Mów jak Twój fryzjer – porozmawiajmy o koloryzacjach

Koloryzacja to NAUKA – tak mówią wszyscy fryzjerzy. Dlatego niektóre z terminów używanych w salonach fryzjerskich mogą brzmieć jak magia dla klienta siedzącego na fotelu. Aby ułatwić Ci komunikację z Twoim kolorystą przygotowaliśmy listę, wyjaśniającą słownictwo, którego Ty i Twój stylista możecie używać podczas wizyty. Już dziś zacznijmy mówić tym samym językiem koloryzacji!

Oto kilka terminów, o których może mówić Twój kolorysta:

Toner, nadający połysk lub blask

Toner neutralizuje lub wzmacnia odcień włosów za pomocą trwałej lub pół-trwałej formuły. To nie jest dodatek, tylko ostatni i niezbędny krok, który udoskonala kolor, np. Neutralizując miedziane odcienie we włosach. Dodatkowo uszczelnia łuskę włosa, aby ograniczyć uszkodzenia.

Ombre

Ombre tworzy stopniowe przejście między tonami. Powstaje w ten sposób kolor stopniowany od ciemnego do jasnego, dający efekt wtapiania się kolorów. Można to osiągnąć za pomocą farb (aby przyciemnić) lub rozjaśniaczy (aby rozjaśnić).

Balayage

Zamiast używać folii, wykorzystaj technikę wolnej ręki, dzięki której swobodnie farbujesz wybrane pasma rozjaśniaczem, uzyskując bardzo naturalny, muśnięty słońcem efekt.

Podkreślanie odrostów lub rozmycie

Tworzy głębię/przyciemnia przy skórze głowy za pomocą koloru demi-permanentnego, permanentnego lub nawet naturalnego koloru włosów. Technika ta przedłuża trwałość pasemek, dzięki czemu włosy naturalnie mieszają się w miarę ich odrastania. Jest również idealna do pokrycia siwizny, a nawet może optycznie dodać objętości przy skórze głowy.

Przyciemnianie pasemek

Aby nadać włosom głębi i wymiaru na tle jaśniejszych włosów, należy zastosować ciemniejsze odcienie – zazwyczaj przy użyciu folii.

Pasemka

Jaśniejsze odcienie włosów, które uzyskuje się za pomocą farb rozjaśniających lub rozjaśniacza, aby stworzyć kontrast na tle ciemniejszych odcieni.

Foiliage

Technika rozjaśniania, która polega na delikatnym tapirowaniu u nasady włosów, co pozwala na uzyskanie płynnego połączenia, a nie ostrej linii oddzielającej. Jest to technika idealna do uzyskania płynnego przejścia między kolorami i innych wielowymiarowych efektów.

Blendowanie siwizny

Demi-permanentna koloryzacja, która nadaje włosom naturalnych tonów, przydymia siwiznę tworząc efekt pół-transparentny.

Krycie siwizny

Trwała koloryzacja, aby uzyskać 100% pokrycia siwych lub białych włosów.

Odświeżenie odrostów

Trwała koloryzacja w kremie, którą stosuje się, aby osadzić, wzmocnić i ujednolicić kolor włosów, pokryć siwiznę lub powstałe odrosty, a nawet skorygować niepożądany kolor. Ta technika nie zmywa się z czasem, lecz rośnie wraz z włosami.

Włosy dziewicze/naturalne

Włosy, którenigdy nie były chemicznie farbowane ani rozjaśniane.

Rozjaśniacz

Na włosach zostanie użyty rozjaśniacz zmieszany z oksydantem, który rozbije i usunie naturalne pigmenty, rozjaśniając w ten sposób włosy.

Farby rozjaśniające

Zamiast rozjaśniacza, użyj permanentnej farby rozjaśniającej z oksydantem, aby uzyskać cztery do pięciu poziomów rozjaśnienia na dziewiczych włosach. Poziom blondu nie jest najjaśniejszy, ale ta technika może również nadać włosom ton, jednocześnie je rozjaśniając.

Komentarze:

Mów jak Twój fryzjer – porozmawiajmy o koloryzacjach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *