Kręcone włosy – jak je pielęgnować?

Kręcone włosy nie są najprostsze w pielęgnacji. Często trzeba się mocno natrudzić, aby wydobyć piękny skręt włosów. Ponadto kręcone włosy nie lubią zbyt ciężkich produktów czy suszenia za pomocą suszarki. Jak zatem pielęgnować kręcone włosy, aby prezentowały się niemal idealnie?

Dlaczego kręcone włosy się kręcą?

Geny odgrywają ogromną rolę w naszym organizmie, odpowiadając m.in. za nasz wygląd. Nie inaczej jest w przypadku włosów, ponieważ dziedziczymy nie tylko ich kolor, ale również strukturę. Ponadto wygląd naszych włosów często dyktowany jest przez hormony, bowiem często zdarza się, że w wieku dorastania nagle nasze włosy zaczynają się kręcić, a wcześniej były proste niczym drut. Jak to się dzieje, że włosy się kręcą?

Na kształt włosów wpływa kształt naszej cebulki. Jeśli mamy regularny kształt, czyli przekrojem naszej cebulki jest okrąg, to włosy są proste. Natomiast w momencie, gdy cebulka ma kształt nieregularny, czyli w przekroju kształtem jest eliptyczna, wówczas keratyna w takim włosie rozkłada się nieregularnie, przez co włos zaczyna się kręcić.

Kręcone włosy – jak je pielęgnować?

Dlaczego kręcone włosy często się prostują/puszą?

Każda posiadaczka kręconych włosów doskonale wie, że jest to zarówno błogosławieństwo, jak i przekleństwo, gdyż pielęgnacja kręconych włosów jest niezwykle pracochłonna i mówiąc wprost – trudna.

Włosy kręcone z natury są bardziej porowate, dlatego wymagają odpowiedniej pielęgnacji i przede wszystkim konsekwencji! Zatem pierwszą przyczyną puszenia i prostowania się włosów kręconych jest ich nieprawidłowa pielęgnacja. Kolejnym czynnikiem są wszelakie zabiegi chemiczne typu koloryzacja czy rozjaśnianie, a także uszkodzenia termiczne. Aby uniknąć uszkodzeń termicznych należy pamiętać, aby zawsze używać kosmetyki zabezpieczające włosy przed wysoką temperaturą narzędzi.

W jaki sposób pielęgnować loki?

Włosy kręcone przede wszystkim potrzebują odpowiedniego odżywienia i nawilżenia, dlatego wszelakie odżywki, maski, kremy czy sera sprawdzą się idealnie. Świetnie w przypadku włosów kręconych sprawdza się mycie ich metodą OMO (odżywka – szampon – odżywka). Ponadto warto stosować kosmetyki nawilżające, jak np. JOICO HydraSplash lub JOICO Moisture Recovery, a także produkty definiujące skręt, tak jak NOWOŚĆ – JOICO Curl Confidence. Sprawi on, że włosy będą odpowiednio nawilżone, przestaną się puszyć i zaczną nabierać pięknego, pożądanego skrętu.

Krem stylizujący kręcone włosy - JOICO Curl Confidence.
Nowy krem podkreślający skręt włosów JOICO Curl Confidence.

Jak suszyć loki?

Kręcone włosy wyglądają najlepiej, gdy schną naturalnie. Wtedy przybierają najbardziej kręcony wygląd bez puszenia się. Jeśli jednak decydujemy się suszyć włosy za pomocą suszarki, to najlepiej wybrać taką z dyfuzorem i wówczas suszyć włosy średnim nawiewem i średnią temperaturą. Ważne jest również, to aby przed suszeniem zaaplikować krem definiujący skręt i ochronę termiczną. Suszarkę należy przekładać delikatnie aby nie poplątać włosów.

Czy można czesać loki? Jeśli tak, to kiedy?

Włosy kręcone czeszemy wyłącznie na mokro! Nigdy nie należy czesać kręconych włosów, gdy są suche, ponieważ zrobi się jeden wielki puch, którego już nie sposób będzie zmienić w loki.  

Jeśli masz kręcone lub falowane włosy i chcesz, aby skręt był bardziej widoczny, to zasięgnij porady fryzjera. Podczas wizyty przeprowadzi on diagnozę włosów i skóry głowy, po czym dobierze najlepsze kosmetyki dla Ciebie.

Oficjalnym dystrybutorem marki JOICO w Polsce jest Perfect Salon Sp. z o.o.

Komentarze:

Kręcone włosy – jak je pielęgnować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *