszę suszarki do dołu.

Jeśli masz lokówki lub prostownice o różnej szerokości, możesz odtworzyć look Lady Gagi na swoich włosach. Jeżeli posiadasz jednak tylko jedno narzędzie do stylizacji na gorąco, nie martw się – i tak wyjdzie Ci spektakularny efekt!

Krok 3 – czas na fale!

Nadszedł czas na gwóźdź programu! Frederic Aspiras użył na włosach Lady Gagi aż dwóch rodzajów lokówek, żeby stworzyć wielowymiarowe, zachwycające loki. Za pomocą pierwszej wystylizował szerokie, płaskie fale w kształcie litery „S”. Druga prostownica posłużyła mu do wykonania drobnych loków na całej długości włosów. Ta prosta kombinacja nadała fryzurze prawdziwy efekt wow!

Krok 4 – sprężystość i blask

Masz już piękne fale? To teraz czas na wykończenie fryzury! Rozpyl na włosy sprej JOICO Body Shake, by nadać im odpowiedniej tekstury i sprężystości. Przy tej czynności najlepiej pomagać sobie dłońmi, delikatnie „ugniatając” fale. Następnie użyj olejku JOICO Blond Life Briliant Glow Brightening Oil, nakładając go na same końcówki. Wykończenie fryzury tymi produktami sprawi, że będą one wyglądały dokładnie tak, jak to sobie zaplanowałaś – wystylizowane, ale odrobinę niesforne. Voilà! Stylizacja Lady Gagi gotowa!

Komentarze:

Stylizacja à la Lady Gaga w 4 krokach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *