Julita Niezgoda o zaawansowanych technologiach JOICO

Zaawansowane technologie są często podkreślane przez JOICO, ale co one właściwie oznaczają i jak działają? O dokładne omówienie technologii poprosiliśmy Edukator JOICO Julitę Niezgodę.

Julito, zacznijmy od koloryzacji. W farbach JOICO znajdziemy technologię Quadramine® Complex. Czy możesz nam opowiedzieć z czego składa się ta technologia, jak ona działa i po co JOICO wykorzystuje ją w swoich kosmetykach?

Quadramine® Complex jest to zestaw 19 aminokwasów, czyli naturalnego budulca włosa, a mianowicie keratyny. Keratyna w ludzkim włosie, to nic innego jak białko, a białko, to nic innego jak zestaw 19 aminokwasów. Aminokwasy w Quadramine® Complex są naładowane dodatnio, aby uzupełniać niedobory podstawowego budulca w naszym włosie. Dzięki obecności tej technologii w koloryzacji JOICO, możemy mówić, że koloryzacja JOICO, to „keratynowa koloryzacja”. Regeneruje i odbudowuje ona włosy podczas procesu koloryzacji.

Bardzo dziękuję za tak rzetelną odpowiedź. Co zatem z ArgiPlex™ Technology – czym jest ta technologia? Mówiąc jak najprościej.

Technologia ArgiPlex™ jest to technologia złożona z trzech komponentów. Pierwszym z nich jest Quadramine® Complex, czyli 19 aminokwasów identycznych jak w naturalnym budulcu włosa. Quadramine® Complex, to nic innego jak odpowiednik ludzkiej keratyny we włosach. Drugim składnikiem jest arginina – od niej pochodzi nazwa technologii ArgiPlex™. Arginina to pojedynczy aminokwas, który odpowiada za siłę i nawilżenie włosów. Niezwykle ważny aminokwas, dlatego że przy każdym zabiegu chemicznym jest on neutralizowany jako pierwszy, co prowadzi do przesuszenia i łamliwości włosów.  

Arginina jest dodatkowo fantastycznym alkalizerem. Oznacza, to że ma wysokie pH i pozwala na zmniejszenie amoniaku w farbie dzięki czemu koloryzacja JOICO jest bezpieczniejsza i delikatniejsza.

Trzecim składnikiem technologii ArgiPlex™ jest Opatentowany Kompleks Odżywczy, który zabezpiecza nam włosy podczas koloryzacji, a przede wszystkim zabezpiecza pigmenty w tej koloryzacji, zamykając cały proces.

Quadramine® Complex odbudowuje naturalną keratynę. Arginina uzupełnia jej braki oraz pozwala na bezpieczne wnikanie pigmentu do wnętrza włosa, a Opatentowany Kompleks Odżywczy zabezpiecza zewnętrzne warstwy włosów i łuski włosowe, domyka je, aby móc bezpiecznie zakończyć proces koloryzacji. Dodatkowo Opatentowany Kompleks Odżywczy pielęgnuje, nawilża i nabłyszcza włosy na zewnętrznych warstwach dzięki czemu mamy gwarancję długotrwałego, błyszczącego koloru, bo włosy od samego rdzenia aż po łuski włosowe są zabezpieczone. 

SmartRelease Technology znajduje się we wszystkich kosmetykach JOICO do pielęgnacji. Opowiedz proszę, jak ona działa i jakie efekty zapewnia.

SmartRelease jest najnowszą technologią JOICO. Jest to technologia liposomalna. Liposom, to taka „malutka kuleczka” wypełniona płynem. W skład tego płynu wchodzą: Quadramine® Complex, arginina i olejek z dzikiej róży, który ma za zadanie zabezpieczyć zewnętrzne warstwy włosów, umiejscawiając się pomiędzy łuskami włosowymi. W momencie, gdy bariera hydrolipidowa jest zaburzona, to zaczyna nam brakować lipidów – czyli tłuszczy. Ich brak powoduje uszkodzenia wewnątrz włosa, ponieważ łuski włosowe są niedomknięte.

SmartRelease jak sama nazwa wskazuje jest inteligentną technologią, ponieważ proces jest wydłużony. Można go porównać do leków przeciwbólowych, gdyż one również działają długofalowo.

Liposom otwiera się dopiero wtedy, gdy włosy wysychają. Wówczas uwalnia on swoje składniki: Quadramine® Complex i argininę głęboko do wnętrza włosa, a olejek na zewnętrznych warstwach. SmartRelease jest więc połączeniem regeneracji z silnym nawilżeniem włosów.

Czy zatem technologie JOICO są bezpieczne dla każdego rodzaju włosów?

Absolutnie TAK! Nadają się dla każdego, ponieważ technologie są oparte o naturalną budowę ludzkiego włosa. Produkty JOICO potrafią wniknąć naprawdę głęboko we włosy i odbudować je od samego rdzenia, odpowiadając na wszelkie potrzeby.

Technologia Quadramine® Complex jest opatentowana i oznacza to, że JOICO jest jedyną marką, która tak intensywnie regeneruje włosy od samego rdzenia. Jest to technologia naładowana dodatnio, a im bardziej zniszczony włos tym ma więcej ładunków ujemnych, które idealnie się uzupełniają. Natomiast, jeżeli włos jest zdrowy i potrzebuje mniejszej regeneracji, to jest naładowany dodatnio. Plus z plusem się odpycha dzięki czemu nie ma możliwości przeproteinowania włosów. W koloryzacji nie ma wosków, silikonów więc jest ona bezpieczniejsza dla włosów – nic nie trzeba rozpuszczać.

Szeroka gama produktów JOICO umożliwia odpowiedni dobór dla każdego rodzaju włosów i właściwie każdej skóry głowy. Profesjonalne kosmetyki JOICO zapewniają oczywiście najlepsze efekty, gdy są odpowiednio dobrane! Dlatego warto wybrać się do fryzjera, aby to on zrobił diagnozę włosów i skóry głowy, a następnie zalecił najlepsze kosmetyki.

Kiedy najlepiej sprawdzą się kosmetyki JOICO?

Zawsze! Oczywiście im bardziej zniszczone włosy, to tym większy jest efekt WOW, bo widać największą różnicę przed i po użytku. Jednak są one odpowiednie dla każdego.

Julito, dziękuję Ci za tę wyczerpującą rozmowę. Twoja wiedza robi ogromne wrażenie.

Również dziękuję, było mi bardzo miło.

Komentarze:

Julita Niezgoda o zaawansowanych technologiach JOICO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *