Fryzura pixie cut – dla kogo będzie odpowiednia? Te gwiazdy postawiły na odważne cięcie!

Zoe Kravitz, Emma Watson, Cara Delevingne, Katy Perry, Natalie Portman − co oprócz urody, sławy i pokaźnych majątków łączy te gwiazdy? Każda z nich wypróbowała w swojej karierze tzw. pixie cut. Ta krótka retro fryzura to albo odważny i awangardowy krok, albo… dzieło przypadku. Sprawdź, czy pixie cut jest dla Ciebie!

Fryzura pixie cut, czyli jaka?

Pixie cut po polsku to tzw. fryzura „na chłopaka”. Jak możesz się więc domyślić, krótkie strzyżenie jest bardzo precyzyjne, zatem dość często należy je odświeżać. Włosy są krótkie na karku i po bokach, a nieco dłuższe na koronie głowy. Tył szyi odsłania się najczęściej przy użyciu maszynki. W niektórych wariantach pozostawiona jest dłuższa grzywka opadająca na czoło lub ułożona asymetrycznie na bok.

Włosy można układać za pomocą produktów takich jak woski, żele czy pianki. Jeżeli wydaje Ci się, że nie poszalejesz ze stylizacją pixie cut, bardzo się mylisz! Wszystko zależy od techniki cięcia. Włosy możesz ułożyć na gładko za pomocą żelu, alla mokra włoszka, zawinąć finger waves modne w latach 20., postawić w irokeza za pomocą wosków i past lub delikatnie rozczochrać dłonią.

Retro fryzura w stylu Twiggy

Kobiety powinny mieć długie włosy?! O nie! Z tym krzywdzącym (poniekąd) stereotypem kobiety zaczęły zrywać już po I wojnie światowej, kiedy to ich fryzury stawały się krótsze i krótsze. Długie pukle włosów modnych mieszczanek srogo spadały na podłogi fryzjerów. Chłopięce fryzury stawały się nie tylko czystą pragmatyką, ale i nowym podejściem do kwestii kobiecości. Jednak po bardzo progresywnych latach 20., panie znów zaczęły zapuszczać włosy. Do czasu…

Kolejny raz stereotyp, jakoby tylko opadające na ramiona naturalne fale były kwintesencją zmysłowości,  przełamały ikona i symbol kobiecości Audrey Hepburn w Rzymskich wakacjach czy muza Woody’ego Allena, Mia Farrow. Jednak popularyzatorką pixie cut jest Twiggy, legendarna brytyjska modelka, której sarnie oczy podkreślone zostały przez króciutką, chłopięcą fryzurę.

To ona i jej charakterystyczne włosy wyznaczały trendy modelingu w latach 60. i długo po nich.

Fryzura pixie cut u współczesnych gwiazd

Kolejnym czasem świetności pixie cut były lata 90., czego przykładem jest Linda Evangelista.

Skoro więc trendy zataczają koło w ciągu 30 lat, nic więc dziwnego, że 2020 roku kochamy wszystko, co modne było w czasach premiery Przyjaciół: od workowatych spodni jeansowych z wysokim stanem, przez crop topy i malutkie plecaczki, po krótko ścięte włosy w stylu pixie cut.

Kto odważył się na radykalne cięcie? Zoe Kravitz, aktorka, córka słynnego muzyka Lenny’ego Kravitza i aktorki Lisy Bonnet, bardzo upodobała sobie tę fryzurę. Jej filigranowa figura, wyraziste i symetryczne rysy twarzy i wielkie oczy, doskonale komponują się z pixie cut. Swego czasu gwiazda zdecydowała się na takie włosy w platynowym blondzie. Jak zawsze wyglądała oszałamiająco.

Emma Watson ścinając włosy skutecznie zerwała z wizerunkiem najmądrzejszej czarownicy w Hogwarcie. W jej wypadku zmiana fryzury okazała się rytualnym przejściem i rozpoczęciem dorosłego życia. Walcząca o prawa kobiet aktorka, także modowymi posunięciami definiuje kobiecość na nowo.

Choć aktorka wróciła do długich włosów, jej pixie cut wciąż jest jedną z najczęściej wyszukiwanych w sieci fryzur.

Cara Delavingne, jako modelka przyzwyczajona jest do częstej zmiany wizerunku. Delavingne lubi androgeniczny styl ubierania. Krótkie włosy wyglądają wyjątkowo dobrze na tej chłopczycy z wyrazistymi, ciemnymi brwiami wartymi miliony dolarów.

Chłopięcą fryzurę nosiła także zdobywczyni Oscara za rolę w Czarnym Łabędziu, Natalie Portman. W 2018 roku gwiazda zaprezentowała gładko zaczesany do tyłu pixie cut. Jak się okazuje, była to peruka wykonana do filmu Vox Lux, pod którą skrywał się klasyczny bob. Sztuczne czy prawdziwe − uważamy, że Natalie wygląda w krótkich włosach niezwykle kobieco!

Zdarza się i tak, że pixie cut jest dziełem przypadku. Mocne rozjaśnienie włosów, z kruczoczarnego do platynowego blond u Katy Perry skończyło się na ostrym cięciu. Jak przyznała sama gwiazda, podczas wywiadu u Ellen DeGeneres, jej włosy po nieudanej metamorfozie po prostu zaczęły odpadać. I tak właśnie Katy musiała pogodzić się z nowym lookiem, który towarzyszy jej już kilka lat.

Z powodu rozjaśniania i przyciemniania włosów do filmów, na krótką, chłopięcą fryzurę musiała się też swojego czasu zdecydować Jennifer Lawrence.

Z kolei gwiazda filmu Diabeł ubiera się u Prady, Anne Hathaway poddała się radykalnej metamorfozie do filmu Les Miserables w 2012 roku. Grana przez nią postać miała ogoloną głowę. Kiedy jej włosy powoli odrastały, aktorka z gracją nosiła, niezwykle pasującą do jej urody, pixie cut.

Dumnymi, ultrakobiecymi posiadaczkami pixie cut są: Charlize Theron, Audrey Tautou, Kristen Wiig, Jada Pinkett Smith, Ruby Rose, Robin Wright i momager Kris Jenner.

Fryzura pixie cut − dla kogo?

Pixie cut to cięcie dla odważnych kobiet, które nie boją się, że przez skrócenie włosów stracą swoją kobiecość. Warto jednak podkreślić, że strzyżenie w tym stylu może obnażyć wiele niedoskonałości. Najlepiej wyglądają w niej kobiety o urodzie baby doll − dużych oczach, symetrycznej twarzy, zgrabnym nosie i wyrazistych rysach twarzy. Pixie cut najczęściej korzystnie wygląda u filigranowych kobiet. Odradza się ją paniom o kwadratowej czy okrągłej buzi.

Fryzura pixie cut − odważnie po nowy wymiar kobiecości!

Fryzura „na chłopaka” może być kobieca. Udowodniły to nie tylko gwiazdy, które dokonały ostrego cięcia, ale i wiele bohaterek dnia codziennego. Pixie cut to bardzo pragmatyczna fryzura, której nie musisz poświęcać wiele czasu. Cięcie może różnić się długością grzywki i jej ułożeniem. A czy Ty odważysz się na ścięcie włosów? Znajdź najbliższy salon JOICO i odmień swój wygląd!

Komentarze:

Fryzura pixie cut – dla kogo będzie odpowiednia? Te gwiazdy postawiły na odważne cięcie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *