Jak nosić kolor roku 2018 wg Pantone?

Ultraviolet - kolor Pantone 2018
Ultraviolet – kolor Pantone 2018

Pantone – amerykańska firma z branży poligraficznej określa najmodniejsze kolory roku…każdego roku. Ultrafiolet został wybrany najmodnijszym kolorem roku 2018!

Oto kilka rad jak go uzyskać i jak nosić przez cay rok, by być zauważonym i wyróżnić się z tłumu, a jednocześnie dbać o włosy i nie dopuścić do zniszczeń.

 

1. Jednolity fioletowy kolor

Najprostszą koloryzacją jest taka, która polega na zafarbowaniu włosów na jeden kolor. W tym celu należy doprowadzić włosy uprzednio do jednego poziomu (np. 10), to znaczy rozjaśnić je pudrem rozjaśniającym, najlepiej takim, który eliminuje ciepłe tony, np. JOICO Blonde Life, który rozjaśnia o 9 poziomów za jednym razem!

Fioletowe włosy
Fioletowe włosy

Następnie, kiedy włosy będą miały już jednolity kolor wyjściowy należy wykonać koloryzację z użyciem farb Intensity, które dają możliwość tworzenia żywych, intensywnych kolorów. Te farby silnie nasycone pigmentami pozwalają uzyskać błyszczące, mieniące się odcienie, np. dzięki kolekcji Metallic zawierającej błyszczącą mikę, która jest naturalnym minerałem.

Niezwykle silna koncentracja pigmentów gwarantuje długotrwałe utrzymanie się na włosach oraz czysty, wyrazisty kolor. Ich trwałość zależy od kondycji włosów oraz ich porowatości i może wynosić od trzech tygodni do nawet trzech miesięcy!

Farby można zmyć w kilka chwil z pomocą pudru-kremu JOICO Intensity Eraser. Kiedy chcesz, lub musisz wrócić do poprzedniego stylu wystarczy, że poświęcisz jedynie 30 minut, a odzyskasz swój dawny look.

Light Purple, Orchid, Amethyst Purple, Violet z kolekcji Metallic, Lilac z kolekcji Confetti.
Intensity Amethyst Purple, Violet z kolekcji Metallic, Lilac z kolekcji Confetti, Light Purple, Orchid

2. Fioletowe ombre w wielu odcieniach

Korzystając z farb z pigmentami Intensity z łatwością uzyskasz ostatnio modne ombre, czyli kilka kolorów przechodzących jeden w drugi. Stosując kilka odcieni fioletu uzyskasz tęczowy efekt, który wygląda niezwykle efektownie.

Aby wykonać fioletowe ombre należy również, tak jak w przypadku koloryzacji całkowitej przygotować włosy, czyli rozjaśnić je z użyciem pudru rozjaśniającego, np. JOICO Blonde Life, który za jednym razem pozwoli na rozjaśnienie aż o ponad 9 poziomów. To tak, jakbyśmy mieli bardzo ciemne włosy i podczas jednego zabiegu uzyskali bardzo jasny blond bez uszkodzenia włosów.

Fioletowe ombre
Fioletowe ombre

Następnie należy wybrać kilka odcieni fioletu i ułożyć je od najciemniejszego do najjaśniejszego w takiej kolejności nakładać od nasady aż po końce szerokimi, poziomymi pasami oraz chwytając pasma włosów między dwa palce rozcierać kolory blendując je tak, by uzyskać miękkie, subtelne przejścia. Przejścia nie mogą być widoczne, kolory muszą sie przenikać.

Produkty do rozjaśniania JOICO
Produkty do rozjaśniania JOICO – Blonde Life, Free Play, Intensity Eraser – zmywacz koloru Intensity, paletka i pędzel do pracy z pudrem-glinkąFree Play

 

3. Fioletowe sombre 

Sombre to koloryzacja słoneczna, która imituje rozjaśniania tworzące się na włosach podczas słonecznych dni. Rozjaśnienia są bardzo subtelne i delikatne. W tym przypadku można rozjaśniania zafarbować na ulubione odcienie fioletu. W pierwszej kolejności należy jednak stworzyć takie słoneczne refleksy np. z użyciem pudru-glinki JOICO Free Play, który nadaje się świetnie do rozjaśniania techniką z wolnej ręki. Ta metoda sprawdzi się przy koloryzacji typu fioletowe sombre.

Fioletowe sombre
Fioletowe sombre

Następnie, powstałe jaśniejsze pasma należy zafarbować z użyciem koloryzacji JOICO Intensity w wybranych przez siebie odcieniach. Można wybrać jeden kolor lub mieszać kilka. Farby można też łączyć ze sobą, by stworzyć unikalne kolory.

 

4. Błyskawiczna koloryzacja w 5 minut

Jeśli spieszysz się i potrzebujesz uzyskać kolor w 5 minut mamy i na to rozwiązanie! Pięknie pachnące masła do włosów, które nadadzą kolor już w pięć minut! Silnie nasycone pigmentami i skoncentrowane pozwolą cieszyć się wymarzonym kolorem w kilka chwil. Kolorem odpowiadającym temu wybranemu przez Pantone jest Purple.

Koloryzacja masłem do włosów
Koloryzacja masłem do włosów
Koloryzacja masłem do włosów
Koloryzacja masłem do włosów

Masła Color Butter zawierają drogocenne składniki, np. olejek z hawajskich orzechów kukui, bogaty w niezbędne kwasy tłuszczowe, witaminy i przeciwutleniacze, który silnie nawilża, poprawia elastyczność i nadaje połysk oraz masło shea, pochodzący z wschodniej i zachodniej Afryki składnik silnie nawilżający, który dogłębnie nawilża i nadaje elastyczność oraz połysk.

Dzięki zawartości pigmentów bezpośrednich kolor utrzymuje sie do 10 myć, a dzięki wysokiej zawartości argininy – aminokwasu będącego budulcem włosów,  te są wzmocnione i zyskują jednolitą strukturę.

Masła do włosów Color Butter można stosować też jako odżywkę dla włosów farbowanych wcześniej z pomocją farb JOICO Intensity. Dodadzą głębii koloru i odżywią włosy nadając im połysk i jedwabistą gładkość.

Color Butter Pink
Color Butter Pink

5. Farba w sprayu – kolor na jeden dzień

Dla fanek i fanów odważnych stylizacji powstał JOICO Instatint – produkt, który pozwala na tworzenie niesamowitych koloryzacji… na kilka chwil. Dzięki tymczasowym pigmentom kolor utrzymuje się na pasmach do pierwszego mycia (do trzech dni!) zwykłym szamponem, a spraye nadają się do natychmiastowego użycia. Psik i już – kolor gotowy!

Paleta zawiera kilka kolorów, w tym odcień Light Purple, który pasuje do koloru Pantone na ten rok. Dzięki temu maleńkiemu sprejowi, który można schować do torebki, można tworzyć niebanalne koloryzacje, np. wykorzystując podkładki z wyciętymi wzorkami. Obejrzyj filmy instruktażowe i zobacz inspiracje.

Farba do włosów w spreju
Farba do włosów w spreju


6. Pielęgnacja koloru i przedłużenie jego trwałości

Kiedy już włosy mają wymarzony kolor należy zadbać o to, by został z nami jak najdłużej. To uda się dzięki odpowiedniej pielęgnacji włosów podczas codziennych zabiegów. Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w szampon i odżywkę dla włosów farbowanych. Bardzo dobrym pomysłem jest też szampon i odżywka do włosów blond z fioletowym pigmentem mającym za zadanie ochłodzić ciepłe tony.

Jeśli często myjesz włosy kup szampon i odżwykę 2w1, najlepiej w formie lekkiej pianki, np. Co+Wash Color, która za jednym zamachem pozostawi włosy perfekcyjnie oczyszczone i dogłębnie odżywione.

Dla silnej pielęgnacji warto zaopatrzyć się w maskę przedłużającą trwałość koloru, np. JOICO K-PAK Color Therapu Luster Lock, która posiada wszystko, czego potrzeba do uzyskania natychmiastowej, głębokiej odbudowy, pięknego połysku, żywych kolorów i jedwabistej struktury przy jednoczesnym zachowaniu swojego ulubionego koloru.

Kilka kropel olejku, np. JOICO K-PAK Color Therapy Restorative Styling Oil wtarte w końce włosów też zdziała cuda – kolor będzie błyszczący i nasycony, a włosy odżywione i nawilżone. Jeśli nie lubisz olejków możesz wybrać suchy olejek w sprayu, który rozpylony na włosy otuli je delikatną, niewyczuwalną mgiełką. Wersja klasyczna olejku K-PAK to JOICO K-PAK Color Therapy Dry Oil Spray.

Produkty do pielęgnacji włosów farbowanych
Produkty do pielęgnacji włosów farbowanych

Komentarze:

Jak nosić kolor roku 2018 wg Pantone?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *