Wypadanie włosów – skąd się bierze i jak je powstrzymać

Wypadanie włosów
Wypadanie włosów

Wypadanie włosów jest powszechnym i bardzo nieprzyjemnym zjawiskiem. Niestety, doświadcza go coraz więcej osób, zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Ale jak to się dzieje, że włosy wypadają?

Badania dowodzą, że aż 40% kobiet powyżej 50 roku życia boryka się z problemem wypadania włosów. Przyczyny takiego stanu rzeczy są bardzo indywidualne i mogą zależeć od uwarunkowań genetycznych, sposobu życia, zażywanych leków, uboga w składniki odżywcze dieta, właściwości środowiska (promienie UV i wolne rodniki).

Wszystkie te elementy wpływają na poziom DHT (dihydrotestosteron) w organizmie. DHT to odmiana testosteronu powodującego zmiany we wzroście włosów. Testosteron ulegający przekształceniu w DHT pod wpływem enzymu 5-alfa-reduktazy stymuluje włosy do wypadania.

Aby zrozumieć, dlaczego włosy wypadają, najpierw należy dowiedzieć się, jak rosną.

Jak rosną włosy
Jak rosną włosy

Produkty z linii Cliniscalp są odpowiedzią na problem wypadania i osłabiania włosów. Wszystkie zawierają składniki pochodzenia naturalnego, witaminy i nowoczesne technologie, które tworzą silną synergię zapewniając najlepsze rezultaty. Kosmetyki zawierają m.in. glikoproteiny – czynnik wzrostu włosa, biotynę (witaminę B7) – stymulator wzrostu włosa i jego grubości, który zapobiega łojotokowi oraz łupieżowi, witaminę E – silny antyutleniacz chroniący cebulki i macierz włosa przed toksycznymi wolnymi rodnikami.

cliniscalp - przeciw wypadaniu włosów

Kosmetyki dokładnie oczyszczają skórę głowy z sebum, neutralizują zanieczyszczenia środowiska, dostarczają niezbędne składniki odżywcze do skóry głowy i mieszków włosowych, wzmacniają mikrokrążenie skóry głowy przygotowując ją do leczenia i wzmacniają włosy. Podczas kuracji ważne są także masaże skóry głowy, które pobudzają wzrost włosów i są niesamowicie przyjemne.

Linia JOICO Cliniscalp zawiera serię dla włosów normalnych, farbowanych i z problemami łupieżu oraz kuracje na dwóch poziomach mocy i zestawy minikosmetyków dostosowanych do rodzaju włosów oraz ich problemów.

MITY dotyczące wypadania włosów

Mit: Noszenie nakryć głowy prowadzi do łysienia.
Fakt: Ludzie sądzą, że noszenie nakryć głowy sprawia, że skóra głowy nie oddycha. A to przecież mieszki włosowe posiadają tlen dostarczany z systemu krwionośnego, a nie z powietrza!
Mit: Częste mycie włosów powoduje ich wypadanie.
Fakt: To typowy sąd, który wytwarza się w związku z faktem, że po myciu zawsze widać więcej wypadniętych włosów.

Komentarze:

Wypadanie włosów – skąd się bierze i jak je powstrzymać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *