Świetlisty blond – 5 mitów o rozjaśnianiu

Lato w pełni – już od wielu sezonów o tej porze roku króluje w szczególności świetlisty blond. W związku z tym przedstawiamy ci kilka najczęściej powielanych mitów dotyczących rozjaśnianych włosów. 

Koloryzacja (a w szczególności rozjaśnianie włosów) najczęściej kojarzona jest ze zniszczonymi i przesuszonymi pasmami. Nic bardziej mylnego! Starannie opracowane składy produktów i zaawansowane technologie są w stanie już sprawić, że nawet najjaśniejsze blondynki będą cieszyć się wspaniałą kondycją włosów. Kluczowe jest jednak miejsce, w którym odbywa się zabieg koloryzacji (a co za tym idzie – doświadczony kolorysta) oraz staranna (nieco bardziej wymagająca) pielęgnacja rozjaśnianych włosów. Zapytaliśmy więc eksperta w temacie koloryzacji, jakie ma zdanie na temat blondów. 

Łukasz Siwicki – Edukator Marki JOICO Polska

Jeśli chodzi o blondy, od wielu lat korzystam z produktów od JOICO. Efekty koloryzacji długo się utrzymują, marka oferuje unikalne odcienie, a dodatkowo keratynowa koloryzacja pozostawia piękny połysk i jest w 100% bezpieczna dla moich klientów. To jedyna koloryzacja i pielęgnacja blondów, która dostarcza włosom to, co najważniejsze – aż 19 aminokwasów.

Kolejnym, niezaprzeczalnym mistrzem w dziedzinie blondów, jest ambasador marki JOICO, fryzjer gwiazd – Łukasz Urbański, który na co dzień również regularnie korzysta z produktów JOICO.

Poniżej znajdują się najczęściej powielane mity dotyczące rozjaśniania, jakie z pewnością niejednokrotnie usłyszałaś. Sprawdź, którymi poradami nie warto się nie przejmować.

  • 1. Tuż przed farbowaniem należy umyć włosy – MIT!

Mycie włosów wypłukuje sebum, które jest naturalną ochroną skóry głowy – dla pięknego efektu koloryzacji nie ma znaczenia, czy włosy są umyte przed zabiegiem, czy też nie.

  • 2. Rozjaśnianie włosów zawsze skutkuje przesuszeniem oraz zniszczeniem pasm – MIT!

Jeśli wybierzemy odpowiednie, profesjonalne kosmetyki oraz zastosujemy prawidłową domową pielęgnację, nasze włosy nadal będą zdrowe, mocne i lśniące.

  • 3. Od koloryzacji będą wypadać nam włosy – MIT!

Farba nie ma styczności z cebulką włosa, co sprawia, że nie ma ona rzeczywistego wpływu na jej kondycję. Prawidłowo przeprowadzona koloryzacja nie będzie powodować wypadania włosów.

  • 4. Jeśli masz bardzo ciemne włosy, nigdy nie będziesz jasną blondynką – MIT!

Na rynku są dostępne rozjaśniacze, które pozwalają na osiągnięcie spektakularnych efektów blond nawet w przypadku właścicielek najciemniejszych włosów.

  • 5. Rozjaśnianie włosów w profesjonalnym, zaufanym salonie fryzjerskim to gwarancja zachowania pięknego odcienia blondu aż do następnej umówionej wizyty – MIT. 

Zabieg koloryzacji powinien być przeprowadzony w zaufanym salonie fryzjerskim, ale w celu podtrzymania pięknego odcienia blondu przez dłuższy czas, zaleca się korzystanie z profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji domowej (np. tych z fioletowym pigmentem). Zadbają one o kondycję pasm i pomogą utrzymać wymarzony odcień i zatroszczyć się o twój wymarzony, świetlisty blond.

Sama widzisz – nie takie straszne rozjaśnianie, jak je malują! Jeśli jesteś fanką pięknego blondu, nie musisz już obawiać się o kondycję swoich włosów.

Prawidłowo przeprowadzony zabieg koloryzacji włosów wymaga ogromnej wiedzy. Najlepiej jest więc powierzyć swoje pasma w ręce profesjonalisty. Doświadczony kolorysta zadba nie tylko o bezpieczeństwo Twoich włosów oraz skóry głowy podczas zabiegu, ale też o fantastyczny efekt końcowy… czyli taki, który będzie zachwycał nie tylko na chwile po wyjściu z salonu fryzjerskiego. Oczaruj wszystkich swoim świetlistym blondem!

Pamiętaj też, aby zawsze wybierać sprawdzone miejsca, w których kupujesz produkty do domowej pielęgnacji włosów. Tylko wtedy będziesz mieć pewność, że przyniosą one świetne efekty.

Komentarze:

Świetlisty blond – 5 mitów o rozjaśnianiu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *