Łukasz Urbański – kolorysta gwiazd o swojej pracy [WYWIAD]

Łukasz Urbański

Jest młody, ale swoje doświadczenie w pracy fryzjera mógłby opisać już w wielotomowej powieści. Prowadzi jeden z najmodniejszych salonów fryzjerskich w Warszawie, uczestniczy w pracach przy największych programach telewizyjnych, tworzy stylizacje do okładek najpoczytniejszych magazynów modowych, opiekuje się włosami wielu gwiazd i towarzyszy im podczas najważniejszych wydarzeń. Jak udaje mu się to godzić oraz jaki jest jego przepis na sukces? W jedynym takim wywiadzie Łukasz Urbański zdradza tajemnice swoich sukcesów i podaje prosty sposób na sukces.

 

Łukasz Urbański
źródło: IG lukiur, Łukasz Urbański i Agnieszka Starak-Woźniak

JOICO: Łukasz, jesteś stylistą gwiazd, prowadzisz swoje dwa salony Hair Team Łukasz Urbański w centrum Warszawy, jesteś ekspertem programu Druga Twarz, niebawem będziesz miał swój własny program Między Nami, bierzesz udział w pracach przy największych programach telewizyjnych, m.in. Top Model. Jak znajdujesz na to wszystko czas?

Łukasz Urbański: Przede wszystkim trzeba mieć dobry team. To dzięki ludziom, z którymi pracuję, daję radę! Jeśli masz dobrego menedżera i świetnych fryzjerów możesz zrobić wszystko. No i oczywście fryzjerstwo musi być twoją pasją, zwyczajnie musisz to kochać.

Łukasz Urbański - salony
Łukasz Urbański – salony

JOICO: Można powiedzieć, że wyznaczasz trendy. Zajmujesz się wizerunkiem wielu gwiazd, a one prezentują Twoje prace światu. Skąd czerpiesz inspiracje na nowe fryzury?

Łukasz Urbański: Najlepszym źródłem inspiracji w dzisiejszych czasach jest Internet. To dzięki niemu już nie tylko gwiazdy wyznaczają trendy, każdy może to robić. Uwielbiam przeglądać prace wielu zdolnych ludzi, a najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że możemy inspirować się sobą nawzajem.

 

JOICO: Które gwiazdy noszą fryzury stworzone przez Ciebie?

Łukasz Urbański: Agnieszka Starak-Woźniak, Joanna Krupa, Ania Starmach, Patrycja Markowska…mogę wymieniać i wymieniać, ale najlepiej wejść na moje konto na Instagramie i zobaczyć!

 

 

JOICO: Przy jakich programach telewizyjnych pracujesz obecnie?

Łukasz Urbański: Obecnie zaczynam pracę nad własnym programem, który na antenie TTV pojawi się w jesiennej ramówce. Na razie mogę zdradzić tyle, że będzie się nazywał Miedzy Nami i pojawi się tam między innymi Joanna Krupa. Oprócz tego niebawem zaczynam z moją ekipą pracę przy programach Top Model, Mam Talent, Master Chef, Voice of Poland, Bake Off – Ale ciacho!

 

Łukasz Urbański i Karolina Gilon
źródło: IG lukiur, Łukasz Urbański i Karolina Gilon

JOICO: Jesteś związany z wieloma magazynami kobiecymi i jesteś zaangażowany w projekty okładek i najważniejszych sesji. Wielu fryzjerów marzy o takiej pracy. Jak ona wygląda?

Łukasz Urbański: Wszystko zależy od tego, jaki jest temat sesji. Najcześciej fryzjer musi dopasować się do ogólnej stylizacji i zaproponować fryzurę, która będzie pefekcyjnie uzupełniała całość. To rzeczywiście bardzo kreatywna praca dlatego, że to wlasnie fryzjer musi wymyślić coś co będzie współgrało ze stworzoną bazą i tematem sesji, a dodatkowo będzie odpowiadało wizji stylisty i fotografa… i jeszcze kilku osób pracujących przy sesji.

 

JOICO: Jesteś prowadzącym w programie Druga Twarz. Wraz z Tobą na planie jest Karolina Gilon, Marcin Tyszka, Malwina Wędzikowska. Podoba wam się to, co robicie dla uczestników?

Łukasz Urbański: Gdyby nam się nie podobało, myślę, że nikt z nas nie dawałby z siebie 100%. Wtedy efekty byłyby kiepskie. Największą satysfakcję daje nam ten błysk w oku naszych bohaterów i ich zadowolenie. Chyba mogę powiedzieć za wszystkich, że to najcenniejsze, co daje ten program.

 

Łukasz Urbański - sesja
źródło: IG lukiur, Łukasz Urbański

JOICO: Którą metamorfozę zapamiętałeś najlepiej?

Łukasz Urbański: Najbardziej zapadła mi w pamięci pani Grażynka. To na jej przykładzie pokazaliśmy, że kobieta w każdym wieku może być modna i seksowna!

 

JOICO: Pamiętasz spektakularne metamorfozy uczestników programu Top Model, które projektowałeś? Pomoc z zmianie wizerunku sprawa Ci radość?

Łukasz Urbański: Chyba największe zamieszanie zrobiła zmiana koloru u Radka Pestki. Myślę nawet, że ta przemiana w dużym stopniu przyczyniła się do jego wygranej. W nowym kolorze zrobił się bardzo charakterystyczny. A jeśli chodzi pomoc w zmianie wizerunku to… hmmm… ja po prostu to kocham!

 

JOICO: W Twoim salonie wciąż coś się dzieje – sesje, wywiady, wizyty gwiazd. Jak odnajduje się w tym Twój zespół?

Łukasz Urbański: Rzeczywiście, z tym bywało różnie, ale w tym momencie pracują ze mną profesjonaliści. Każdy z moich fryzjerów ma swoje gwiazdy, którymi się opiekuje i swoje projekty medialne, sesje, programy. Jestem z nich dumny!

 

JOICO: Przy tworzeniu nowej fryzury kierujesz się modą czy stylem i charakterem kobiety?

Łukasz Urbański: Idealnym rozwiązaniem jest połączenie wszystkich tych aspektów! Bo najmodniejsze jest to co do nas pasuje i w czym dorze wyglądamy.

 

JOICO: Masz bardzo wyrazisty styl, podążasz za trendami. Czy to ważne w zawodzie fryzjera?

Łukasz Urbański: No jasne! Jeśli fryzjer jest ignorantem modowym i śledzi tylko to, co się dzieje w Familiadzie, niestety nigdy nie będzie w stanie wymyślić nic ciekawego!

 

Łukasz Urbański
Łukasz Urbański

 

JOICO: Co jest hitem tego roku? Jakie fryzury są najmodniejsze?

Łukasz Urbański: Już od kilku lat nie ma jednego przewodniego trendu. Modny jest indywidualizm, dlatego tak ważne jest to, aby fryzjer potrafił personalizować swoją pracę i dopasować ją do każdej klientki indywidualnie!

 

JOICO: Jaka koloryzacja jest modna w 2018?

Łukasz Urbański: Przez długi czas hitem były zimne odcienie, a więc przyszła pora na ciepłe kolory. To hit tego roku!

 

JOICO: Co poradziłbyś młodym fryzjerom, którzy stawiają pierwsze kroki w swoim zawodzie?

Łukasz Urbański:  Obcujcie jak najwięcej z włosami! Czeszcie koleżanki, obcinajcie ciotki, braci i siostry. Dzięki temu nauczycie się precyzji pracy. I przede wszystkim zakochajcie się w tym zawodzie, a z roku na rok będziecie stawali się profesjonalistami osiągającymi ogromny sukces.

Keratynowa koloryzacja Joico

 

Komentarze:

Łukasz Urbański – kolorysta gwiazd o swojej pracy [WYWIAD]

  • Brawo Łukasz.
    Jestem jego klientką od lat i zawsze znakomicie wyglądam. Jeszcze się nie zdarzyło aby dwa razy pod rząd był taki sam kolor i fryzura. Jestem po prostu zachwycona.
    Dzięki Łukasz ???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *