Suszenie włosów… bez suszarki?

Na pewno nie raz słyszałaś o tym, że najlepsze dla naszych włosów jest pozostawienie ich do samoistnego wyschnięcia. O tym, że odpuszczenie sobie gorącego powietrza z suszarki sprawia, że włosy są mniej podatne na uszkodzenia, a kolor nie blaknie tak szybko. I to wszystko prawda! Jednak według rad fryzjera gwiazd, Paula Nortona, pozostawianie pasm do wyschnięcia nie jest tak beztroskie jak mogłoby się wydawać – przeczytaj, jak zrobić to najlepiej!

photo-1466980196033-67bfbb4e6a06

 

Zastosowanie produktu do stylizacji – i to sporo

Wydaje się to logiczne – jeśli stylizujesz na ciepło, będzie ci potrzebny produkt chroniący przed ciepłem, ale jeśli pozostawiasz włosy do wyschnięcia, możesz pominąć stylizację. Nic z tych rzeczy! Kręcone włosy mogą stać się podatne na puszenie, jeśli nie użyjesz kremu odżywczego takiego jak Joico Curl Controlling. Natomiast proste włosy pozbawione objętości na pewno zyskają na użyciu produktu typu uplifting, takiego jak Power Whip.

 

Wyrzuć ręcznik

Myślisz o energicznym pocieraniu mokrych włosów ręcznikiem, by pozbawić ich wody? Na pewno… Przy okazji jednak uszkodzisz łuskę włosa, sprawiając, że będą bardziej podatne na uszkodzenia, pozbawione objętości i puszące. Zamiast ręcznika wybierz własne dłonie – delikatnie za ich pomocą pozbaw pasma nadmiaru wilgoci, a następnie użyj delikatnego ręcznika z mikrowłókna, który wchłonie pozostałości wody z włosów. Pamiętaj, by owinąć nim pasma – zapomnij o pocieraniu włosów ręcznikiem dla ich dobra!

 

Podziel włosy na partie

Pozostawienie do wyschnięcia długich, ciężkich włosów może powodować osłabienie korzeni pasm, co sprawi że będą one płasko przylegać do skóry głowy. Rozwiązanie jest proste – wystarczy użyć odrobiny volumizera na partie włosów – takiego jak Joiwhip Firm Hold Design Foam, a następnie przełożyć partię pasm na przeciwną stronę aż włosy będą suche. Na koniec przerzuć włosy z powrotem na stronę, na której zwykle je układasz i nadaj im oczekiwany kształt.

 

Suszenie włosów bez suszarki – to możliwe, a nawet bardziej korzystne dla pasm. Zastosuj się do powyższych rad i ciesz się zdrowymi włosami i trwalszym kolorem!

 

Komentarze:

Suszenie włosów… bez suszarki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *